FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
29-07-10 21:18  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kapek Ty żyjesz :):) muszę go znów zobaczyc , bedziesz w przeciszowie z nim

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
29-07-10 21:21  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Nie chcę nic obiecywać, ale może się uda. Póki co mam z pracą niezły młyn, no i nie wiem czy czasem akurat nie będę miał weekendu "zjazdowego" na uczelni. Pożyjemy, zobaczymy:)

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
29-07-10 21:44  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Nie ma jak to powrót po latach do modeli:)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
15-08-12 15:30  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam serdecznie kolegów po kolejnej dłuższej przerwie.

Cóż można powiedzieć...życie...i kompletny brak czasu na cokolwiek poza nim. Niestety, ale dopiero po obronie tytułu magistra można było cokolwiek podłubać przy modelu. Jak długo potrwa taki stan - sam nie wiem, mam nadzieję, że na tyle bym wreszcie mógł ukończyć model.

Poniżej przedstawiam zdjęcia całkowicie wykończonej części rufowej (prócz dział oraz relingów). Jak to wygląda - każdy widzi. Z 6 lat temu byłbym pewnie diabelnie zadowolony, natomiast obecny poziom forum, cóż...można jedynie z politowaniem pokręcić głową nad tego typu wypocinami. Jednakże stwierdziłem, że muszę ukończyć tenże model i następnie wrócić się do modelarskiego przedszkola (może jakiś prosty niszczyciel) by raz jeszcze udoskonalić swój warsztat. Teraz wiem, że moje umiejętności są zbyt niskie jak na tak skomplikowany i duży gabarytowo model. Rzecz jasna ze sklejaniem elementów nie było żadnych problemów. Reling na trapie zejściowym zostanie poprawiony - przez nieuwagę wkleiłem go odwrotnie.

PS. Gorąca prośba do osób również sklejających tenże model lub posiadających "kilka" egzemplarzy. Niestety, przez tak długi okres "leżakowania" jeden z wodnosamolotów (który ma być umieszczony w hangarze) uległ całkowitej dewastacji i nie uda mi się już go odratować. Czy w takim razie mogę liczyć na pomoc (rzecz jasna chętnie pokryję wszelkie koszty towaru oraz wysyłki) i otrzymać wszystkie elementy potrzebne do budowy samolotu? Z góry dziękuję za pomoc oraz proszę o propozycje na e-mail: caapek@interia.pl

A teraz zdjęcia części rufowej:








Oraz rzut ogólny na całość:



--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
17-08-12 22:36  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich

Problem rozwiązany. Ze zdewastowanego samolotu zdzierałem delikatnie kawałek po kawałku poszycia i na sam jego przód (tyle w sumie jest widoczne) wystarczyło. Resztę dodrukowałem i nakleiłem ze zwykłej plujki i właściwie jest to niemal kompletnie niewidoczne. Tak więc zarówno rufa jak i śródokręcie (bez dział oraz olinowania) są w całości wykończone. Kolejny krok to mnóstwo detali na dziobie...

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
31-08-12 18:35  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam serdecznie

Kolejna, nazwijmy to "sekcja" została ukończona. Tym razem elementy obok barbety głównej wieży dwudziałowej. Ze sklejaniem, jak zawsze, żadnych problemów (prócz braku wybitnych umiejętności). Z tego co zaobserwowałem, brakuje mi dwóch niewielkich wentylatorów przy samej barbecie (sam nie wiem, czy części gdzieś się w trakcie zgubiły, czy też jest ich po prostu za mało). Podobnie część nr 139 - tutaj jestem pewien, że jednej brakuje (są 3 na arkuszu a 4 miejsca do wklejenia) ale można to bez problemu zastąpić.

Dorzucam również zdjęcie feralnego samolotu (jak widać mało widoczny) oraz skończonego śródokręcia jak i kolejny widok na całość. Z góry przepraszam za jakość zdjęć, ale słońca dziś jak na lekarstwo.

Elementy znajdujące się obok barbety:





Śródokręcie:




Całość:





Uszanowanie, i do kolejnej aktualizacji.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
31-08-12 23:54  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Walrus to wygląda jak mały żółwik :-) Śródokręcie fajnie wyszło. do przodu !
Pzdr

 
01-09-12 08:13  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie to wszystko wygląda, a dźwig jest dla mnie rewelacyjny.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-09-12 12:51  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

No, dziękuję bardzo, ale to zdecydowana przesada:) Od stanu "świetnie" dzielą mnie lata świetlne, dlatego na pewno (w miarę wolnego czasu rzecz jasna) będę teraz szlifował umiejętności na zdecydowanie mniejszych konstrukcjach.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
04-09-12 17:04  Odp: [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 0

Ekstra model. Nie ma co. Ja próbuję zbudować Vanguarda w skali 1:200.



Zapraszam do siebie.

--
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=219108&t=219108&filtr=0&page=1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024