FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
04-06-07 13:16  [Relacja] z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Po niemal roku przerwy wreszcie wracam do budowy tego wspaniałego okrętu. Niestety, jak pisałem w poprzedniej części relacji, matura oraz ukończenie szkoły (liceum ogólnokształcącego) z dobrymi wynikami skutecznie ograniczały czas wolny, nie mówiąc już o przeznaczaniu go na modelarstwo. Lecz po zakończeniu matur ochoczo przystąpiłem do kontynuowania budowy. Zamówiłem wreszcie sprzęt Olfy (skalpel + ostrza + mata) i w oczekiwaniu na przesyłkę postanowiłem skleić coś, co nie będzie wymagało specjalistycznych narzędzi, a jednocześnie będzie można rozgrzać paluchy przy malutkich częściach oraz skończone elementy bezpiecznie schować do pudełka. Tak więc powstały dwa wodnosamoloty. Spasowanie tych elementów jest naprawdę niesamowite i nie dopatrzyłem się niemal żadnych błędów (może poza nieco za dużym białym pole do przyklejenia poziomych stateczników). Jak niestety widać na zdjęciach, samoloty są niemiłosiernie wymęczone - ale w końcu na czymś się musiałem rozgrzać. Dopuściłem się pomalowania silnika (a raczej cylindrów) na czarno, ponieważ kolor retuszu (czarna pastela Pentela) oraz kolor czarny w wycinance mocno się jednak różnią (co np. widać na kołach wodnosamolotów). Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że jeden samolocik składa się z około 100 elementów i po raz pierwszy w życiu kleiłem tak zaawansowany model samolotu (wydaje mi się, że nawet stare Małe Modelarze były mniej szczegółowe w skali 1:33 niż te samolociki w 1:200). Jak "wielkie" jest takie latadełko można się przekonać, po zdjęciu zrobionym z jednogroszówką.

PS. Przepraszam za tak długi wstęp i obiecuję, że kolejne wieści ze stoczni będą już okupione mniejszą ilością słów.

A teraz zapraszam do zdjęć:

Ogólny widok na oba wodnosamoloty:




Wodnosamolot który będzie umieszczony na katapulcie:




Oraz wodnosamolot, który będzie stał w hangarze lub tuż przed nim:



--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
04-06-07 15:53  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
micdmo   

Wymiękam...

 
04-06-07 16:27  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Piękne, ale tego grosza to już sobie mogłeś odpuścić...
I tak wiadomo jaka to skala, a łatwiej by było patrzeć bez wytrzeszcza ;-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
04-06-07 20:38  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Ładnie, ładnie:)
Jeszcze niedawno miałem podobny problem: matura:) I także przez długi czas nie tknąłem żadnego modelu... Teraz staram sie nadrobić zaległości:)

 
05-06-07 15:28  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Chicken   

Dobra robota.Będę tu często zaglądał:) ja też kiedyś sklejałem KGV , tylko że z MM ....:P

 
06-06-07 22:26  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Kapek do pracy....odkurz model i do dzieła;)Nieźle ci wychodzi ten stateczek,sam zastanawiam się czy go nie zakupić

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
10-06-07 17:38  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich po jakże krótkiej przerwie. Od ostatniego razu udało mi się jakoś złożyć do kupy dźwigi. Były to elementy przed którymi drżałem od rozpoczęcia budowy modelu. Ale jednak się przemogłem i wreszcie je ukończyłem. Niestety, moje umiejętności nie pozwoliły na tak dokładne poklejenie oraz wyretuszowanie kratownic (po raz pierwszy retuszowałem farbką). Jednak z ogólnego efektu jestem zadowolony (na szczęście zrobienie olinowania jakoś uratowało efekt końcowy).

Zdjęcia samych dźwigów wraz ze szczegółami:





Oraz kilka ogólnych widoczków:
PS. Wszystko jest poustawiane tylko do zdjęć.







--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 
10-06-07 18:29  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Ladnie to wyglada, a te kratownice rowniez niczego sobie :-) Czekam na fotkialosci juz, modelu w pelnej krasie, bo bedzie na co popatrzec...

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
10-06-07 19:32  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
many1944   

Witaj kapek. Z czego robisz relingi , bo świetnie Ci wychodzą?

 
10-06-07 20:08  Re: Relacja z budowy HMS King George V.Haliński nr. 1-2 2005. Część II
kapek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Relingi są gotowe, wycinane laserowo z firmy Answer.

--
Aktualnie w stoczni. KGV od Hala.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024