FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
01-06-07 23:18  [relacja / galeria] P-36/H-75 Hawk Answer ModelART.
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Hej! Jak to u mnie zazwyczaj bywa zmieniam stronę frontu na inną, była niemiecka a teraz... dla odmiany ameryka.

Okładka modelu:


Na tym etapie budowy kabiny nie mam o czym pisać - nakleiłem na tekturę, wyciąłem, przeszlifowałem nieco i skleiłem...



Zamiast oryginalnych części - zwijanych ciasno rurek pomalowałem drucik w izolacji z kabla UTP. Na fotce jakoś to, nie wiedzieć czemu, krzywo wygląda - rurki wszak są wklejone w jednej linii...

Prawie zrobiłem fotel:


Klamerki to drut z kabla UTP i kawałek folii aluminiowej z tacki grillowej - wg pomysłu El-Paw'a

Prawie gotowa jest też osłona silnika:



Kłopot sprawiły mi kolorowe paski które mi się "nieco" rozjechały... Podobnie 2 segment licząc od przodu zrobił mi się za krótki i musiałem załatać powstałą szparę. Nie jest to wina projektu, gdyż gdy wykonywałem próbę ze skanu to za drugim razem długości pasków się idealnie zgodziły, lecz już na oryginale z wycinanki znów klapa - różnica w kartonie może? Kolory niestety za każdym razem nie chciały współgrać w 100% ale na pierwszy rzut oka się to nie rzuca więc jest OK! Po sklejeniu wyciąłem otwór pod wlot powietrza i przykleiłem go w oznaczonym miejscu :-)

CD:

Kabina wreszcie oklejona. Najwięcej trudności sprawiło mi ukształtowanie "dachu" - tam, gdzie łagodny łuk ostro zagina się w okolicy szyb i z wklejeniem folii w te 2 segmenty. Zrobiłem to tak: najpierw skleiłem na SG pół poszycia tych segmentów ze sobą, wkleiłem folię i dopiero nasunąłem na szkielet który należy mocno podszlifować.



Udało mi się zrobić kadłub:



Szybki , tam gdzie odstawały, podkleiłem glutem - trochę przez to zbielała mi folia, ale potraktowałem to bezbarwnym lakierem błyszczącym - wszystko już jest OK, szybki są przezroczyste - polecam każdemu!

To fioletowe na zdjęciu to maskol - zabezpieczyłem nim szybki na czas lakierowania modelu...

A do kadłuba przymierzyłem usterzenie:




Całość tak się prezentuje (dokleiłem jeszcze klapki przy osłonie):



na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

Post zmieniony (11-02-09 23:47)

 
02-06-07 06:25  Re: [relacja] P-36/H-75 Hawk Answer ModelART.
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

I tutaj jestem Twoim stałym podglądaczem;-))) Ładnie, ładnie.

pozdr. Łukasz F.

--

 
02-06-07 10:20  Re: [relacja] P-36/H-75 Hawk Answer ModelART.
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Kroolo z tą zmianą frontu to nie do końca prawda ;-))
Model prezentuje się ładnie.

--


 
02-06-07 11:44  Re: [relacja] P-36/H-75 Hawk Answer ModelART.
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Bardziej chodziło mi o producenta ;-)

 
14-06-07 16:51  Re: [relacja] P-36/H-75 Hawk Answer ModelART.
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Po małej przerwie w modelowaniu zrobiłem szkielet lewego płata. Teraz jestem na etapie klejenia sterów.




A oto szkielecik:


Bardzo sztywna konstrukcja!

na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

Post zmieniony (14-06-07 16:51)

 
15-06-07 15:48  Re: [relacja] P-36/H-75 Hawk Answer ModelART.
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Ster kierunku wklejony:

 
27-06-07 16:20  Re: [relacja] P-36/H-75 Hawk Answer ModelART.
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Z przyklejonymi (jeszcze nie wykończonymi) płatami Hawk wygląda następująco:



A tak skrzydełko wygląda pod światło:

 
27-06-07 22:22  Re: [relacja] P-36/H-75 Hawk Answer ModelART.
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Brawa za świetnie ukształtowane poszycie skrzydeł. Teraz uważaj na końcówki...

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
28-06-07 11:28  Re: [relacja] P-36/H-75 Hawk Answer ModelART.
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Hmmmm.....

Na Twoim miejscu darowałbym sobie zabawę w tłoczenie lini podziału. Wyglądają grubo, karykaturalnie. Powinny być delikatne, płyciutkie i ledwo widoczne, a nie gube i głębokie. Zaoszczędzony w ten sposób czas spożytkuj na dokładniejsze wycinanie i pasowanie części - patrz wycięcia szybek , łączenie osłony silnika, łączenia segmentów kadłuba.

Pasy pilota. Jesteś pewien, że były dziurkowane? Nie za bardzo wydaje mi się to prawdopodobne. Klamry paska. Drut powinien być 2-3 razy cieńszy. Wygląda karykaturalnie grubo. Poza tym jedna klamra okrągła w przekroju, druga kwadratowa. Już chyba lepiej byłoby użyć pasów z wycinanki. Nie ma sensu waloryzacja pasów pilota, jeśli reszta kabiny jest w standardzie. Nawet nie wyciąłeś otworów w fotelu.

Jestem zwolennikiem waloryzacji, ale nie należy tego robić na siłę., bo efekt jest czasami dokładnie przeciwny do zamierzonego.

Pomijając te drobne uwagi model prezentuje się całkiem poprawnie. Te niedokładności, o których wspomniałem wcześniej, nie są aż tak rażące, ale z powodzeniem mogły by być usunięte.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-06-07 13:59  Re: [relacja] P-36/H-75 Hawk Answer ModelART.
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Mnie się efekt trasowania podoba. Oczywiście przy normalnym kącie patrzenia są one mało widoczne - podobnie jak na kadłubie (wszystkie linie są trasowane) ale pomagają zasygnalizować obecność podziału blach. Pasy są takie jak z wycinanki tylko wykonałem je z folii aluminiowej bo łatwiej mi ją było ukształtować. Te w wycinance miały narysowane otwory - ja je wygniotłem. Jak zapewne zauważyłeś na fotce są tylko górne części pasów - sądzę że zagadka kształtu klamer się rozwiązała.

Co do sensu waloryzacji to nie jestem zwolennikiem wszystko albo nic: tam gdzie mogę/umiem/mam ochotę wstawiam, resztę zostawiam jak jest - przyjdzie czas na więcej :-)

--
najlepsze modele dopiero przed nami :-)
pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024