FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-05-07 16:25  [R/G] GAZ 67b, Modelik7/02
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Witam w mojej kolejnej relacji. Wybrałem ten model ponieważ nie kleiłem dotąd żadnego samochodu a ten jest najprostszy z tych co mam.

Od 1942 r. trwały intensywne prace nad udoskonaleniem samochodu terenowego GAZ-64. Liczne defekty konstrukcyjne, szczególnie w warunkach bojowych, zmusiły konstruktorów do wprowadzenia zmian m.in. dotyczyło to poszerzenia samochodu, przeniesienia środka ciężkości, innego rozwiązania przeniesienia napędu, udoskonalenia układu chłodzenia, a także zastosowanie większego rozstawu kół, protektorów (bieżników) terenowych. Pierwowzór w warunkach terenowych był niestabilny, miał tendencję przy większych przechyłach do przewrotek, układ napędowy i chłodzenia nie spełniał w większości przypadków oczekiwań. Niedostateczne chłodzenie, zwłaszcza na małych prędkościach, powodowało częste przypadki zacierania się silnika. Prace nad wyeliminowaniem wad pojazdu trwały do początku 1944 roku, kiedy to właśnie na bazie samochodu GAZ-64 po wielu próbach i zmianach powstał nowy samochód terenowy oznaczony GAZ-67.
Zamontowano w nim błotniki mocniejszy, 54 konny silnik z 4 stopniową skrzynią rozdzielczą. Racjonalnie rozłożono ciężar samochodu na obie osie. Kola zaopatrzono w opony nowego typu 7,00” x 16” o bieżniku terenowym, co zapewniało mu bardzo dobrą mobilność. Ciśnienie powietrza można było obniżać, co pozwalało skuteczniej pokonywać tereny błotniste i piaszczyste. Samochód mógł samodzielnie pokonywać brody o głębokości do 0,7 m. Napęd zastosowano na cztery koła za pomocą mechanizmów różnicowych, oraz przeniesienie napędu za pomocą przegubów C”ardana. Układ chłodzenia zmieniono stosując po raz pierwszy innowację - chłodnicę rurową, sześciorzędową o płaskich rurkach, a w celu zwiększenia powierzchni chłodzenia przylutowano do nich cienkie, miedziane płytki - radiatory. Dzięki tym udoskonaleniom pojazd pewnie i stabilnie poruszał się po frontowych drogach bez przegrzania silnika, przez dluższy czas mógł poruszać się z prędkością pieszych, natomiast na dobrej nawierzchni mógł rozwinąć prędkość maksymalną do 90 km/h. Bardzo dużą zaletą GAZ-a w porównaniu z amerykańskim Jeepem” było to, iż zastosowany silnik pracował na niedeficytowym gatunku etyliny o zawartości zaledwie 60-64 oktany. Wysoki prześwit GAZ-a oraz możliwość holowania przyczepy 800-1000 kg to kolejne jego zalety. W stosunku do GAZ-64 nowy GAZ-67 uległ też zmianom gabarytowym. Poszerzono go do 1690 mm oraz zwiększono rozstaw osi kół do 2100 mm, co pozwalało na pokonynanie większych przechyłów i stromizm terenowych. Pojazd z ciągłymi udoskonaleniami produkowany był do końca lat pięćdziesiątych.

DANE TAKTYCZNO-TECI-INłCZNE:
Długość: 3350 mm
Szerokość: 1690 mm
Wysokość: 1700 mm
Rozstaw osi: 2100 mm
Rozstaw kół: 1446 mm
Ciężar: 1320 kg
Jednostka napędowa: czterosuwowy, gaźnikowy, benzynowy
silnik o pojemności 3280 ccm i mocy
54 KM przy 2800 obr./min.
Prędkość maksymalna: 90 km/h (po szosie)
Zasięg:
Załoga: 500 km

Do modelu samochodu GAZ-679 opracowano dodatkowo model kartonowy powszechnie stosowanego w Armii Czerwonej ciężkiego karabinu maszynowego systemu MAXIM wz 1910, na dwukołowej podstawie systemu Sokolowa.

DANE TAKTYCZNO-TECHNICZNE:
Kaliber: 7,62 mm
Ciężar z podstawą 66kg
Szybkostrzelność praktyczna: 250-300 wystrzałów/min.
Donośność praktyczna: 1500 m
Prędkość początkowa pocisku: 800 m/s
Pojemność taśmy nabojowej: 250 naboi


Zacząłem od sklejenia (nie całkiem) kół:

Nie spotkałem się tu z problemem z którym nie można się uporać.
Potem zabrałem się za podłogę i to co pod spodem:

części 1 i 1a skleiłem za pomocą BCG, posmarowałem tylko nadbrzeża i parę kropel w środku. dzięki czemu się nie pofalowało.
Jak przykleiłem pozostałe elementy to nie trzeba wyjaśniać.
Niestety instrukcja nie wyjaśnia gdzie przykleić część 16 jakby ktoś wiedział to proszę o pomoc

Pozdrawiam

--
Spróbuję mu się nie dać.



Post zmieniony (28-05-07 18:48)

Post zmieniony (22-03-12 12:30)

 
28-05-07 16:37  Re: [R]GAZ 67b, Modelik7/02
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

To Zobaczę czy wytrzymasz nerwowo ;] .Zaraz zerknę na ''szesnastkę''

--

 
28-05-07 18:46  Re: [R]GAZ 67b, Modelik7/02
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

W instrukcji nie ma nr 16.Jeżeli możesz to zrób fotke tego elementu.wtedy będe się mniejwięcej orientował.
Masz tu fotkę mojego GAZ-a -może znajdziesz zgubę


--

 
28-05-07 19:01  Re: [R]GAZ 67b, Modelik7/02
Iron_84 

Na Forum:
Galerie - 17


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dokładnie tak jak napisał Grzegorz.
Ustaliłem co z tą czescią 16 to jest obudowa do haka holowniczego.
Musisz ją przykleić białym do podłogi samochodu.

 
01-06-07 08:47  Re: [R]GAZ 67b, Modelik7/02
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Sorka że nie pisałem, ale nie miałem aparatu. Skończyłem już cały spód i wziąłem się za górę. Przy spodzie lekko nie wytrzymałem i pomalowałem wszystko w zbliżonym kolorze, zdenerwowały mnie białe plamy i to że nie mogłem dobrać koloru.



i parę detali:

POzdro

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
05-06-07 15:17  Re: [R]GAZ 67b, Modelik7/02
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Przez weekend trochę pojechałem z budową, największym błędem jaki mnie zdenerwował to za krótka podłoga, o jakieś 2-3 mm! Zrobiłem tak że odciąłem ostatnią belkę i przykleiłem ją do poszycia/ściany/karoserii. Myślę że tylna kanapa zasłoni tą dziurę. Przyklejanie maski obyło się bez większych problemów, ale błotniki... Nie mam bladego pojęcia jak przylepić cz. 49. Muszę jescze zrobić małą korektę retuszu bo gdzieniegdzie widać biel. Zapraszam na zdjęcia:


Tu był problem z osłoną przekładni, niestety nie pamiętam jaki.

Jakiś zbłąkany pocisk.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
05-06-07 15:25  Re: [R]GAZ 67b, Modelik7/02
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Nieźlę się zbłąkał ten pocisk. Prosto w baniak pasażera ;-)

--
KMH Sokół Radom

 
14-06-07 16:18  Re: [R]GAZ 67b, Modelik7/02
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dawno już nic nie pisałem, ale też nie wiele zrobiłem. Wiecie koniec roku, trzeba by zakończyć szkołę z paskiem na świadectwie.



Zdecydowałem się na starsze fotele, nie przychodziło mi do głowy jak zrobić te nowsze. Koła zrobiłem łyse.
Model tak mnie znudził/zdenerwował że zacząłem dziergać gąski do następnego czołgu.
CZeść

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
14-06-07 17:00  Re: [R]GAZ 67b, Modelik7/02
Grzesio   

Ja mam tylko jedną uwagę formalną - model przedstawia POWOJENNĄ wersję GAZa 67B, produkowaną bodaj od 1947 czy 1949 roku. Wojenne nie miały osłony chłodnicy tłoczonej w jednym kawałku z blachy, ale osobną kratę prętów.

Pzdr

Grzesiu

 
25-06-07 11:42  Re: [R]GAZ 67b, Modelik7/02
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Ma ktoś skan reflektorów i tylnego haka holowniczego. byłbym wdzięczny.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024