FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-05-07 13:13  [relacja] Trawler ''REGULUS'' Fly Model
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Witam w kolejnej relacji
Tym razem padło na model, któremu będę musiał poświęcić nieco więcej godzin niż przy budowie Hecht`a ;-) .
Wybrałem Regulusa od fly`a, jest to model który przyciąga moją uwagę już od ładnych kilku lat. Myślę że moje umiejętności modelarskie są już na tyle dobre, aby sobie poradzić z tym „bydlakiem” jednak czy mu podołam okażę się w praniu.


Autor okładki - Jacek Braziuk
Autor opracowania - Jacek Braziuk
Skala 1:100

Model ten to swego rodzaju mała książka tyle że w formacie A3
Zawartość:
Arkusze z częściami 14
Arkusze z elementy szkieletu 7
Rysunki 11 stron
Szablony 1 strona
Tekst, 3 strony (opis wraz z instrukcją)
Okładka, oraz bonusowo - grafika rybaka

Na uwagę zasługują ładne, duże i czytelne rysunki (porównanie z gotowymi elementami)



--

Pozdrawiam
_____



Post zmieniony (08-03-08 10:23)

 
28-05-07 13:15  Re: Trawler "REGULUS" Fly Model
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Na samym początku zabieram się za drobnice na kadłub jeszcze przyjdzie czas

Luk ładunkowy wraz z odbojnicą:


Zejściówka



--
Pozdrawiam
_____

 
28-05-07 14:40  Re: [relacja] Trawler ''REGULUS'' Fly Model
archjc   

Świetnie się zapowiada! Będę kibicował, bo ten model także wciąż za mną "chodzi" ;o)

 
28-05-07 17:01  Re: [relacja] Trawler ''REGULUS'' Fly Model
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

O wow you're my hero brother!! kocham współczesne modele a tym bardziej potężne pływadła!! Respect dla Ciebie!! 3mam kciuki i wpadam tutaj codziennie!

p.s: ile dałeś za ten modelik i skąd kupiłeś?

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
28-05-07 18:01  Re: [relacja] Trawler ''REGULUS'' Fly Model
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Wojtas dałem o ile dobrze pamiętam 30zł, kupiłem w gryhhobby ... tylko że to było z 10 lat temu ;)

--
Pozdrawiam
_____

 
28-05-07 20:18  Re: [relacja] Trawler ''REGULUS'' Fly Model
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Będę kibicował - ja kupiłem ten model jakieś 2 miesiące temu - kosztował mnie 70 zł,( kupa kasy ) no ale to już chyba teraz unikat.
Bartas - jakbyś potrzebował ksero jakiegoś elementu to wal jak w dym.
Życzę powodzenia, parę razy oglądałem ten model - roboty jest od groma i ciut, ciut.
Szkoda,że nie zaczynasz od szkieletu, bo jest bardzo ciekawy, no ale na to też przyjdzie czas.

--
Nazar

 
29-05-07 23:36  Re: [relacja] Trawler ''REGULUS'' Fly Model
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Nazar dzięki jak będę potrzebował to sie odezwę, ale mylę ze sie jakoś to obędzie bez niego


Dzisiaj skleiłem dwa wlazły oraz wyciągarki wodzenia bomów (prawą i lewą)
Nitka ma 0,2 mm, pochodzi z modelu plastikowego żaglowca


--
Pozdrawiam
_____

 
30-05-07 10:27  Re: [relacja] Trawler ''REGULUS'' Fly Model
archjc   

Nie wiem czy da się coś jeszcze z tym zrobić..., ale pokrywa włazu (tego na 1groszówce) powinna być obrócona o 90 stopni - obecnie nie pasują mocowania, które wyrysowane są na ściankach bocznych.

 
30-05-07 21:26  Re: [relacja] Trawler ''REGULUS'' Fly Model
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Chciałem serdecznie podziękować koledze Malkontentowi za zapasowe części które mi przysłał … hymn zapasowe? To przecież dwa modele tyle ze jeden bez szkieletu, a drugi bez pokładów i poszycia. Teraz to nie mogę już dać ciała podczas budowy tego modelu.

Jako ciekawostkę zamieszczam zdajecie 3 arkuszy z tymi samymi elementami w 3 różnych kolorach, pokłady tez maja nieco inne odcienie, na szczęście dno jak i burty maja identyczne kolorki.



Wracając do relacji to poprawiłem reflektor na zejściówce, powinien oświetlać pokład a nie wodę przed statkiem, oraz daszek na mniejszym włazie który był źle przyklejony (dzięki na zwrócenie uwagi na te elementy)


--
Pozdrawiam
_____

 
02-06-07 18:01  Re: [relacja] Trawler ''REGULUS'' Fly Model
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Skleiłem wyciągarki ładunkowe


--
Pozdrawiam
_____

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 11Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024