FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-05-07 19:50  [Relacja][Projekt własny] PZInż 152
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Witam wszystkich!
Po latach klejenia postanowiłem sam cos zaprojektować sklejalnego:)
Wybór padł na ciągnik artyleryjski PZInż 152. Ciągnik powstał równolegle z projektowanym czołgiem lekkim 4TP. Cały układ jezdny oparty jest wlaśnie na czolgu 4TP co w sumie ułatwi a sprawe, gduż ten czolg był juz tematem projektantów modeli.
Tak wyglądał gotowy ciągnik:

a to jest wszystko co do tej pory zrobilem:


Osłona silnika to jak narazie przyklejona tak żeby była, sprawdzałem czy to co wyrysowałem pasuje.


Na modelu widać ślady ołówka bo cos trzeba zmienić, poprawić, szkicuje sobie rownież rozmieszczenie elementow...
Jak narazie tyle. Mam już zaprojektowane błotniki i tylną kanape, ale nie mam narazie czasu żeby to skleić do kupy...

Pozdrawiam!

 
27-05-07 17:01  Re: [Relacja][Projekt własny] PZInż 152
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Witam ponownie!
Po dłuższej przerwie spowodowanej szaleństwem maturalnym, mam wreszcie czas żeby posiedzieć nad swoim projektem:)
Jak narazie dorobiłem błotniki i tylną kanapę... Model powoli zaczyna nabierać kształtu:)
Oto fotki:



To narazie tyle.. Pracuje teraz nad skrzynią biegów, układem przeniesienia napędu i zawieszeniem.
Na zdjęciach widać, że niektóre elementy które niekoniecznie pasują, gdyż sklejam to co zrobilem i poprawiam na komputerze nastepnie. Poprawioną wersje skleje potem:)
Przy okazji fotka modelu, który akurat sklejam:


Dziękuje za uwagę!
Pozdrawiam!

 
27-05-07 20:57  Re: [Relacja][Projekt własny] PZInż 152
barakuda   

Fajnie że projektujesz ten modelik , lecz mam dla iebie pewną uwagę
na kartonworku Wujek Andrzej sklejał model 4tp z MM i poprawił podwozie tak jak powinno być chodzi o zawieszenie kół nośnych które nie są zamontowane na jednym ramieniu lecz są przesunięte względem siebie ( uwaga jeśli będziesz koRZystał z opracowania z MM) lepiej znajdz ten wątek i to zobacz na własne oczy

--

"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"


Post zmieniony (07-06-07 09:39)

 
27-05-07 21:07  Re: [Relacja][Projekt własny] PZInż 152
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

I ja dopisuję się do widowni , szczególnie że pojazd robiony od podstaw :)
Oto link do wujkowej relacji o której wspomina Maus : http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=8679&highlight=pzin%BF

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (27-05-07 21:07)

 
27-05-07 21:51  Re: [Relacja][Projekt własny] PZInż 152
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Dziekuje za uwagi i za link:)
Ta relacja mi bardzo pomoże! :)
Korzystam troszke z opracowanie z MM, ale wiedziałem o tych oddzielnych ramionach. Na pierwszy RZut oka już mi to rozwiązanie z MM nie pasowało. Z tego co pamiętam w opracowaniu pzinż 130 z MM ramiona te byly poprawnie wykonane. Widząc relacje Wujka Andrzeja utwierdzilem się także w fakcie ze koła nośne miały wypukłość z jednej strony.
Pozdrawiam!

--
Pozdrawiam, Kłosek!

 
03-06-07 21:44  Re: [Relacja][Projekt własny] PZInż 152
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Witam ponownie...
Kolejne fotki mojego projektu... niewiele ich i niewiele zrobiłem:( Niestety brak czasu uniemożliwia mi prace. Dorobiłem osłonę, przednie siedzenia, część tylnego haku i układ przeniesienia napędu.
Oto zdjęcia:


Tutaj zbliżenie na układ przeniesiania napędu, który wydaje mi sie zbyt duży(masywny) jak na taki pojazd, co Wy o tym sądzicie? Mam zamiar odchudzić wał i te boczne osłony.

To tyle:)

Jeszcze zdjęcie modelu który robie:

Pozdrawiam!

***********
Pamiętam dobre chwile, nie zapominam złych...

Pozdrawiam, Kłosek!

Post zmieniony (04-06-07 19:06)

 
11-06-07 15:12  Re: [Relacja][Projekt własny] PZInż 152
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Dalsza część mojej skromnej relacyjki...
Wykonałem skrzynie biegów, oraz wał. Teraz siedzę nad układem sterowania i chcę żeby wyglądał w miarę realnie i prawdopodobnie:)
Oto fotki:


Tak to wygląda wewnątrz pojazdu:

To tyle..

*****************************************
Najpiękniejsze kwiaty człowiek dostaje na swoim pogrzebie...

 
11-06-07 18:28  Re: [Relacja][Projekt własny] PZInż 152
barakuda   

czy ten model będzie do ściągnięcia ? :)

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
12-06-07 20:17  Re: [Relacja][Projekt własny] PZInż 152
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Możliwe, możliwe...
Możliwe też że uda mi sie zainteresować jakiegoś wydawce tym modelem... Ale to jeszcze dużo czasu, bo końca jak narazie nie widać:(

 
26-06-07 12:53  Re: [Relacja][Projekt własny] PZInż 152
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Witam po dłuższej przerwie.
Niestety brak czasu bardzo spowolnił moją pracę nad ciągnikiem.
Powolutku robie instrukcje i numeruje części, gdyż sam zacząłem sie gubić:P
No i chce zaprezentować dwa rysuneczki.
Ogólny przekrój...

Oraz rysunek ciągnika widzianego z góry:

Wnętrze myślę ze jest w miarę wierne oddane jeśli chodzi o główne elementy(siedzenia, osłona silnika. skrzynia biegow), dodatki typu skrzynka narzędziowa, gaśnica, czy kierownica zostały zapożyczone z TKS-a. Efekt oceńcie sami...
To tyle, pozdrawiam!

--
Pozdrawiam, Kłosek!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024