FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-05-07 17:51  [relacja] Flak 38 KA 4/2004
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
tym razem nie tak czasochłonny jak Panthera ale za to składający się z wielu bardzo drobnych detali. Szczerze mówiąc jest to model "odpoczynkowy" rozgrzewka przed kolejnym większym projektem.
Opis konstrukcji:

2-centymetrowe działko przeciwlotnicze wz. 38 było automatyczną bronią przeznaczoną do zwalczania celów naziemnych i powietrznych.
Ten typ był następcą 2-centymetrowego działka wz. 30, które musiało zostać usprawnione z powodu zbyt małej szybkostrzelności.
Doprowadzanie pocisków do komory umożliwiał umieszczony po lewej stronie magazynek, który mieścił 20 pocisków. Oprócz tego działko było przystosowane do wystrzeliwania pocisków odłamkowych, zapalających i przeciwpancernych.
Otwarcie ognia następowało po naciśnięciu środkowego pedału. Działko mogło prowadzić ogień pojedynczy oraz ciągły.
Celowniczy miał do dyspozycji Flakvisier 38 [celownik] przeciwko celom powietrznym i naziemnym oraz lunetę 3 x 8 przeznaczoną wyłącznie do celów naziemnych.
W razie potrzeby do działka mogła zostać przymocowana osłona.
Działko posiadało także lawetę, która umożliwiała nakierowanie na cel. Laweta była przystosowana do transportu kolejowego, przy pomocy cieżarówki oraz specjalnej przyczepki wz. 51. Przyczepka mogła być ciągnięta przez ludzi, konie lub pojazdy mechaniczne.
2-cm działko było używane, zarówno jako broń stacjonarna jak i ruchoma, przez jednostki przeciwlotnicze wojsk lądowych, a także przez wiele innych rodzajów wojsk.
Zmodyfikowana wersja 2 cm Flak 38 została wprowadzona do jednostek strzelców górskich i spadochronowych jako 2 cm Gebirgsflak 38. W 1940 roku do użytku wprowadzono najsilniejszą i najbardziej efektywną wersję tej broni, 2 cm Flakvierling 38.
2 cm Flak 38 umieszczano na wagonach kolejowych, jak również montowano na podwoziu czołgu PzKpfWg IV.


Dane techniczne:

* Ciężar z podwoziem: 750 kg
* Ciężar w ustawieniu bojowym: 420 kg
* Zakres obrotu: 360° w poziomie, od -20° do 90° w pionie
* Szybkostrzelność: 480 strz./min (teoretyczna)
* 220 strz./min (praktyczna)
* Prędkość początkowa PzGranate: 830 m/s
* pocisku eksplodującego: 900 m/s
* Maks. zasięg strzału: 4800 m
* Maks. wysokość strzału: 3700 m
* Zd. Reichweite: 10600 m
* Przebijalność granatu przeciwpancernego
* Grubość stali/Odległość/Kąt uderzenia: 23 mm/100 m/60°
* Rok budowy: 1939-1944
* Łączna produkcja: ok. 18000

Okładka:



Do tej pory udało mi się skleić podstawę, wszystko oczywiście bez problemu:





Pozdrawiam

--
Panther

 
15-05-07 18:55  Re: [relacja] Flak 38 KA 4/2004
Yamato23   

A miał być SKOT... Ale i tak będe bacznym obserwatorem. Powodzenia.

 
16-05-07 09:47  Re: [relacja] Flak 38 KA 4/2004
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z przyjemnością sobie pooglądam , co tym razem będziesz "wyczyniał" ! Jak na razie relacja wzorcowa...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
18-05-07 10:08  Re: [relacja] Flak 38 KA 4/2004
Jurgen 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


O kurcze, nieźle ENZO! Widzę że szykuje się bardzo mocna konkurencja na konkurs modelarski w Rzeszowie końcem września :D:D:D

Też mam ten model w planach, ale jak na razie bardzo odległych - osiądę sobie cicho w kąciku i pooglądam Twoje poczynania :)

Powodzenia!

 
05-06-07 18:53  Re: [relacja] Flak 38 KA 4/2004
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam po długiej przerwie, różne obowiązki sprawiły, ze czasu na klejenie było bardzo mało, postęp niewielki. Teraz powinno już coś regularnie przybywać ;) Oto fotki:



--
Panther

 
13-06-07 17:50  Re: [relacja] Flak 38 KA 4/2004
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, kolejna porcja fotek z budowy flaka:






użyłem metalowej lufy, z papieru chyba taki efekt jest nie osiągalny, całośc pomalowana czarnym półmatem, ponieważ w druku armata była blado-czarna, myślę, że tak o wiele lepiej.

Tarcza jeszcze nie przyklejona, brakuje nitów i kilku drobiazgów.

Pozdrawiam.

--
Panther

 
04-07-07 17:33  Re: [relacja] Flak 38 KA 4/2004
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, kolejna porcja fotek, brakuje jeszcze kilku szczegółów:







Pozdrawiam

--
Panther

 
04-07-07 19:18  Re: [relacja] Flak 38 KA 4/2004
Garand 

 

Bardzo ładnie to wszystko wygląda. :D
Możesz powiedzieć czym wykonujesz retusz?

Pozdrawiam.

 
04-07-07 21:06  Re: [relacja] Flak 38 KA 4/2004
Grzesio   

Rzeczywiście model cacany, wykonany fantastycznie! Nie mogę się doczekać ukończenia.
Pozwolę sobie jednak podzielić się kilkoma wątpliwościami - brakuje zatrzasku lufy, a sama obsada lufy za mało wystaje z zamocowanego do kołyski segmentu tarczy, powiedziałbym, że powinno tej obsady wystawać gdzieś o połowę+ więcej.
No i mam wątpliwości do położenia śrub na tarczy - na zdjęciach nieco inaczej one wyglądają, ale może był i taki wariant.

Pzdr

Grzesiu

 
06-07-07 21:07  Re: [relacja] Flak 38 KA 4/2004
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, retuszuje mieszanką Pactry 104 i Humbrola 93. Grzesio, przeglądając fotografie wydaje mi sie że proporcje są ok, śruby umieściłem w tym samym miejscu, co projektant w 2D, nie miałem innego wyjścia, albo tak albo wcale.

--
Panther

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024