FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 29Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 
20-09-07 09:19  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
hubertus   

Takiego talentu to tylko pozazdrościć, jestem pod OGROMNYM WRAŻENIEM! I mam pytanie do kolegi Precyzyjnego - jakim sposobem wykonujesz nity z główek od szpilek?

Z racji tego, że to mój pierwszy wpis na tym forum pozdrawiam wszystkich serdecznie :)

--
All shall fall...

 
21-09-07 09:59  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dziękuję wszystkim za wyrazy uznania, motywuje mnie to do dalszej wytężonej pracy.
Hubertuss - w tym modelu nie ma zrobionych nitów z główek od szpilek, chyba miałeś na myśli nity wielkości główki szpilki. Wszystkie nity w tym modelu są zrobione metodą: wycinam kółeczka o średnicy jak ma mieć nit, naklejam klejem bcg, na wierzch kółeczka wykałaczką nanoszę kroplę wikolu, dzieki czemu nit jest trochę wypukły.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
21-09-07 16:52  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam wszystkich "oglądaczy"

Z góry przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale dzisiaj było w Gdyni pochmurno. Nie miałem aparatu przez kilka dni i dlatego prezentuję tylko gotowe elementy, a nie poszczególne fazy wykonania.

Oto jak dokończyłem układ hamulcowy, a konkretnie cylinder hamulcowy i wszystkie dźwignie i cięgna:





Następnym etapem było zrobienie zbiorników na sprężone powietrze. Korpus zbiorników jest zrobiony z wycinanki, boki z 3 warstw tektury 1 mm, najpierw lekko sfazowane nożykiem, a po nasączeniu cyjanoakrylem oszlifowane pilnikiem i papierem ściernym. Zbiorniki wzbogacone w różne zawory i korki zaślepiające. Całość pomalowana czerwoną pactrą i lekko ubrudzona. Do wystających przyłączy będą później doprowadzone rury.





Będę wdzięczny za wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
25-09-07 18:02  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
hubertus   

Witaj Precyzyjny!

Dzięki za odpowiedź. Najwyraźniej coś mi sie pomyliło, bo zadałem pytanie o nity ze szpilek, które robiłeś przy tendrze Ol49 :/ Jeśli byłbyś tak dobry i wytłumaczyłbyś mi jak je zrobić, będę niezmiernie wdzięczny :)

A to co robisz z Ty2, to po prostu ludzkie pojęcie przechodzi ! Szacunek!

 
25-09-07 18:51  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

hubertus - odpowiedź zamieściłem w relacji Ol49 . Niech i inni zobaczą o jakie nity chodziło, i jak je zrobić.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
25-09-07 21:18  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
hubertus   

Ok, dzięki serdeczne.

Regularnie tu zaglądam, tzn. kilka razy dziennie ;) i wiernie Ci kibicuję.

Pozdrawiam

 
28-09-07 18:13  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Ostatnio częściej chodziłem na grzyby niż kleiłem model, dlatego też dzisiaj pokaże tylko jak zrobiłem klapę dymnicy.

Najpierw od nowa narysowałem w Corelu klapę bardziej zgodną z oryginałem, po wydrukowaniu na brystolu pomalowałem to dwa razy lakierem bezbarwnym matowym.



Wyciąłem cyrklem koło z tekturki 1,5 mm i nakleiłem na nią front klapy oraz różne drobiazgi, śubki, zawiasy. Brzeg nasączyłem cyjanoakrylem i lekko zaokrągliłem.



Maskolem zakryłem napis, który ma zostać niemalowany. Lepiej ciut wyjechać za krawędź litery (cyfry) niż później zeskrobywać farbę.



Zrobiłem "łapy" trzymające klapę dymnicy w pozycji zamkniętej.




Pomalowałem czarnym matem kilkakrotnie klapę i zdrapałem maskol. Na razie klapa wygląda tak sobie, wymaga jeszcze ostatecznego "szlifu".



A tak całość wygląda po poprawkach i małym ubrudzeniu:



Pierwszy raz robiłem napisy taką metodą. Można raczej ją zastosować do większych napisów. Jeżeli litery miałyby być w innym kolorze niż biały, to można wcześniej pomalować kawałek brystolu odpowiednią farbą. Jak na pierwszy raz to chyba wyszło mi w miarę przyzwoicie.

Będę wdzięczny za wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
28-09-07 18:56  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Pięknie :)
Do kompletu brakuje tylko trzech bolców, na których opierały się te blokady do drzwi dymnicy.
Pozwoliłem sobie pobazgrać Twoje zdjęcie :)

 
08-10-07 17:37  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Robert B. - tyle razy oglądałem to zdjęcie i nie zwróciłem uwagi, że są tam wystające bolce. Ale nie nazywałbym się Precyzyjny, gdybym ich nie dorobił. Mam nadzieję, że teraz klapa jest jak trzeba.



Obecnie trwają prace przy budowie budki maszynisty.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
08-10-07 23:19  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Don Sebo Maffion   

aż chyba chce rzucić w kąt noże, skalpele, kleje...
Niesamowite co tu się dzieje w tym modelu!!!!

--
Z odchłani plastiku na kartonowe wody wkroczyłem;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 7 z 29Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024