FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 28 z 29Strony:  <=  <-  25  26  27  28  29  -> 
08-11-16 10:12  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Na prośbę kilku Kolegów zamieszczam ponownie wszystkie zdjęcia z relacji budowy modelu Ty2 widocznego na zdjęciu poniżej:



Zdjęcia do pobrania z dysku Google, w formie jednego spakowanego zipem pliku.

Plik ze zdjęciami z budowy modelu jest do ściągnięcia tutaj: Precyzyjny Ty2 budowa.zip - 76.01MB

Plik ze zdjęciami w dużej rozdzielczości, które zamieściłem w galerii na stronie 22, do ściągnięcia tutaj: Precyzyjny Ty2 galeria.zip - 49.53MB

Prace nad uzupełnieniem relacji trwają, ale idą powoli, bo zdjęć dużo (około 350), a wszystkie linki muszę zmieniać pojedynczo. Strony od 1 do 4 są już poprawione.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
08-11-16 10:35  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Mariusz – wielkie dzięki :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
17-11-16 10:46  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Wszystkie zdjęcia w relacji zostały uzupełnione, na ile to będzie trwałe, to tylko Photobucket wie. Do kompletu brakuje mi tylko jeszcze pliku z projektem poprawionych hamulców, jak odszukam, to też go wstawię.

Martwi mnie tylko, że od czasu jak zrobiłem model parowozu Ty2, nikt nawet nie zaczął nowej relacji z takim modelem, więc nie jestem pewien, czy ta cała robota z uzupełnianiem zdjęć, miała sens. Liczę jednak, że może ktoś robi Teigreka skrycie, bez prezentacji na forum.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
17-11-16 17:20  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
GreifScotland   

Ja nie robię w kartonie ale mam 2 Br 52 w plastiku a fotki i tak pobrałem bo lepszych referencji na brudzenie nie trzeba :D
Podziękował :)
Pozdrawiam

 
17-11-16 19:54  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mariusz, pociesze Cie, ze nawet jak ktos Teigreka w zyciu nie sklei, to akurat Twoje zdjecia moze ogladac godzinami, jako motywacje do dalszego dzialania, albo chociaz ustawic sobie jako tapete na pulpicie ;) Nie masz co sie martwic.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-11-16 08:33  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Mariusz. Zawyżyłeś swoją relacją poziom tak niesamowicie, że nie licz iż zbyt wielu śmiałków podąży Twoimi śladami :-)

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
18-11-16 09:25  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Od początku, jak tylko zacząłem bawić się w latach 60-70 ubiegłego wieku elektrycznymi kolejkami produkcji byłej DDR, gromadzić dokupowane sukcesywnie tory, zwrotnice, wagoniki i parowozy, byłem pod ogromnym wrażeniem precyzji wykonania tych zabawek i ZAWSZE ! podziwiałem ludzi, który bawią się w modelarstwo kolejowe.
Mnie nie starczyło wówczas cierpliwości i dokładności więc zająłem się lądową, nieszynową pancerką.
Ale sentyment wraca, więc robię już trzeci pancerny model kolejowy po Tatrze i D-2 czyli Czerwoną Gwiazdę. Ale Twój model to nawet nie mistrzostwo ale cały Kosmos. Podziwiam i gratuluję takiego modelu a także wykonania zdjęć.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
18-11-16 12:29  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Te hamulce to ten plik? http://plany.zonk.pl/hamulec.cdr

 
18-11-16 13:40  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Koledzy, dziękuję wam za wyrazy uznania, ale przecież ten model to staroć sprzed 8 lat, jakie tam mistrzostwo. Uwierzcie są lepsze modele kartonowych parowozów, choćby ten Pu29 :)

Wystarczy porównać te 2 zdjęcia:

Ty2



Pu29



Uboottd, o ten plik chodziło, czy ten link może pozostać aktywny, czy mam wstawić swój ?

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
18-11-16 15:24  Odp: [r/g] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 - Galeria strona 22
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Mariusz. Nie przekonałeś mnie. Ja zdania nie zmieniam. Dla mnie Ty-2 to mistrzostwo. Nawiązując jeszcze do wypowiedzi Sławka to mnie również technika kolejowa fascynowała od najmłodszych lat a że lat mam już nie tak mało to pamiętam parowozy jeszcze z czasów końca ich świetności na szlakach kolejowych. Fascynowały mnie i do tej pory mnie fascynują. Fascynują mnie też ludzie, którzy z taką pasją je budują. Jednak podobnie jak Sławek wdałem się w przygodę z naziemną techniką bojową, którą po latach długiej przerwy staram się kontynuować więc modelu parowozu chyba już nie zbuduję aczkolwiek chodzi mi po głowie pomysł zbudowania modelu, któregoś z pociągów pancernych, który by połączył oba tematy, kolejowy i pancerny. Mam nadzieję, że mi starczy zapału.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 28 z 29Strony:  <=  <-  25  26  27  28  29  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024