FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 29Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
14-06-07 21:39  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Marek_G 

 

komin wyszedł bardzo dobrze i to jego postarzenie "bajera". A teraz trochę dziegciu nie zawadzi (bez obrazy) - przydało by się trochę strupów na "karoserii" dymnicy aby to współgrało ze sobą. Jak zrobiłeś podstawę komina chodzi mi o to zaokrąglenie w jego podstawie komin ten sprawia wrażenie jednolitego odlewu żeliwnego.

pozdrawiam
Marek G.

--

 
16-06-07 10:35  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Monolith - kocioł będzie jeszcze patynowany, dojdą ślady eksploatacji i ubrudzenia. Komin też jeszcze nie jest postarzany, to tylko malowanie, ale w przeciwieństwie do reszty tutaj po prostu farba nie była rozcierana po przeschnięciu. Zaokrąglenie u dołu jest zrobione szpachlówką z Wamodu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
16-06-07 19:53  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mariusz jakbyś potrzebował skany zaworów odmulacza, inżektorów itp. to daj znać, Jak już szaleć to na maxa :)

 
17-06-07 11:10  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Robert B. poproszę o te skany na maila. Adres będziesz miał w mailu, który do ciebie wysłałem.
Czy to szaleństwo ? Żona moja mówi, żebym nie robił tego parowozu dokładniej niż w oryginale, a mnie to po prostu bawi i relaksuje. Tej wielkości modeli parowozów zrobię może ze cztery, więc chcę by przyzwoicie wygladały. Tylko te poprawki i wzbogacenia zabierają bardzo dużo czasu, bo wszystko muszę mierzyć i rysować od nowa, a to bardzo spowalnia budowę modelu. Ale ja mam czas, cierpliwość, nie narzekam tylko kleję dalej.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
17-06-07 11:53  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

i na tym polega pasja

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
19-06-07 16:33  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Zrobiłem podpory kotła. Przy podporach trzeba uważać.,Te pod stojakiem kotła (na zdjęciu poniżej te z lewej strony) są za wysokie i trzeba je skrócić od góry o około 4 mm. Natomiast te znajdujące się pod walczakiem kotła ( na zdjęciu poniżej te z prawej strony ) są za krótkie od dołu o około 1-2 mm. Najlepiej zostawić przy wycinaniu części zapas i przyciąć na potrzebny wymiar po dopasowaniu.



Zrobiłem, a właściwiej pisząc, przerobiłem cały popielnik. Zmieniłem jego kształt na bardziej rzeczywisty oraz dołożyłem odchylane boczne klapy (czy ktoś wie do czego one służą - czy to jak drzwiczki od popielnika w piecu, którym się reguluje dopływ powietrza tzw. cug ) wraz z podnoszącymi je dźwigniami.

Oto efekty moich zmagań:







W następnej kolejności będę robił silniki, koła i układ hamulcowy.
Czekam na wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

--

Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
19-06-07 20:08  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Popielnik ma oczywiście klapy regulujace dostęp powietrza. Przy tej wielkości rusztu trzeba odpowiedniej ilości powietrza do spalenia paliwa.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
27-06-07 18:38  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Trwają prace przy budowie silników. Z oryginalnego projektu wycinanki pozostał tylko korpus, który wzmocniłem tekturą. Reszta jest zaprojektowana od podstaw na podstawie posiadanych zdjęć parowozu Ty2.

A oto co do tej pory zrobiłem:







Całość po sklejeniu będzie jeszcze raz malowana i waloryzowana.
Czekam na wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
29-06-07 04:14  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Mariusz - czy koniecznie chcesz mnie zniechęcić do modelarstwa? ;-)))

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
29-06-07 06:40  Re: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Podziwiam...

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 29Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024