FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 29Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 
06-05-08 15:46  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Sprężarka została już przyklejona na stałe, wszystkie rury podłączone. Dorobiłem jakiś zbiornik na rurze doprowadzającej parę (to coś podobne do tłumika), przedłużyłem tą rurę w okolice silników.



Następnie zabrałem się za zawory przy piasecznicy. Zrobiłem zdjęcie porównawcze z groszem. Przez swoją wielkość niepozornie wyglądają, ale pracy było przy nich sporo. Z jednej strony dorobiłem też pomost i stopnie.



Dorobiłem smarownicę, odchodzą od niej przewody olejowe do silników.



Położyłem też rurki, które kończą się w okolicach dymnicy, ale nie wiem do czego służą.



Pomosty boczne wzdłuż walczaka zostały już przyklejone na stałe.







Zrobiłem też podesty pod budką maszynisty.



A tutaj porównanie do wcześniej robionego parowozu TKp30 , przy czy należy pamiętać, że do Ty2 będzie jeszcze podczepiony z tyłu tender, trochę dłuższy od tego małego parowozu.



Mam nadzieję, że moje relacje się Wam przydają, może nawet nie tylko zwolennikom sklejania lokomotyw. Czy modelarze robiący modele inne niż kolejowe mogą coś z moich relacji podpatrzyć i przenieść do swoich modeli ?

Będę wdzięczny za wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
07-05-08 11:24  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
tyg   

Ło matko!!!
Od pewnego czasu aż boję się tu zaglądać!!! Ale zawsze jakoś przełamuję ten strach i boję się jeszcze bardziej nawet pomyśleć co będzie przy następnej odsłonie:)
Achów i ochów w tej relacji jest już i tak zbyt dużo ale tej porcji i ja nie wytrzymałem i musiałem dopisać swoje:)
Pozdrawiam
tyg

 
14-05-08 14:08  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Dzisiaj kolejny mały kroczek przy budowie modelu. Zrobiłem taki zawór znajdujący się na górze stojaka kotła:



Zrobiłem następne elementy układu sprężonego powietrza. Ten walcowaty zbiornik to chyba jakiś filtr albo odwadniacz sprężonego powietrza dopływającego ze sprężarki. Ale do czego służyła wężownica, to nie mam pojęcia. W innych parowozach nie spotkałem czegoś takiego.





Tutaj widoczek ogólny na ostatnio zrobione elementy:



A to mała ciekawostka, model o całkowitej długości 92 cm powstaje na stoliku o wymiarach 70 cm x 70 cm. Niestety na stoliku z powodu ciasnoty panuje ciągły chaos (żeby nie napisać bałagan). Jednym z urządzeń, jakie często używam w czasie pracy modelarskiej, jest pocket PC. Wyświetlam na nim zdjęcia detali prawdziwego parowozu, żeby móc je zrobić podobnie w moim modelu.



Będę wdzięczny za wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
14-05-08 14:14  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Precyzyjny - a co tu komentować?;-) Na razie nie widzę żadnej innej możliwości komentarzy niż samych zachwytów i cmokania:-) Kolej lubię, chociaż się nia nie zajmuję, ale coś czuję, że jak we Wrocławiu wystawisz tego bydlaka (nawet nieskończonego), to będziesz miał duży wpływ na mój wstrząs światopoglądowy:-)

Tym bardziej dziwię się, że na tak skromnym (pod względem wymiarowym) stoliczku umiesz robić takie cuda. Tylko mi nie mów, że wszystkie przedstawione na nim rzeczy cały czas sie na nim znajdują podczas budowy, bo moje by-passy nie wytrzymają:-)

Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
14-05-08 14:15  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ale, że co tu niby komentować? Model cudny jest i basta ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-05-08 15:02  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Zastanawiam się, co będzie po tym jak zakończysz budowę tego modelu, co wtedy zrobisz z kolejnymi modelami??!! Jak dla mnie to już nie model tylko oryginał …pokazałem wybrane zdjęcia osobą, które nie są związane z forum i powiedziałem, że mam zdjęcia takiego oryginału, że niby kumpel zrobił foty …co mnie zabiło wszyscy bez zastanowienia podjęli temat prawdziwego obiektu a następnie zabiłem ich informacją, że to model z papieru…. zapanował cisza i pokazały się wielkie oczy itd.

Dla mnie to już nie modelarstwo tylko czary może ktoś powie, że przesadzam, ale tak widzą to moje oczy.

SZACUNEK i jeszcze raz SZACUNEK !!!

Pozdro ;-)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
14-05-08 16:57  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Arto 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sam model miodzio. Jest skąd czerpać inwencję twórczą.
Jedyne do czego mogę się doczepić to stolik modelarski. :-D
Nie połapałbym się w takim galimatiasie. Nie żebym był pedantyczny, ale myślałeś może o budowie jakiegoś organizera?

--
w budowie: HIEI

 
15-05-08 11:23  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Jeśli można to mam pytanie i prośbę o pokazanie lub wytłumaczenie jak zrobiłeś te wypukłe coś na ostatnim dużym zdjęciu (jest ich 5 sztuk, nie wiem jak się to nazywa), ale bardzo ładnie wygląda...

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
16-05-08 11:45  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Dziękuję kolegom za słowa pochwały, są one dla mnie największą nagrodą za włożony wkład pracy przy tym modelu i motywacją na przyszłość, by robić to jeszcze lepiej. Może ktoś coś z mojej relacji wyniesie, podpatrzy i wykorzysta to w swoim modelu. A czarów tu żadnych nie ma, gdybyście mieli tyle czasu co ja, cierpliwości, nie kusiłyby was nowe modele, to też byście pewnie robili takie modele. A zapomniałem dodać, że jeszcze trzeba mieć taki stoliczek i to "coś".

Kopajt te wypukłe kółeczka to pokrywy zaworów wyczystkowych. O tym jak je zrobiłem pisałem już 30-10-2007, ale dla Ciebie specjalnie powtórzę, a nawet dodam więcej:

Oryginalne pokrywy były sklejane metodą listkową. Ja je zrobiłem z 3 sklejonych ze sobą kółeczek z tektury 1mm. Następnie nożykiem olfa ściąłem wstępnie brzegi i po nasączeniu CA szlifowałem (powtarzać kilka razy), aż do uzyskania wymaganego kształtu. Najpierw szlifowałem z grubsza pilniczkiem samorobnym - na patyczku od lodów calyso naklejony papier ścierny, z jednej strony 200, z drugiej 600. Po pomalowaniu jeszcze ostateczny szlif kawałkami papieru papierem 1000. Jedną pokrywkę robi się godzinę, ale warto, gdyż wyglądają chyba lepiej niż te oryginalne z wycinanki. Podobną metodą robię denka na zbiornikach powietrza oraz wypukłości z tyłu reflektorów.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
16-05-08 20:41  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Dziękuję za dokładny opis wykonania pokryw zaworów wyczystkowych... kurde - tak jakby nie mogli tego prościej nazwać :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 13 z 29Strony:  <=  <-  11  12  13  14  15  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024