FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 29Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 
03-03-08 00:05  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Nie kleję parowozów i staram się nie zaśmiecać postów gdy nic ciekawego nie ma do powiedzenia ale, tu ciężko nie wyrazić słowami zachwytu dla pracy i efektu jaki uzyskałeś. Fantastyczna robota, piękne odwzorowanie i niesamowita dbałość o szczegóły. Przy tym wygląda to bardzo realistycznie. Brak mi słów by opisać wrażenie. Gratuluję przepięknego wykonania i tak trzymaj. To jest sztuka modelarstwa przez duże M.

Pozdrowienia,

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
09-04-08 14:26  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam wszystkich kibiców tej relacji, jeżeli jeszcze o niej pamiętają, bo od ostatniego wpisu trochę czasu minęło. Dziękuję za wasze komentarze i uwagi, zawsze można coś w nich "wyłowić' przydatnego. Pablo 76 napisałem, że skończyłem pracę nad wszystkimi urządzeniami, służącymi do kierowania parowozem, ale siedzeń i oświetlenia nie zaliczałem do tego, a też miałem w planie zrobić. Inne wymienione przez ciebie brakujące część świadomie pominąłem, z racji ich małej wielkości. Pisałem już o tym wcześniej, że wnętrze budki maszynisty robię trochę uproszczone. W końcu to tylko model. Przez ostatni miesiąc zrobiłem następujące rzeczy:

Wykonałem siedzenia i oświetlenie sufitowe budki. Można było zrobić więcej przewodów do skrzynki elektrycznej, ale jak zobaczyłem ile widać sufitu, gdy model jest postawiony, to dałem sobie spokój.



Dorobiłem zasuwy Friedmanna i odmulacz:



W dalszej kolejności wkleiłem podpory walczaka. Wyprowadziłem rury piasecznic i od zbiorników sprężonego powietrza tak, by wystawały dłuższe końce (później będzie mi łatwiej zamocować resztę). W końcu cały "kocioł" został na stałe przyklejony na swoje miejsce.



Następnie zrobiłem boczne okienka do budki maszynisty oraz pomalowałem i przykleiłem tabliczki z godłem, typem parowozu i numerem. Tabliczki zaprojektowałem od podstaw wzorując się na oryginale. Tabliczki są troszeczkę ubrudzone, wszak nie mogą odstawać od reszty parowozu. Po tych zabiegach budka została przyklejona na stałe do ostoi.



Potem zrobiłem dźwignie do nawrotnika i kurków odwadniających silniki:



Zrobiłem pomosty boczne - na razie nie są jeszcze przyklejone na stałe:





A tak prezentuje się cały model:





Mam nadzieję, że nie przynudzam wstawiając taką ilość zdjęć.

Będę wdzięczny za wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
09-04-08 15:43  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

Nie no co ty :) przydadza się zdjecia innym przy budowie tej pieknej lokomotywy
A model wychodzi ci super

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
09-04-08 15:50  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Patrząc na tą relację modelu kartonowego nie mogę wyjść z podziwu, że coś takiego da się zrobić. Jeśli oczekujesz jakichś komentarzy, to podejrzewam, że reszta będzie w tym stylu, i że cię to nie nudzi.

Chwilowo nie mam czasu na sklejanie, ale patrząc na to co robisz, aż się chce za coś wziąć. Wstawiaj jak najwięcej zdjęć!

Pozdrowienia!

--

 
10-04-08 14:09  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Czy główne forum działa ? Pytam, bo jest godzina 14, a na forum głównym nie ma od wczoraj ani jednego nowego postu. Podnoszę wątek w celu sprawdzenia. Moderatora proszę o usunięcie tego wpisu.
-------------------------------------------------------------
PS. Jednak działa, wszystko w porzadku.
--

Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

Post zmieniony (10-04-08 14:11)

 
14-04-08 17:33  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Tym razem zdjęć niewiele, bo i przerwa niedługa. Zrobiłem zawory kotłowe. Są one zmienienione na bardziej prawdziwe i jak w naturze są trochę skorodowane. Pewien problem był z ukształtowaniem rur, walczyłem z nimi chyba ze 3 godziny, zanim dały się odpowiednio dopasować.





Będę wdzięczny za wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
19-04-08 13:27  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Myślę, że na tym forum też przyda się taka informacja.

Technika malowania tabliczek.

Najpierw pomalowałem tabliczki na biało farbą akrylową i odczekałem 24 godziny do całkowitego wyschnięcia. Następnie pomalowałem tabliczki gęstawą farbką czerwoną, podziobałem twardym pędzeleczkiem tło tabliczek i natychmiast wytarłem wilgotną szmatka czerwoną farbę z wypukłości (ramka, orzełek, napisy). Po godzinnym schnięciu tabliczka została lekko przeszlifowana na papierze ściernym 1200, w celu usunięcia resztek czerwonej farby z wypukłości. Trzeba to zrobić z wyczuciem, by nie zetrzeć całkowicie białej. Po nastepnych 3 godzinach tabliczki lekko ubrudziłem metodą suchego pędzla czarną farbką akrylową. Zrobienie tabliczek zajęło mi 2 dni, ale było warto.



--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 
25-04-08 12:47  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Witam

Ostatnio zrobiłem tylko jeden element - sprężarkę. Jest ona całkowicie zaprojektowana od nowa. Trochę przy niej pracy było, żeby upodobnić ją choć trochę do oryginalnej. Sprężarka jest w naturze cała oblepiona smarem, olejem, brudem. Blacha na górnej części jest w rzeczywistości nawet bardziej pognieciona, ale nie chciałem, aż tak tego naśladować, bo osoba nie znająca się na rzeczy mogłaby to odebrać, że zrobiłem to niestarannie. Po ostatecznym zamocowaniu do parowozu do sprężarki będzie dochodziło jeszcze więcej rur.












Będę wdzięczny za wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.
--

Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

Post zmieniony (25-04-08 12:48)

 
25-04-08 13:02  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Jak to mawiał mój wuefista w liceum - O w dziki ryj;-)
Zatkało mnie po prostu. Twój model wygląda lepiej od oryginału. Powinieneś dostać medal jako pierwszy modelarz RP;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
26-04-08 11:39  Odp: [relacja] z budowy wielkiego (92 cm) wzbogaconego parowozu towarowego Ty2
Precyzyjny 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1
 

Małe uzupełnienie

Na prośbę kilku forumowiczów zrobiłem zdjęcie sprężarki z groszem dla porównania wielkości. Przymierzyłem sprężarkę na sucho, czy będzie pasować do pomostu. Miejsca jest mało, ale wchodzi bez problemu.





Potr D. - dzięki za miłe słowa. Nie wiedziałem, że dają takie medale, ale na pewno do pierwszego modelarza RP mi jeszcze daleko.

Będę wdzięczny za wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

--
Pozdrawiam
Precyzyjny

------------------
Modele ukończone: parowóz Ty2 , parowóz Pu29

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 12 z 29Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024