FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
12-05-07 14:19  [Galeria]Kilka słów o BAe Sea Harrier FRS. Mk1. od Hala
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Wstęp:
Witam wszystkich,
Miałem dosyć duże obawy czy zaprezentować te moje ostatnie wypociny , a dlaczego? Bo uważam ,że model mi nie wyszedł. Na pierwszy rzut oka od razu rzucają się dwa najważniejsze błędy(kabina i przednia goleń), ale stwierdziłem, że przynajmniej moja prezentacja pozwoli komuś ,biorącemu się za ten model w uniknięciu popełnienia tych samych potknięć..
Ale od początku. Modelem prezentowanym jest BEa Sea Harrier FRS.Mk1. zaprojektowany i wydany przez Pana Andrzeja Halińskiego w 1998 r w Kartonowym Arsenale.



Teraz kilka słów o zawartości wycinanki .Jest na pierwszej stronie bardzo szczegółowy i obszerny opis historii powstania takiej konstrukcji jaką jest Harrier. Wszystko jest ciekawe , ale na tej samej stronie jest opis budowy modelu który nie tylko jest krótki , ale raczej wręcz skąpy i raczej nie pomaga w budowie modelu. Myślałem ,że krótki opis będzie zrekompensowany szczegółowymi rysunkami montażowymi, ale niestety byłem troszkę zaskoczony i rozczarowany kiedy zobaczyłem, że wszystkie rysunki mieszczą się na jednej stronie formatu A4( w tym dwa zestawieniowe). To był powód dla którego postanowiłem odłożyć budowę tego modelu na jakiś inny etap mojego modelarskiego życia( zanim dokonałem pierwszego cięcia minęło prawie dwa lata od zakupu modelu).
Co do druku to nie miałbym żadnych uwag gdyby nie mały szczegół. Chodzi mi o papier na którym model został wydrukowany. Zauważyłem ,mimo tego, że model był impregnowany tak jak zawsze to robię przed klejeniem , że po wycięciu i podczas kształtowania poszczególnych elementów karton się rozwarstwiał. Szczególnie podczas retuszowania to było widać gdy farbka tak jakby „rozlewała” się „podskórnie” .Wcześniej jakoś nie miałem tego problemu z innymi modelami wydanymi w tym samym lub wcześniejszym czasie. Może to nie jest taki ważny szczegół, ale może ta informacja będzie dla kogoś ważna, ale i tak w porównaniu do innych modeli wydawanych w 98r to trzeba przyznać ,że Pan Andrzej już wtedy zaczynał ugruntowywać swoją markę w jakości druku z tą jaką ma teraz czyli jedną z lepszych.

--




Pozwoliłem sobie poprawić nazwę maszyny w tytule wątku.
Pozdrawiam
Sturmovik


Post zmieniony (12-05-07 14:19)

Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

Post zmieniony (20-08-07 22:49)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Galeria]Kilka słów o BAe Sea Harrier FRS. Mk1. od Hala  nowe
Partyzant 6597 12-05-07 14:19
 Re: Kilka słów o Bea Sea Harrier FRS. Mk1. od Hala  nowe
Partyzant 736 12-05-07 14:28
 Re: Kilka słów o Bea Sea Harrier FRS. Mk1. od Hala  nowe
Partyzant 656 12-05-07 14:36
 Re: Kilka słów o Bea Sea Harrier FRS. Mk1. od Hala  nowe
k_natlenie 589 12-05-07 15:24
 Re: Kilka słów o Bea Sea Harrier FRS. Mk1. od Hala  nowe
fitter 599 12-05-07 16:59
 Re: Kilka słów o BAe Sea Harrier FRS. Mk1. od Hala  nowe
mikoaj68 718 12-05-07 17:24
 Re: Kilka słów o BAe Sea Harrier FRS. Mk1. od Hala  nowe
Partyzant 612 12-05-07 18:44
 Re: Kilka słów o BAe Sea Harrier FRS. Mk1. od Hala  nowe
Sturmovik 539 12-05-07 19:37
 Re: Kilka słów o BAe Sea Harrier FRS. Mk1. od Hala  nowe
Partyzant 646 12-05-07 22:42
 Re: Kilka słów o BAe Sea Harrier FRS. Mk1. od Hala  nowe
Dziadek 1226 12-05-07 23:30

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024