FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-05-07 11:29  [Relacja/Galeria] M1A1 Abrams
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Witam forumowiczów w następnej mojej relacji, to już druga także debiut mam za sobą. Na warsztat poszedł Abrams z FlyModela, poniżej okładka modelu.



Model będzie wykonany w standardzie tak jak i poprzedni mój czołg, z jedną tylko różnicą. Koła będą wykonane z drewna, z gotowego zestawu firmy Gomix. Poniżej przedstawiam koła w proszku i kilka złożonych na sucho.



Wczoraj skończyłem dziobaninę, czyli wycinanie elementów szkieletu (trochę łapki bolą, prawie 10godz zabawy). Dzisiaj będę składał szkielet do kupy. Poniżej elementy szkieletu przygotowane do montażu.



To narazie tyle, pozdrawiam i zapraszam do oglądania relacji.



Post zmieniony (18-04-09 19:22)

 
08-05-07 11:37  Re: [relacja] M1A1 Abrams
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Kujot - mimo Twego ogromnego wysilku ten model nie będzie nigdy standardem .Jeśli masz już zamiar użyć tych kół to idz na calość . Może male malowanie?
Pozdrawiam.

 
08-05-07 11:44  Re: [relacja] M1A1 Abrams
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Nigdy nie malowałem modeli i nie chciłbym spaprać jakiegokolwiek budowanego modelu moim niedoświadczeniem w tej dziedzinie. Jacku a co masz na myśli że nigdy nie będzie standardem, czyżby ten model był tak bardzo niedokładny? Na samym wstępie stwierdziłem, że jest niezły babol w opisie budowy. Chodzi o oznaczenia grubości tektury jaką należy podklejać dane elementy. Opis podaje oznaczenia gwiazdkami, a przy numeracji części numery są podkreślane kreskami o różnej grubości. No i koła z drewna są trochę mniejsze od tych rozrysowanych w modelu.

 
08-05-07 11:50  Re: [relacja] M1A1 Abrams
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

O, Abrams:) Bardzo fajnie że zabrałeś się za ten model. Też mam go zaczętego, ale coś nie mogę się zmobilizować żeby skończyć. Gdybyś potrzebował jakiejś dokumentacjo to daj znać :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
08-05-07 12:07  Re: [relacja] M1A1 Abrams
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

kujot666 - jeśli stosujesz gotowe elementy, w dodatku z drewna (koła) to raczej nie ma szans, by ten model był w standardzie:-) Koła musisz na pewno pomalować, więc musisz dobrać idealnie kolor farbki, co chyba w 100% i tak nie może się udać. Zawsze druk będzie inaczej wyglądał niż malowanie własne;-). Ale działaj;-) Możesz na końcu przykurzyć podwozie np. pigmentami, wtedy zatrzesz wspomniane wyżej różnice odcieni.

Powodzenia!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-05-07 14:03  Re: [relacja] M1A1 Abrams
piotras 20   

Bardzo się ciesze że zabrałeś się za ten modelik bardzo mi się podobają współczesne czołgi, masz dużego plusika u mnie i zarazem wiernego kibica : )

--
Butapren, potęga modelarzy

 
08-05-07 14:24  Re: [relacja] M1A1 Abrams
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Kiedyś gdzieś wyczytałem, że jak w opisie autora modelu jest wspomniana możliwość użycia gotowych elementów drewnianych to nadal to jest standard, dlatego tak napisałem na wstępie. Niestety nigdy nie byłem na żadnym konkursie ani wystawie więc nie wiem do końca jak to jest. Kupiłem już farbkę akrylową Pactry do retuszu i malowania kół, zobaczymy jak to będzie wychodzić w trakcie. Kat twojego Abramsa widziałem gdzieś w starej relacji, którą prowadziłeś z jakimś kolegą, czas go odkurzyć, jak coś będę potrzebował to na pewno zapytam.

 
08-05-07 15:28  Re: [relacja] M1A1 Abrams
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jak najbardziej StuG ma racje ... w standardzie nie mozna uzywac drewnianych kol
Wynika to moze z tego ze zawieszenie to 50% pracy w modelu i to wlasnie wymaga najwiecej pracy. Trzeba zrobic je tak aby wszystkie kola byly identyczne, to zreszta chyba jest oczywiste ze rzutuje to na wyglad modelu. Stosujac gotowe elementy drewniane kol
omijasz 50% pracy na modelem. Dlatego tez ja uwazam ze taki model nie bedzie mogl startowac w klasie standart. Co do tego co jest napisane w instrukcji... autor moze zaznaczyc ze mozna model wyszpachlowac i pomalowac bo wtedy bedzie lepiej sie prezentowal :). zreszta mysle ze taki wpis sluzy bardziej reklamie:)

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
08-05-07 15:38  Re: [relacja] M1A1 Abrams
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Tutaj nie chodzi mi kompletnie o sferę konkursów modelarskich - chyba, że masz zamiar startować:-) W żadnym razie Cię nie potępiam za te koła - chcesz, to rób, ale standardem to nie będzie na pewno:-) Te formułki w instrukcjach budowy są tylko swoistym wybiegiem i jeśli mają zastosowanie na konkursach, to wypaczają ich sens. Karton to karton - ale to już przekracza temat tego wątku:-) Nic się nie przejmuj tylko sklejaj i ciesz się swoim hobby!:-)

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
08-05-07 17:28  Re: [relacja] M1A1 Abrams
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

W każdym bądz razie dzięki za rozjaśnienie sprawy, na konkursach i tak nie będę startował, będzie to następny model dla siebie i na półkę. No ale okazało się że to pierwszy mój model waloryzowany, nawet nie przypuszczałem że taki zrobię.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 13Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024