FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 24Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-05-07 21:41  [Relacja] USS Washington, 1:200 (migawki z budowy)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Witam,

Chciałbym zaprezentować Wam to nad czym teraz sobie dłubię, jest to model pancernika USS Washington, 1:200, wydawnictwo Modelcard, 1995r.











Zdjęcia pokazują stan modelu sprzed miesiąca. Obecnie nadbudówki są już kompletne, powstała wieża B artylerii głównej.

pozdrawiam

--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (10-09-07 20:11)

 
06-05-07 09:34  Re: USS Washington, 1:200 (migawki z budowy)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak się klei model? Było kiedyś wspominane o rozjechaniu długośći wodnicy do podłużnicy czy jakoś tak, nie miałeś poblemów ze szkieletem?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-05-07 13:01  Re: USS Washington, 1:200 (migawki z budowy)
Pawel_P 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

W końcu;)) Ciesze się że założyłeś relacje:D

--



Post zmieniony (06-05-07 13:30)

 
06-05-07 13:04  Re: USS Washington, 1:200 (migawki z budowy)
sys 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

...łe no przecież to biały kruk!...wielu spotkałem co to oddaliby wszystko co mają aby go zdobyć i...położyć na półkę.
...Wreszcie będę mieć okazję zobaczenia o co chodzi ;)
...podoba mi się !... chyba to już stary papier, nie łamie Ci się?

--

------------------------------------------------------------------------------
czarny pas w modelarstwie... ;)

Post zmieniony (06-05-07 13:05)

 
06-05-07 13:07  [KOSZ]
MarekC   

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

..

Post zmieniony (02-04-15 13:02)

 
06-05-07 13:25  Re: USS Washington, 1:200 (migawki z budowy)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Model buduję z oryginalnej wycinanki. Mimo, że opracowanie ma już 12 lat to papier i druk jest bardzo dobry, kształtuje się wyśmienicie. Co do dopasowanie to rzeczywiście, szkielet i nie tylko ma pewne niezgodności, ale wszystko to daje się bardzo łatwo dopasować. Dlatego budowa przebiega płynnie bez żadnych zakłóceń od ośmiu miesięcy.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-05-07 17:28  Re: USS Washington, 1:200 (migawki z budowy)
kanibal   

Cieszę się, że BB-56 znalazł się na forum. Czy "bulajową drutologię" będziesz malował, czy pozostawisz niemalowane? Jakiej średnicy drucika użyłeś?
Życzę miłej pracy przy tym pięknym "staruszku"

 
07-05-07 10:15  Re: USS Washington, 1:200 (migawki z budowy)
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Sven jestem pod wrażeniem, bardzo ładnie to wszystko wykonujesz. Największe wrażenie zrobiła na mnie estetyka wykonania okuć bulai. Wszystko czysto i równiutko. Z wielka przyjemnością będę zaglądał do tej relacji.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
07-05-07 11:46  Re: USS Washington, 1:200 (migawki z budowy)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ładnie, tylko spróbuj, proszę, zamalować te druciki. W oryginale były małe, lekko wystające okucia, ale zawsze było wszystko malowane w kolorze kamuflażu. Druciki w bulajach są OK, ale tylko do pokazania zgrubienia. Podobnie z okapami nad nimi.

Widzę też, że model ma poważną wadę kamuflażu. Pokład powinien być w kolorze Deck Blue. Jeśli robisz standard, to tego nie zmienisz, ale jeśli chciałoby Ci się natłoczyć lekko linie podziału desek (nawet w tej chwili można byłoby chyba to zrobić natłaczając igłą) i pomalować pokład, byłoby o wiele ładniej. Chyba, że nadbudówki już są przyklejone.

Model nosi malowanie MS 22, które Washington dostał w kwietniu 1944 po remoncie. Dół kadłuba 5N NavyBlue, góra 5H Haze Gray, pokłady 20B Deck Blue.

Ale to tyle narzekań, głónie na zabytkową wycinankę, bo wykonanie na naprawdę dobrym poziomie. Świetne relingi.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
07-05-07 12:11  Re: USS Washington, 1:200 (migawki z budowy)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Dziękuję :)
Okucia i okapy bulajów są z drucika miedzianego 0,2 mm. Nadbudówki są już przyklejone.
Z uwagi na moje lenistwo nie chciało mi się malować okapów nad bulajami no i okuć, jak to jest w oryginale i tak już zostanie.
Model wykonuję w standardzie jako "lekko waloryzowany", tzn poza wspomnianymi bulajami dodaję nieco drobiazgów, detali wyposażenia.

Podobnie też z malowaniem, choć model przedstawia okręt na stan z 1945r. Wiem, że wtedy miał chyba ostatnią poważniejszą modernizację która zmieniła min. zasadniczo zwieńczenie masztu rufowego. Ale w tym przypadku nie będę nic zmieniał bo gdybym miał to zrobić coby uzyskać wierną replikę oryginału to trzebaby okręt zbudować właściwie od podstaw. Jest bardzo wiele poważnych niezgodności z prawdziwym Washingtonem, nie tylko kamuflaż z tego co udało mi się zobaczyć porównując wszystkie dostępne mi zdjęcia z opracowaniem. Jednak nie przeszkadza mi to wcale bo mam świetną zabawę przy sklejaniu.

Samo zbudowanie od podstaw, tym bardziej na stan z 1945r to nie lada zadanie bo do niedawna, tzn do kwietnia 2007 nie było żadnych dobrych planów tego okrętu.
Cieszę się jednak z budowy modelu bo Washington był pięknym okrętem, postaram się jak najbardziej przybliżyć go do oryginału poprzez wspomniane wyposażenie i detale.

--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (07-05-07 12:14)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 24Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024