FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
07-09-07 00:16  Re: [Relacja] SdKfz 234/2 PUMA - Modelik 3/03
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam!
Masz rację aktopyta – model świetny, tylko moje wykonanie normalnie takie sobie.
Strasznie dawno nie wrzucałem tu nic nowego, a to z powodu pernamentnego braku czasu, w końcu przecież wakacje były. W prawdzie prace przy modelu nie ustały, ale ich tempo zmalało (jeszcze bardziej!).
I tak kadłub od spodu wzbogacił się o detale:



Potem zajęty byłem produkcją pudełek i tulejek – półproduktów wahaczy:



A tak wygląda po złożeniu do kupy zespół wahacza:



Generalnie wszystko kleiło się bezproblemowo, poza elementem piasty - tulejka sklejana z części 31d i 31e, której średnica wyszła mi za duża. Powodem tego mogło być zastosowanie BCG do sklejenia tego elementu (rozszerzenie się nasączonego BCG papieru?) lub zbyt luźne zwinięcie tulejki. Jak pisałem w poście wyżej: „łatwiej kijek pocienkować...”, więc rozwiązanie problemu nie było filozofią. Przy okazji wyszła kolejna pierwszyzna – zastosowanie BCG (do tej pory kleiłem Hermolem), jestem z kleju zadowolony raczej.
Skoro już jesteśmy przy kleju, to jak do tej pory model kleiłem trzema klejami: Szewski - naklejanie części na tekturę, potem zdobyłem Hermol i kleiłem nim wszystko, a potem postanowiłem sprawdzić BCG, którym kleję prawie wszystko, poza dużymi powierzchniami.


--

Pozdrawiam!
Tuco

Post zmieniony (07-09-07 08:37)

 
03-11-07 21:34  Odp: [Relacja] SdKfz 234/2 PUMA - Modelik 3/03
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Heloł!

Trochę czasu minęło, a w modelu wiele nie przybyło. Coś jednak posklejałem i oto prezentuję. Puma dostała resztę wahaczy, układ kierowniczy, resory i ograniczniki wahaczy. Dorobiłem także podstawkę pod model. Wszystko świetnie pasowało i kleiło się bardzo przyjemnie.
Migawki z budowy...



...i wszystko w kupie.




Resory na początku były tylko wyretuszowane, ale potem jakoś tak pomalowały się całe (Revell MATT 6), mam pewne wątpliwości co do ich koloru, ale skoro w wycinance były czarne, to takie zostaną.
Zastanawiałem się nad dodaniem przewodów hamulcowych (tak jak zrobił to Demon w swoim Sd.Kfz. 232 ), ale to w zasadzie można zrobić w każdej chwili, więc na razie się z tym wstrzymałem – zobaczymy jak to będzie wyglądać.
Następnym etapem budowy będą opony. Od samego początku budowy modelu, zakładałem ich malowanie (oczywiście - Revell MATT 6), teraz postaram się dodać jeszcze coś od siebie. Klejenie testowej opony jest już w toku – moje pierwsze glutowanie ;-)



I to by było na tyle

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
13-11-07 21:53  Odp: [Relacja] SdKfz 234/2 PUMA - Modelik 3/03
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Heloł

„Zaprojektowałem” i skleiłem bieżnik opony!
Niestety, zarówno projektant jak i sklejacz testowy popuścili ;-)
Oto rezultaty:



Pomimo uproszczeń kształtu, tragicznego malowania i błędów w sklejeniu opona podobała mi się ... a potem zobaczyłem Rajkubową oponę do Sokoła ;-)

I to byłoby tyle, teraz czeka mnie osiem takich opon, więc trochę potrwa zanim znów coś nowego pokażę.

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
14-11-07 14:25  Odp: [Relacja] SdKfz 234/2 PUMA - Modelik 3/03
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Jak powstawało czoło bieżnika, czy są to osobne części, czy jeden kawałek z otworkami? Bardzo ładne kółeczko.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
14-11-07 18:06  Odp: [Relacja] SdKfz 234/2 PUMA - Modelik 3/03
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Bardzo fajna oponka.
Nie znam się na tym, ale wydaje mi się że gdyby Ci się udało pocienić nieco końce "wąsów" zachodzących na boki opony (tak aby wtapiały się końcami w powierzchnię) to realizm zwiększyłby się znacząco.

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
15-11-07 10:09  Odp: [Relacja] SdKfz 234/2 PUMA - Modelik 3/03
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Cieszy mnie, że się Wam podoba. Radość tym większa, że opona w takim kształcie powstała poniekąd przez Ciebie Demonie ;-).
Bieżnik skleiłem tak: na wydrukowany na kartonie (a w zasadzie papierze 160 g/m2) rysunek bieżnika naklejałem poszczególne, odpowiednio wycięte paski (z tego samego papieru), następnie powycinałem „wąsy” i „zęby” (czy jak im tam), a na koniec nakleiłem wszystko na oponę. Jak kto chętny to się mogę podzielić rysunkiem bieżnika.
KPawle, w trakcie budowy zastanawiałem się nad zeszlifowaniem „wąsów”, ale jakoś nie miałem do tego serca. A to z tego powodu, iż rzeczone serce targane było dylematem: Gdzie jest granica waloryzacji pojedynczych elementów modelu sklejanego w teoretycznym standardzie (tu: sklejanego miernie, dość uproszczonego modelu), czyli inaczej mówiąc jak będzie wyglądała wypasiona opona na przeciętnie sklejonym modelu? Dylemat pozostał nierozwiązany. A kwestia szlifowania "wąsów" otwarta ;-). Nie chciałem mieć łysych opon i chyba mi się to udało, ale może faktycznie warto byłoby poprawianie bieżnika doprowadzić do końca – wszystko jeszcze przede mną :-)
Sama opona też nie jest idealna – wypadałoby wyoblić wszystkie ranty, co wiąże się ze zmianą konstrukcji opony i niezłą rzeźbą między „zębami” (?) bieżnika – to sobie póki co daruję, ale przy następnym modelu – kto wie?

--

Pozdrawiam!
Tuco

Post zmieniony (15-11-07 10:11)

 
15-11-07 14:11  Odp: [Relacja] SdKfz 234/2 PUMA - Modelik 3/03
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Cieszę się, że jakoś Cię zainspirowałem :D Jeśli można to ja bym prosił rysunek bieżnika na emila z profilu - może się przydać.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-11-07 21:10  Odp: [Relacja] SdKfz 234/2 PUMA - Modelik 3/03
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Gratuluję!!!
Mimo tej samokrytyki opony jak prawdziwe.

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
16-11-07 21:47  Odp: [Relacja] SdKfz 234/2 PUMA - Modelik 3/03
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...no, jak to... to nie jest prawdziwa opona...?? ;-)

Dla mnie rewelacja! Gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-02-08 18:26  Odp: [Relacja] SdKfz 234/2 PUMA - Modelik 3/03
bartek_g   

Witam właśnie zaczynam kleić ten model i znalazłem tu ideał do którego będę dążył :). Czy jest coś na co powinienem szczególnie uważać? Doszły mnie słuchy że trzeba wyjątkowo uważać na grubość tektury bo ta w opisie części jest nieprawidłowa. Czy to prawda?

--
W trakcie budowy sdkfz 234/2 puma

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024