FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
20-04-07 21:36  [Galeria] Lublin R-XIII ter
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Przymierzałem się do debiutu jakiś czas, i pomyślałem, że na początek dam galerię mojego Lublina. Nie jest to dzieło sztuki, bo i model był w miarę łatwy, i moim umiejętnościom sporo brakuje do ideału. Ale się uczę, i mam nadzieję, że z czasem będę mógł pokazać coś lepszego. Pozdrawiam wszystkich!










Post zmieniony (06-04-09 18:01)

 
20-04-07 22:00  Re: [galeria] Lublin R-XIII ter
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Ja tam jakichś wielkich błędów nie widzę;) Trening czyni mistrza! Wszystko ładnie sklejone i zdjęcia niczego sobie:) Jest na czym oko zawiesić-dzięki Twojej pracy chyba sam zabiorę się za ten model. Wyszedł naprawdę fajnie!
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
20-04-07 22:15  Re: [galeria] Lublin R-XIII ter
Iskra 

 

Sympatyczny ten Lublinek, podoba mi się :-)
Mógłbyś napisać, kto wydał ten model i w jakiej jest skali?

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

--
Polska młodzież skleja polskie modele!

 
20-04-07 22:37  Re: [galeria] Lublin R-XIII ter
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Tego Lublina wydał Modelcard, poprzednie wcielenie Modelika, skala 1:33. Nie widziałem wznowień, a było to już ładnych parę lat temu.

Pozdrowienia!

 
20-04-07 22:38  Re: [galeria] Lublin R-XIII ter
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

A mi to wygląda na projekt własny. Napisz, proszę coś więcej o modelu.
Samolot wyszedł bardzo fajny :-)

 
20-04-07 23:16  Re: [galeria] Lublin R-XIII ter
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Aż tak dobry nie jestem żeby projektować, chociaż może kiedyś, kto wie? Model był dość łatwy, chociaż kilka rzeczy mi w nim nie wyszło; nie dopasowałem na sucho poszycia do wręg przed oklejeniem, brałem 2 sąsiadujące, szlifowałem razem, a poźniej miałem schody. Nie jestem do końca pewien, czy zbyt starłem wręgi, czy poszycie było minimalnie niedomierzone. W przypadku pływaków poszycie nie pasowało do szkieletu, zwłaszcza na przodzie, musiałem go doszlifować do poszycia.

Retusz był na końcu, chociaż powinien być w trakcie, na tym modelu tego się nauczyłem. Użyłem akwareli, kolor w miarę dobry jest poza kadłubem, tam wyszedł mi za ciemny po wyschnięciu. Nie z kartonu są cylindry z cyny pomalowane srebrnym humbrolem (za grube, nie mogłem znależć cieńszego drutu), i rury wydechowe z pałeczek do uszu, też malowane humbrolem.

Pod sufitem tych wszystkich niedociągnieć nie widać, i oby z czasem było ich coraz mniej.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024