FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-04-07 17:41  [Relacja] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Bedzie to moja pierwsza relacja z budowy pierwszego modelu wiec moze byc wesolo. Generalnie model zostal kupiony jako drugi i rozpoczety jako drugi, ale pierwszy, ktory rozpoczalem ( MIG 29 UB GPM ) jest na etapie szkieletu a poszycie kadluba pasuje mi sie na tyle ciezko, ze szkielet powstal i narazie lezy i nie wiem kiedy do niego wroce. No ale do rzeczy. Relacja bedzie z Budowy niszczyciela eskortowego typu Hunt II firmy GPM. Nie wiem dlaczego ale ten wydawca akurat bardzo przypadl mi do gustu.
Model mozna wykonac w dwoch wersjach : Badsworth oraz Chiddingfold. Zdecydowalem sie budowac go w wersji Chiddingfold. Model bede staral sie sklejac w standardzie, jedyne zmiany jakie dopuszczam to pomalowanie poszycia dna. Poza roznym malowaniem nie zauwazylem wiekszych roznic moze dlatego ze jesytem poczatkujaca osoba. Relacje zakladam po to, zeby mnie motywowala do dalszej budowy a takze w nadziei , ze osoby doswiadczone odwiedzajace forum pomoga rozwiazac napotkane problemy lub w przypadku poczynionych przeze mnie bledow zasugeruja co zrobilem zle i jak tego uniknac w przyszlosci. To chyba tyle tytulem wstepu :)




Budowa szkieletu:





Na pewno niejeden doswiadczony modelarz zauwazy pewnie jakies skrzywienia czy cos ale dla mnie jak na pierwszy raz nie ma az takiej tragedii :)
Pozdro :)



Post zmieniony (18-04-07 13:43)

 
17-04-07 17:43  Re: [ Relacja ]
barakuda   

ale w temacie napisz czego to jes relacja

--NO I TAK MA BYĆ

"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"


Post zmieniony (17-04-07 17:53)

 
17-04-07 17:56  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
Selevar 

 

Jak wy robicie tak idealnie proste szkielety?? Zdradźcie tą tajemnice

 
17-04-07 18:43  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Widzę, że się zdecydowałeś poprowadzić relacje na forum. I fajnie wyszedł ten szkielecik, będziesz go jeszcze czymś wzmacniał?
Życzę powodzenia w budowie będę tu często zaglądał.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
17-04-07 19:44  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hmmm przyznam szczerze Witku, ze nawet przez moment nie pomyslalem o wzmacnianiu. Sam model jest niewielkich rozmiarow,zaledwie 42 cm dlugosci a klejony byl klejem Super Attak firmy loctite ( cyjanopan ) i mocno posciagal wszystko ze ogolnie szkielet jest mocny i sztywny wiec raczej zostanie tak jak jest :)

Co do metody to ja dostalem ciekawa metode od Witka ale z niej skorzystam przy nastepnym statku jakim bedzie prawdopodobnie T-22 Elbing. Jak sam Witek wspomnial oferowana przez niego metoda do Hunta nie za bardzo sie nadaje ze wzgledu na podzial do linii wodnej. Tak wiec zastosowalem wlasna metode eksperymentalna i bardzo prosta. Wzdluznice przymocowalem do blatu starego stolu za pomoca szpilek. Do tak przymocowanej wzdluznicy przylozylem z gory podluznice gorna a kolega pyknal po maciupenkiej kropelce cyjanopanu na dziobie i na rufie, w ten sposob podluznica sie juz trzymala. Nastepnie co kawalek przykladalem maly klocuszek prostokatny i dociskalem do niego podluznice a druga reka lekko lapalem na klej. Pozniej przy pomocy innego klocuszka o katach prostych i rozmiarach mniejszych od poprzedniego wklejalem wregi do podluznicy gornej. Jak juz skonczylem to dalem szkielecikowi odpoczac i pozniej odwrocilem na druga strone i podobna metoda zrobilem podluznice dolna i jej wregi. Metoda ta jest dosc czaso chlonna ( pewnie jak wiekszosc metod zreszta ) no i dosc ryzykowna. Zdecydowalem sie na nia dlatego ze model jest malych rozmiarow dzieki czemu przylozenie podluznic do wzdluznicy w miare prosto nie bylo az tak klopotliwe. Natomiast raczej nie zastosuje tej metody do wiekszych okretow. Ogolnie jak juz wspomnialem predzej, jestem w miare zadowolony z efektu jaki osiagnalem tak sobie eksperymentujac :)

PS. jakby ktos zdradzil mi jak zalaczac fotki zeby miniaturki byly obok siebie a nie jedna pod druga to bylbym wdzieczny. Posty nie beda tak rozwlekle.

pozdro :)



Post zmieniony (18-04-07 11:24)

 
17-04-07 20:03  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Choochoo, gdy wklejasz fotki do okienka, w którym piszesz post zlikwiduj ENTERY pomiędzy poszczególnymi linkami. Też miałem z tym kłopot:)

 
17-04-07 22:00  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Oj, będę tu często zaglądał :-)))

--
MacGregor

 
18-04-07 13:48  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ooo :P kurcze autor opracowania odwiedzil watek :)

PS. Edytowalem pierwszy post dolaczajac dodatkowe 3 fotki z przykladowymi arkuszami jeden z badsworth'a, jeden z Chiddingfold'a i arkusz zawierajacy oklejki poszycia.
Przemyslalem jeszcze sprawe i na poczatku pisalem o klejeniu w standardzie ale podjalem decyzje ze pododaje takie drobiazgi jak okucia bulajow i inne drobiazgi, ktore mozna wykonac domowymi sposobami, z poczatku myslalem o blaszkach do niego ale doszedlem do wniosku ze w pierwszy model nie bede kladl blaszek bo moze mi slabo wyjsc i najzwyczajniej kase wole przeznaczyc na kolejne modele :)

Popoludniu postaram sie przykleic poklad i dac fotki jak bedzie czas.

Pozdrawiam

 
18-04-07 18:14  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Co masz na mysli pisząc 'okucia bulajów'? Tylko przepadkiem nie ładuj w okna obręczy z drutu!!! Błąd popełniany przez wielu ale epoka troche nie ta... Tu wystarczy wyciąć i podkleić okienka, obrecze mialy starsze okrety...
Mam nadzieje, ze pisząc ten wpis zdążylem przed faktem dokonanym...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
19-04-07 12:15  Re: [ Relacja z budowy ] niszczyciel eskortowy typu HUNT II wydawnictwa GPM
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

witam
pogrzebalem troszke przy stateczku. Zrobilem retusz krawedzi pokladu i przykleilem go do szkieletu. Krawedzie retuszowalem szara kredka pastelowa pentela bo nie moglem dostac odpowiedniej farbki. Pozniej moze dam jakas fotke z retuszowana krawedzia a narazie daje sam poklad bo pojawily sie pewne nierownosci. Przed przystapieniem do wycinania wszystkie arkusze zaimpregnowalem lakierem bezbarwnym, zeby nie niszczyc czesci jak bede je duzo lapskami dotykal :P .Fotke daje ponizej.

Lakier


A teraz juz poklad


Po bokach w czterech miejscach wyszlo mi cos takiego :/


Te nierownosci sa w zaznaczonych miejscach na tym zdjeciu


A tu specjalnie dwie fotki zrobione w macro dla kolegi korsarza bo mam pytanie. Skoro kolega korsarz twierdzi ze ten okret jest za nowoczesny na okucia z drucikow to w takim razie jak mam interpretowac obrysy okienek na ponizszych zdjeciach. Jesli nie sa to okucia to co to jest w takim razie ?


teraz jestem na etapie wycinania poszycia i zastanawiam sie czy kleic z tymi paskami pomocniczymi czy bez nich bo jak narazie wycialem polowe oklejem i na sucho pasuja bardzo ladnie a jak dam paski to chyba troche pogrubia warstwe przy zetknieciu z burtami.

pozdro :)



Post zmieniony (19-04-07 12:21)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024