FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
15-04-07 13:50  [Relacja/Galeria] Stary Bluesman z Delty Missisipi (od podstaw)
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Moje uszanowanie! Dawno mnie tu nie było z jakimś konkretnym postem.

Przede wszystkim przepraszam koleżanki i kolegów za monotematyczność. Jak wspomniałem w poprzednim wątku, mój pierwszy bluesman był prezentem gwiazdkowym dla przyjaciół. Uświadomiłem sobie jednak szybko, że rozstanie z modelem jest strasznie bolesne, dlatego też ninejszym mam zamiar "trzasnąć" drugiego ludzika.
Mam nadzieję, że ten wyjdzie ładniejszy, gdyż jest:
a) robiony bez pośpiechu (ostanio goniła mnie data 24.12),
b) robiony w domu (ostani w dużej mierze podczas postojów w kabinie ciężarówki, na pokrywie silnika, gdy pracowałem jako tirowiec),
c) robiony z nieco większą orientacją w temacie i doświadczeniem, nabranymi przy poprzednim ludziku,
d) najważniejsze: robiony dla siebie:)

Wierzę głęboko, że -jak ostatnio- pójdzie w miarę szybko, więc pozwoliłem sobie założyć relację- istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie to niekończąca się opowieść, jak w przypadku Macka. A w ogóle, to relację tą dedykuję siostrze KoRsarza- w wątku o 1. ludziku zbyt stanowczo odmówiłem budowy takiego na zamówienie, więc wypada chociaż pokazać techniki wykonania, by zachęcić do działania ;-)

Jak dotąd mam ukończone "ciało": celem zachowania jego proporcji wykorzystałem patenty stosowane przez plastyków przy rysowaniu postaci. Na razie chyba jest dobrze. Obecnie trwają prace nad najtrudniejszymi elementami: głową i gitarą :-)




Rączki człowieczek dostanie, jak skończę gitarę- trzeba będzie dopasować ich ustawienie do kształtu i wielkości instrumentu.
Ciąg dalszy wkrótce. Pozdrawiam.

--



Post zmieniony (14-02-09 20:16)

 
15-04-07 16:11  Re: (Sorry, ale..) kolejny Bluesman z Delty Missisipi [relacja]
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

No to masz we mnie wiernego kibica;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
15-04-07 18:38  Re: (Sorry, ale..) kolejny Bluesman z Delty Missisipi [relacja]
butterfly222   

Jacek fajnie wychodzi tobie następny ludek. Jak zrobisz może i ja się skuszę ale nie blusmena tylko kogoś może innego. Pozdrawiam.

 
15-04-07 21:05  Re: (Sorry, ale..) kolejny Bluesman z Delty Missisipi [relacja]
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tematyka bardzo specyficzna (rzecz jasna w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i wymagająca.
Nie planujesz może budowy rockmana z gitarą elektryczną ? : )

--
Yasiu
4446759

 
15-04-07 22:24  Re: (Sorry, ale..) kolejny Bluesman z Delty Missisipi [relacja]
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Rajkub, nie muszę chyba przypominać, że powinieneś się czuć ojcem chrzestnym także i tego ludzika:)

Butterfly, skuś się, skuś! Jeśli nie na bluesmana to pilota do samolotu, kierowcę do pojazdu, marynarzy do okrętu. Modelarstwo "ludzkie";-) to przednia zabawa!

Yasiu, odkąd wujek (też gitarzysta) rzucił mi pomysł zbudowania dioramki z The Beatles na scenie, myślę o szerokim temacie "Historia muzyki rozrywkoej w kartonie". Na gitarzystę rockowego dobry by był Slash (ex-Guns'N'Roses)- gość ma taką szopę, że odpadłby problem rzeźbienia twarzy:)

 
15-04-07 22:27  Re: (Sorry, ale..) kolejny Bluesman z Delty Missisipi [relacja]
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Proponuję Briana Maya z Queen. Fryzurę ma jeszcze lepszą niż Wodecki : ). A i Queen jako zespół sporo wniósł do muzyki.

--
Yasiu
4446759

 
15-04-07 23:12  Re: (Sorry, ale..) kolejny Bluesman z Delty Missisipi [relacja]
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

No, Jacku jest coś fajnego w tym co robisz. Zdecydowanie wyróżnia się na tle dziesiątek innych relacji:) To było by genialnie jakbyś zrobił Slasha albo Maya:) Od zespołów, w których oni grali zaczynałem słuchać muzyki, a potem grać na wiośle;]. A może taka dioramka, koncert GNR? Slash-bujna szopa, a Axel-taki pajac troche, w tych swoich strojach śmiesznych;] Było by ciekawe.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
15-04-07 23:32  Re: (Sorry, ale..) kolejny Bluesman z Delty Missisipi [relacja]
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Jacek następnym razem pomyśl o jakimś "El Mariaczi" , tak dla odmiany ;-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
16-04-07 20:15  Re: (Sorry, ale..) kolejny Bluesman z Delty Missisipi [relacja]
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A może spróbujesz skleić Freddiego w takiej oto pozycji :-)





Oczywiście wyważony tak, aby nie wymagał przyklejania do podłoża :-)

--
Yasiu
4446759

 
18-04-07 16:52  Re: (Sorry, ale..) kolejny Bluesman z Delty Missisipi [relacja]
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Freddiego na pewno nie będę lepić, żadnej innej "postaci autentycznej" też nie, bo kojarzy mi się to z lekka przesadzonym kultem idoli, no i chyba trąca trochę zagadnieniami voo-doo:) Jeśli już, to zabiorę się kiedyś za bliżej nieokreślone postacie fikcyjne reprezentujące różne lata- następny byłby bluesman chicagowski ubrany "po miejsku" na lata 50. i z gitarką typu Gibson ES-335. Na razie jednak jest to niezobowiązujący plan na przyszłość.

...tyle tytułem pogaduch. Tymczasem jedziemy dalej. Wykonanie sylwetki to był pikuś, ale to oczywiście od niej należało zacząć. Prawdziwa zabawa zaczyna się teraz... Chyba skończyłem najtrudniejszy element modelu- głowę i twarz.
Głowa stanowi oczywiście 7 warstw tektury o grubości 1mm. Środkowy profil, jak widać, posiada nos, pozostałe już nie. Z tą twarzą natomiast to jest tak, że jej wykonanie bardziej haczy o rzeźbiarstwo niż modelarstwo. Może właśnie dlatego istnieje pewna przykra prawidłowość: bez względu na to, jak się staram przy jej wykonywaniu- i tak wygląda to nienajlepiej. Postarać się jednak wypada, ale i tak słowo "twarz" jest raczej pojęciem umownym. Ale do rzeczy:

7 profili głowy przed sklejeniem do kupy:


Po sklejeniu profili ze sobą i po oszlifowaniu całości pilnikami sprawy mają się tak:


...potem kilka ostrożnych, acz stanowczych cięć Olfą i mamy oczodoły, usta i zalążek jakiegoś grymasu:


...a teraz moja ulubiona część- kawałek po kawałku nakładanie malutkich "przeszczepów" bibułki papierosowej:


...po dodaniu "wyposażenia": uszu i czubka nosa:


Na powyższym zdjęciu widać też, że nieco okroiłem mu policzki. Pyszczek miał bowiem zbyt pucułowaty, jak na szczupłą posturę ektomorfika:)

...po malowaniu Humbrolem 133 satin z domieszką czarnego 85 satin (sam brąz 133 to raczej kolor skóry mulata, a mój ludek to Afroamerykanin):


...po dodaniu brwi i włosów (wykonanych z krepoliny- tak to się chyba nazywa i służy do pakowania kwiatów) i "walorce"- głębokich cięciach Olfą na czole i w kącikach oczu udających zmarszczki:


Dodam, że włosy ma tylko na skroniach- reszta i tak będzie przykryta jakimś kapeluszem, nad którego designem ciągle się zastanawiam:)

C.D.N. ...choć teraz chwilę pokiszę wątek- budowa gitary trochę potrwa, a jeszcze w weekend uderzam z rowerkiem pod Gdańsk na wyścig.
Pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024