FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
09-04-07 23:25  [Relacja/Galeria] Zamek w Kostrzynie nad Odrą - Modelik
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam wszystkich.
Chciałem Wam przedstawić mój nowy model, który zacząłem tydzień temu. Jest to malutka budowla z Modelika w skali 1:400 - ZAMEK W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ. Podstawa ma 220 milimetrów długości. Jest to rekonstrukcja tego zamku. Do dzisiaj dotrwały chyba tylko fundamenty. Jest to moja kolejna budowla. Jakoś ostatnio znudziły mi się pojazdy, zmieniłem na budowle. Nie wiem na jak długo. Na forum mało jest relacji tego typu. Więc postanowiłem umieścić swoją.
Podstawę modelu nakleiłem na tekturkę o grubości 1,5 milimetra. Dodałem kilka wzmocnień dodatkowych. Model ma dużo przestrzeni wewnętrznych i trochę się rozchodził. Ogólnie jest to model prosty i łatwy. Ale w brew rozmiarom pracochłonny. Miał to być przerywnik między innymi modelami. Ale stał się dłuższym projektem. Najdłużej mi zeszło z wycinaniem tych okienek w dachach. A to dopiero kilka;-)
Model ładnie wydany, ładne kolory. Dobrze opracowany. Na razie nie znalazłem żadnych niedokładności, lub błędów. Troszeczkę mi się wypaczyła podstawa. Jak się dzisiaj dowiedziałem jest to moja wina Dopiero uczę się kleić BCG. A podobno nie jest on zbyt dobry do podklejania. Ale może jakoś się ułoży;-)
Tyle na razie zrobiłem. Zdjęcia robione kilka dni temu. Jutro postaram się dodać aktualny stan prac.


--

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ


Post zmieniony (21-04-09 11:55)

 
10-04-07 07:10  Re: [Relacja]ZAMEK W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Trzymam kciuki Łukasz :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
10-04-07 10:48  Re: [Relacja]ZAMEK W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Jutro wracam do Lublina, zrobię nowe fotki. I oczywiście biorę się do dalszej pracy :)

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
12-04-07 16:03  Re: [Relacja]ZAMEK W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam Ponownie :-)
Budowa idzie dalej. Skleiłem dwie wieżyczki. Jedna jeszcze bez dachu. Dodałem sporo tych okienek na dachach. Jest z nimi sporo pracy przy wycinaniu itp. Bardzo nie lubie takich powtarzających części. A to jeszcze nie wszystkie.



--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
12-04-07 16:48  Re: [Relacja]ZAMEK W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Fajnie, że na forum pojawiła się kolejna budowla, aż miło popatrzeć.
Moim zdaniem efekt trochę psuje jasne wypełnienie okien - okna czarne wyglądałyby bardziej przestrzennie.
I tak dla informacji: te okna w dachu to tzw. lukarny ;-)

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
12-04-07 20:48  Re: [Relacja]ZAMEK W KOSTRZYNIE NAD ODRĄ
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Gratuluję kolejnego udanego modelu budowli. Mam pytanie skoro model jest w małej skali to czy przewidujesz umieścić go na podstawce. Aha ,jako ciekawostka tak zamek kiedyś wyglądał .

Czekam zakończenia prac ,,budowlanych" i pokazanie go może w odpowiedniej scenerii.

--
Pt-47

 
12-04-07 23:08  Re: [Relacja] Zamek w Kostrzynie nad Odrą - Modelik
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Widać, że jestem laikiem w kwesti budowli ;)
Stealth dzięki za podpowiedź w kwestii lukarny. Zgadza się na forum jest bardzo mało modeli budowli. A szkoda!!
"jasne wypełnienie okien - okna czarne wyglądałyby bardziej przestrzennie"
Czy to chodzi o tył tej lukarny które pomalowałem na czerwono?? Myślałem, że mają byc właśnie w kolorze dachówek. Nie znam się na tym za bardzo.
Paweł dziękuję :-) Mam nadzieje, że będzie udany pod koniec budowy. Jakoś ostatnio spodobały mi się budowle, następnym modelem też bedzie.
Myślę, że nakleję go na jakąś podstawkę, ale to już na koniec budowy. Narazie jest podklejony grubą tekturą. Dzięki za fotkę zamku :-)Dobrze wiedzieć co sie buduje :-)
Jak skończę zrobie jakąś łądną sesję zdjęciową.

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
12-04-07 23:37  Re: [Relacja] Zamek w Kostrzynie nad Odrą - Modelik
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Lukano, moja uwaga nie miała nic wspólnego z Twoim wykonaniem (które swoją drogą mi się podoba) :-) Była to jedynie luźna uwaga dotycząca sposobu zaprojektowania modelu, a konkretnie koloru szyb w oknach. Po prostu uważam, że jasne okna wyglądają nieco "płasko" i nienaturalnie.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
13-04-07 10:52  Re: [Relacja] Zamek w Kostrzynie nad Odrą - Modelik
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Aha. Nie ma sprawy:-) Nie za bardzo wiedziałem o co chodzi. A każda uwaga jest cenna,nie jestem w temacie specjalistą :-)
Paweł, a co u Ciebie aktualnie w budowie??

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
03-07-07 21:18  Re: [Relacja] Zamek w Kostrzynie nad Odrą - Modelik
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Witam Ponownie. Po dość długiej nie obecności;)
Zamieszczam 2 nowe zdjęcia. Coś się wreszcie ruszyło w budowie. Teraz będę miał więcej czasu to może ruszy z miejsca. Dzisiaj dorobiłem 2 kolejne wieże, dach w jednej i trochę drobnicy na dziedzińcu :)


--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024