FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
10-04-07 10:31  Re: Parowóz pospieszny Pm2
marski33   

Odlewy wykonałem z żywicy dwuskładnikowej a formy z gumosilu.
Matka koła jest kartonowa, usztywniona klejem CA.
Jeżeli jesteś zaineteresowany będa gotowe zestawy do Pm2 oraz wiele innych części wymagających powtarzalności i mogacych sprawić trudności w zrobieniu z kartonu ale to oczywiście alternatywa.
Zdjęcia formy oczywiście mogę zamieścić.
Piękny model Tekapy gratuluje Precyzyjny !

pozdr
Marcin

 
10-04-07 11:13  Re: Parowóz pospieszny Pm2
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Czy zamierzacie zrobić alternatywne, wypukłe drzwi dymnicy z żywicy? Jak i również wnętrze dymnicy (ściana sitowa itp.)?

I jeszcze jeden link, Na którym jak widać Pm2-28 ma nieco inne malowanie niż przedstawione w ŚK z 2000r.
http://geoff-plumb.fotopic.net/p25436214.html




Post zmieniony (10-04-07 11:19)

 
10-04-07 11:41  Re: Parowóz pospieszny Pm2
marski33   

Najpierw chcę ukończyć projekt tak aby model był w pełni wartosciową repliką Pm2.
Tak jak pisałem wcześniej przewiduję wiele "smaczków" do mojej ukochanej ;) do sciągnięcia.
W modelu surówkowym przewiduje zrobić jeszcze oświetlenie pod pomostami oraz garnki PKP ze zmiennym oswietleniem, białe zarówki i czerwony filtr.
Link który podałeś zawiera niesamowite fotki ... ja przywykłem do marchewki Orwo lub czarno-białych fotek ... a te sa jak zrobione wczoraj ... ma się wrażenie że wyjdę z pracy i zobaczę coś pod parą heheh ale ta epoka juz minęla :-(.

Mav bedzie sklejał testowo można by jemu zaproponować np . inny numer i tłoczone drzwiczki hehe aby zobaczyć która ładniejsza.

Marcin

 
10-04-07 13:22  Re: Parowóz pospieszny Pm2
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

A ja się zapytuje, czy będą kolejne piękne parowozy w Twoim wykonaniu? Wiem, że póki co, to jeszcze ten nie jest skończony, ale chyba nie tylko mi narobiłeś "smaku" na w pełni sklejalne modele kolejowe. A może nie tylko parowozy?;)

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
10-04-07 14:33  Re: Parowóz pospieszny Pm2
marski33   

Plany są :-) oczywiście !
Ale najpierw Pm2 i to jest priorytet .

Marcin

 
07-09-07 10:46  Re: Parowóz pospieszny Pm2
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Hej
Zrzera mnie ciekawość, jak postępują prace nad modelem "peemki"?

 
07-09-07 17:19  Re: Parowóz pospieszny Pm2
marski33   

Witam !
Projekt ma się dobrze i jest praktycznie ukończony .
Ponieważ cierpię na brak czasu i spokoju.. praca i inne takie tam :-)... częściowo przekazałem pracę Adrianowi Wandke który fachowo pozbierał to w całość , podpowiedział i "rozgryzł" większość przewodów , rur itp .
Adrian opatrzył również projekt rysunkami montażowymi...około 100szt. samego parowozu ;-) ... aby ułatwić sklejanie przy takim stopniu zaawansowania modelu.
Model Pm2 wykonałem już w około 70 % nie pokazuję bo chciałbym sprawdzić wszystko i dopiero zaprezentować gotowy model.
Niebawem ruszy sklejanie przez testera a jak go znamy będzie profesjonalna relacja :-)
Maverik ... nie zawiedzie :-)
Prosze jeszcze o trochę cierpliwości .

pozdrawiam
Marcin Kowalski

--

 
05-04-21 19:25  Odp: [Relacja] Parowóz pospieszny Pm2
Robert B. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Mijają lata, upadają rządy, dorastają kolejne pokolenia, zmieniają się prezydenci, premierzy, coraz dalej lecimy w kosmos, włosy powoli siwieją, 14 lat więcej na karku a temat Pm2 przepadł bez wieści...

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024