FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
27-03-07 20:54  [Zapowiedź] Fokker D.VII - Kartonowa kolekcja
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam wszystkich Forumowiczów
Projektowaniem modeli kartonowych zajmuję się już od kilkunastu lat. Niektórzy z Was z pewnością znają moje prace, choćby te publikowane w "Małym Modelarzu". Dziś z dużą przyjemnością prezentuję Wam nowy kwartalnik modelarski "Kartonowa kolekcja". W pierwszym numerze mój najnowszy model - replika samolotu myśliwskiego Fokker D.VII (skala 1:33). Mieści się on na 4 arkuszach kartonu offsetowego (format A4) , a nabyć będzie go można drogą sprzedaży wysyłkowej. Więcej informacji na mojej stronie: http://www.kartonowakolekcja.republika.pl
Poniżej zamieszczam zdjęcia okładki oraz wykonanego przeze mnie prototypowego modelu. Czekam na opinie i komentarze, za które z góry dziękuję. Pozdrawiam, Paweł Mistewicz.


http://www.kartonowa.pl

Post zmieniony (28-03-07 19:10)

 
27-03-07 21:03  Re: [Zapowiedź] Fokker D.VII - Kartonowa kolekcja
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Witam kolejne nowe wydawnictwo :-)
Model wygląda świetnie, nazwisko autora mówi za siebie ;-)
Pytania:
czy jest szanza żeby wydawnictwo w przyszłości zostało miesięcznikiem ?
Czy bedą w nim tylko Pana modele ?
czy będzie dostępne w innych sklepach internetowych np Gryf-hobby lub Paper-hobby ?
czy w przyszłości będzie dostępne w kioskach ?
Czy pojawienie się tego wydawnictwa oznacza odejście ze :stajni" MM ?
To na razie tyle.

--





Post zmieniony (27-03-07 21:05)

 
27-03-07 21:04  Re: [Zapowiedź] Fokker D.VII - Kartonowa kolekcja
Q22Q   

Witam. Z tego co ja widzę to samolot prezentuje się jak z najlepszej strony, cieszy mnie również to, że powstało nowe wydawnictwo. Miejmy nadzieję że "Kartonowa Kolekcja" będzie bardziej stabilna od Małego Modelarza.

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
27-03-07 21:13  Re: [Zapowiedź] Fokker D.VII - Kartonowa kolekcja
Hook6   

 


:-)

Cieszę się, ze konkurencja rośnie. Model b. mi się podoba. Mam nadzieję - podobnie jak Raduss - na zwiększenie kanałów dystrybucji. W obecnie dostępnej opcji w skrajnym przypadku koszt wpłaty na poczcie i przesyłki to prawie połowa ceny modelu. Wypadało by poczekać aż ukażą się dwa, trzy i dopiero zamówić albo - jeśli to się uda - w zestawie z innymi modelami w którymś z naszych sklepów w sieci.

Też mam pytanie (choć zrozumiem jeśli odpowiedź tu nie padnie) - czy to oznacza koniec współpracy z MM?

--

 
27-03-07 21:15  Re: [Zapowiedź] Fokker D.VII - Kartonowa kolekcja
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Witam!

Brawo Panie Pawle! Jakość Pańskich opracowań znamy wszyscy z MM. Najtrudniej będzie sie wstrzelić z tematyką. Jeśli się uda to wróżę Panu duży sukces.
Ja chętnie widziałbym znane samoloty z II WŚ w mniej znanych malowaniach (rumuńskich, bułgarskich, fińskich itp.), jak również polskie samoloty cywilne z okresu międzywojennego.
Życzę wytrwałości w projektowaniu i wydawaniu modeli i trzymam kciuki.

Jeśli chodzi o dystrybucję to zgadzam się z Hook'iem. Najchętniej model kupiłbym w kiosku, jeśli mam zamawiać to większą ilość ze względu na koszty przesyłki.

Pozdrawiam

--

Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???


Post zmieniony (27-03-07 21:18)

 
27-03-07 21:28  Re: [Zapowiedź] Fokker D.VII - Kartonowa kolekcja
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Hook6 jeszcze przed Twoim wpisem poprawiłem i uzupełniłem pytania. ;-)

--


 
27-03-07 21:45  Re: [Zapowiedź] Fokker D.VII - Kartonowa kolekcja
Jurassic 

 

Witam
Zaczeło się trochę jak u Hitchcocka tzn od trzęsienia ziemi..

Przyłączam się do pytania o dalszą współpracę z MM. Co do ceny 5 zł za koszty przesyłki czyli razem 20 zł nie jest to moim zdaniem wygórowana cena.
Chyba się skuszę tym bardziej, że nie jest to kupowanie w ciemno. Renoma autora mówi sama za siebie

Pozdrawiam

P.S.
Panie Pawle może jakaś seria limitowana z autografem autora

--

 
27-03-07 21:53  Re: [Zapowiedź] Fokker D.VII - Kartonowa kolekcja
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dziękuję za pytania i spieszę z odpowiedziami. Aby "Kartonowa kolekcja" stała się miesięcznikiem w najbliższym czasie to szanse są raczej niewielkie. Czasopismo powstało jako autorskie przedsięwzięcie i ze względu na choćby moje niewielkie "moce przerobowe" bedzie ukazywać się dość rzadko. Mam jednak nadzieję, że jakość opracowań zrekompensuje niewielką częstotliwość ukazywania się. W "Kartonowej kolekcji" będą ukazywać się narazie modele mojego autorstwa, a w przyszłości kto wie. Co do sprzedaży to pracuję nad tym aby dostępność czasopisma była szersza. Mam nadzieję, że pojawi się ono w salonach "Empik" oraz sklepach stacjonarnych i internetowych. Prace nad własnym tytułem prasowym nie zerwały mojej współpracy z redakcją "MM", choć będzie ona teraz nieco ograniczona.

 
27-03-07 22:01  Re: [Zapowiedź] Fokker D.VII - Kartonowa kolekcja
Hook6   

 

Szczerze powiem, że to ostatnie bardzo mnie cieszy. MM na rynku bez Twoich modeli dużo by stracił (moim zdaniem). Co by nie powiedzieć - jest potrzebny nie tylko starym wyjadaczom - a Twoje projekty są jednak gwarancją, że sięgające po niego dzieciaki nie zniechęcą się. Trzymam kciuki za nową inicjatywę.

--

 
27-03-07 22:18  Re: [Zapowiedź] Fokker D.VII - Kartonowa kolekcja
Dziadek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
Galerie - 1


 - 4

Witam...
Gratuluje Panie Pawle pomysłu i wyboru modelu oraz nazwy "Kartonowa Kolekcja" ;-) ja osobiście fan Fokkerów bez zastanowienia zamówię zaprojektowany przez Pana model. Co do tematyki to bywa różnie, ale bardzo mało jest modeli samolotów z I WŚ i myślę, że w przyszłości rozszerzy Pan ofertę o te samoloty?..
Pozdrawiam...

--
Na półce "Relacje z Galerią"
*******************************
* Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II-GPM * Macchi M.5 Answer wyd.II * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 *

W budowie "Relacje w Toku"
*******************************
Das Boot U-141 typ. IID GPM 31/2012
Ford Tfc - Modelik 8/04

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024