FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
20-03-07 10:21  [Galeria] T-34/85
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Model pana Mistewicza, oczywiście z MM, bardzo cenię modele wychodzące spod ręki pana Pawła. To już ostatni z moich sklejonych kiedyś czołgów, przy następnych wejściach prezentował będę już tylko modele które aktualnie wykonałem. Czyli w dłuuugich odstępach czasu, no ale niestety takie to hobby, pozdrawiam.










Post zmieniony (02-11-08 15:15)

 
20-03-07 10:54  Re: [galeria] T-34/85
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Bardzo fajne zdjęcia i ładnie i sklejony model.

Pozdrawiam Janek

--

 
20-03-07 11:35  Re: [galeria] T-34/85
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Panowie! Koledzy Modelarze!
Ponieważ znam wielkość i szanuję nakład pracy niezbędnej do budowy tego typu modeli - mam do Was wielką prośbę:
Szanujmy się, doceniajmy swoje prace, ale się nie oszukujmy!
Jeszcze raz podkreślam - z całym szacunkiem dla pracy kujota666 i z przeświadczeniem, że należy tu pokazywać takie modele: nie zwrócenie uwagi na, najdelikatniej mówiąc, "niedoskonałe" wykonanie retuszu krawędzi, wyrażnie widoczne już od pierwszego zdjęcia, lekceważenie tak wyraźnej usterki (nie sądzę bowiem, by była to wyłączna wina zdjęć przy lampie błyskowej), psuje przyjemność oglądania nawet najlepiej sklejonego modelu, wypaczając jednocześnie ideę doskonalenia warsztatu modelarskiego, poprzez obiektywne porównywanie swych prac z pracami innych, jaką daje to forum...
Pozdrawiam - PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
20-03-07 11:42  Re: [galeria] T-34/85
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No fakt retusz dobrany niezbyt trafnie ale moze autor tak wlasnie chcial albo po prostu nie mial mozliwosci dobrania go lepiej ogolnie jaksc klejenia fajna, szkoda ze model ten jest zaprojektowany z plaskimi paskami gasienic bardzo duzo w ten sposob traci na atrakcyjnosci.

Pozdrawiam :)

 
20-03-07 12:29  Re: [galeria] T-34/85
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Choochoo - musimy odróżnaić celowe uproszenia autora projektu (p. Mistewicz - pisał o tym kilka wątków niżej) od błędów wykonawcy.
Sądzisz, że jęśli błędy są umyślne, to już nie należy ich wskazywać lub próbować dociec ich przyczyny (pierwszy model, brak umiejętności oceny odcieni czy coś innego)?
Pzdr.- PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
20-03-07 13:28  Re: [galeria] T-34/85
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Chciałem napisać,że kocham kaczory,ale ugryzłem się w język.Przynajmniej dwóch na pewno nie kocham,więc bym skłamał.
Więc jak tu pochwalić kaczorka ? Fajnie sklejony ,ale retusz faktycznie razi.Szkoda też,że nie wyciąłeś otworów ulgowych w kołach.Jeśli masz możliwości i nie musi to być standard to pomaluj model ,a na pewno zyska na atrakcyjności.Tu możesz zobaczyć co zrobiliśmy z siostrzanym modelem.
Powodzenia!

Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER



Post zmieniony (20-03-07 13:29)

 
20-03-07 13:40  Re: [galeria] T-34/85
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Również zgadzam się z tym co napisał PD i to w odniesieniu do moich modeli również.
Co do modelu Kujot-a to widać, że dobrze sobie radzi z papierową materią. I to na wszystkich zaprezentowanych przez niego modelach.
Czas już na wyższy szczebel wtajemniczenia :-), czyli dokładniejsze odwzorowanie np. gąsienice z pojedynczych ogniwek, dobór retuszu i więcej własnej inwencji lub przesiadka na bardziej szczegółowe i trudniejsze modele.
Widać Kujocie, że śmiało sobie poradzisz i będzie czym cieszyć oczy.
Pozdrawiam,
Piterski

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
20-03-07 14:03  Re: [galeria] T-34/85
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Dzięki za oceny, retusz faktycznie do kitu bo nawet żona mi to powiedziała, a odnośnie malowania modeli to nie powiem wyglądają w większości ładnie, ale tracą ten wizerunek modelu kartonowego i wyglądają jak gotowe, plastikowe zabawki dla dzieciaków. Także raczej będę obstawał przy kolorach drukowanych przez wydawnictwa tylko pozostaje nauka retuszu. Dzięki za wszelkie wypowiedzi kolegów, dokładnie czytam każdy post.

Retusz robię cały czas flamastrami a wiecie jakie jest pole do popisu przy flamastrach, obiecuję że się poprawię. Fajnie jak ktoś ma pod nosem sklep modelarski, to też dużo rozwiązuje, ale fakt faktem nic nie tłumaczy wykonania moich modeli, trochę chęci i wszystko da się zrobić.



Post zmieniony (20-03-07 14:35)

 
20-03-07 14:58  Re: [galeria] T-34/85
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Kujot ja też się uczę retuszować bo nigdy tego wcześniej nie robiłem. Stosuje do tego zestaw Pasteli olejnych, bodaj 52 kolory. Inni koledzy używają farb dla plastyków czy choćby zwykłych akwareli. Tak wiec sklep modelarski nie jest od razu potrzebny, a i koszty nauki mniejsze.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
20-03-07 15:27  Re: [galeria] T-34/85
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

ja do retuszu mam sposób.
Wycinam kawałek zapasu koloru i w sklepie sprzedawca przedstawia mi katalog farb i ja obok próbki w katalogu przystawiam kolor i tak dopasowuje farbkę.Jeżeli nie ma dostępu do slepu to wystarczy pooglądac pare dobrych relacji,podpytac się o farbkę i kupić w sieci.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024