FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-03-07 23:25  Re: [relacja]MOSQUITO FB VI Orlika
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Acha :-) Znów jestem tyle mądrzejszy:-)
Zrozumiałem, że zdjęcia mogę zamieścić. Zrobiłeś coś z tymi plamami czy sklejasz nowy nosek? :)

Dobra pokazuję zdjęcia tego zwłoka... nos jak wspominałem odrestaurowany po wypadku samochodowym... ( przepraszam za jakość zdjęć)


Mam nadzieję, że w czymś "to" pomoże...

Pozdrawiam szebi ! :-)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
05-04-07 18:11  Re: [relacja]MOSQUITO FB VI Orlika
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Dzięki Szebi za zdjęcia, mam nadzieję że mój komarek będzie się prezentował równie efektownie.Nosek zostaje, nie stać mnie "psychicznie" na operację plastyczną.Na zdjęciu widać prawie ukończoną komorę bombową, brakuje taśm amunicyjnych i oczywiście drzwi. Bomby zamocowane są prowizorycznie, zostaną wyjęte przed przystąpieniem do dalszych prac. Bombki chciałem wykonać w standardzie, jednak chwila nieuwagi w trakcie nakładania cyjanoakrylu i miałem do wybory: czy kawałek naskórka zostawić na powierzchni elementy, czy kawałek bomby nosić na powierzchni palca. Wybrałem drugi wariant, a część nadawała się tylko do malowania.” Prawie skończone” odnosi się także do kokpitu, tu brakuje tylko celownika. Pojawi się na chwilę przed przyklejeniem owiewki kabiny. Na trzecim zdjęciu widać sklejony szkielet skrzydeł. Aby wzmocnić konstrukcję i jednocześnie zapobiec zapadaniu się poszycia, całość wzmocniłem kawałkami półmilimetrowej tektury.


--

 
05-04-07 18:42  Re: [relacja]MOSQUITO FB VI Orlika
ojciec cenzura 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2


 - 2

Z reguły nie lubię samolotów, ale nieliczne takie jak właśnie Mosquito podobają mi się ze względu na konstrukcję i może historię.... Dlatego też będę wiernym widzem tej relacji.


3mam kciuki i pozdrawiam.

--

 
05-04-07 18:52  Re: [relacja]MOSQUITO FB VI Orlika
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Mnie sie z kolei podoba niezwykle estetyczne wykonanie modelu. Idzie bardzo dobrze i jest na co oko zarzucic.

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
06-04-07 08:41  Re: [relacja]MOSQUITO FB VI Orlika
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

ten macik na poszyciu wygląda... bombowo;-)))
pozdr. Łukasz F.

--

 
09-04-07 11:03  Re: [relacja]MOSQUITO FB VI Orlika
Ryszard Borowiak   

Mam pytanie do autora relacji. Zauważyłem, że w częściach 1c i 1d chyba należy wyciąć otwory pod lufy działek zważywszy iż łączą się one z częścią 43a. Chyba, że wystarczy tylko dokleić lufy.Można również odciąć dolne części el. 1c i 1d. Jak ten problem rozwiązałeś Andrzeju S.?

 
10-04-07 15:00  Re: [relacja]MOSQUITO FB VI Orlika
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Nie wycinałem otworów w części 43a, ponieważ długość luf działek jest zaprojektowana tylko do styku z tą częścią.
Pozdrawiam
Andrzej S.

 
12-04-07 23:02  Re: [relacja]MOSQUITO FB VI Orlika
Czarny koń 

 

Kibicuję i pzygladam sie z zainteresowaniem wykonywanemu modelowi. Przyznam iż kabina jest opracowana szczegółówwo więc mam pytanie przy okazji czy ktoś wie gdzie były plany wygladu kabiny Mosquito.

 
15-04-07 10:14  Re: [relacja]MOSQUITO FB VI Orlika
Andrzej S. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 6
 

Mam Aero detail nr.28 ze zdjęciami muzealnych egzemplarzy Mosquito, są to jednak inne wersje samolotu od tej w budowie. Muzealne egzemplarze mają także częściowo zdemontowane wyposarzenie kokpitu, trzeba więc wierzyć w to co zaproponował autor wycinanki.

 
15-04-07 11:41  Re: [relacja]MOSQUITO FB VI Orlika
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Kabina pod względem skomplikowania jest na średnim poziomie uszczegółowienia. Takie założenie wyznawałem od początku projektowania tego samolotu. Oczywiście każdy może pokusić się o większą ilość detali podążając za dostępną dokumentacją tej wersji Komara ale to już indywidualne podejście każdego z nas...

pozdr. Łukasz F.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024