FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-02-07 12:55  [relacja/galeria] Leopard 2 - GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Mam już dość sprzętu latającego (chwilowo oczywiście). Pewnego zimowego poranka tuż po Walentynkach po przebudzeniu zaświtało mi w głowie że może już czas na jakąś porządną pancerkę, choć mam rozgrzebane Me 110 . Pomysł kiełkował przez kilka dni aż wreszcie wbiłem nożyczki w pierwszy arkusz modelu Leoparda 2 z GPM


Model został wydany w roku 2002 przez firmę GPM. Skala modelu 1:16. Projektant niestety nieznany.
Wymiary:
długość - 60 cm
szerokość - 23 cm
wysokość - 19 cm
Objętościowo model zajmuje 22 strony formatu A3 - naprawdę jest co wycinać W modelu przewidziano do wykonania przedział kierowcy, przedział bojowy oraz silnikowy. Stopień trudności 3. Jednak wiele elementów można pominąć - są one zaznaczone niebieską numeracją. Możemy też wykonać ten czołg bez wnętrza. Ja jednak chcę wykonać go ze wszystkimi bajerami

Budowę modelu rozpoczołem od sklejania wanny kadłuba.

Nastpnie zgodnie z instrukcją zabrałem się za przedział kierowcy. Moim zdaniem jest on bardzo uproszczony.

Najdziwniejszy jest dla mnie ten element:

Podejrzewam, że jest to "kierownica" z tym, że w prawdziwym leopardzie wygląda ona trochę inaczej



Przedział po zamontowaniu wszystkich elementów:


Niestety już na początku busowy odkryłem mały "babolek" projektanta.

Widoczny na zdjęciu element szkieletu powinien iść kolorem do środka niestety jest inaczej.
Po wyklejeniu komory silnika. Zabierałem się za silnik , którego części zajmują tylko 2,5 strony A3 :mrgreen:


Silnik jest wielkości małego czołgu w skali 1:25 - coś około 10x20cm.
Niestety chociaż warsztat do sklejania był rozłożony przez cały weekend powstało niewiele elementów silnika. Nawał innych odkładanych od dawna zajęć nie pozwolił naa rozwinięcie skrzydeł.
SOBOTA
Skleiłem 2 części.

NIEDZIELA
Przybyło kilka drobiazgów

Przymiarka do komory silnika


Pogaduchy:
Nie mogę znaleźć części 2c jeśli ktoś z Was ma ten model w 2D to mógłby sprawdzić na czy ona wogóle istnieje. Z góry dziękuję za pomoc :-)

ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO ŚLEDZENIA RELACJI
Będę wdzęczny za wszystkie rady i wskazówki odnośnie tego modelu.

 
26-02-07 15:27  Re: [relacja] Leopard 2 GPM
Ryszard Borowiak   

Myślę, że będzie to ciekawy temat i warto go śledzić. Zwazywszy, że model będzie dość duży i będzie wzbudzał duże zainteresowanie. Sam go nie będę robić i tym bardziej obejrzę relację.

 
26-02-07 16:00  Re: [relacja] Leopard 2 GPM
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

No chłopie powodzenia, będe tu zaglądał ale co do tego czołgu to jest niezły kolos. Widziałem go niedawno sklejonego roboty jest i jescze raz powodzenia :-]

--

May the force of superglue be with you :-)

Post zmieniony (26-02-07 16:00)

 
26-02-07 17:34  Re: [relacja] Leopard 2 GPM
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Przeszukałem swoją wycinankę i jedyną częścią C2 (ty napisałeś 2c - więc nie wiem czy o to samo ci chodziło) był właśnie fotel kierowcy. Chciałem zapytać przy okazji tekturą jakiej grubości podkleiłeś szkielet ??
Powodzenia przy budowie :)

--
Kings of Chaos

 
26-02-07 18:37  Re: [relacja] Leopard 2 GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Przepraszam niedopisałem A2c - troszku nawala mi klawiatura i nie wybija wszstkich literek. Szkielet podkleiłem tekturą 1mm.

 
27-02-07 15:17  Re: [relacja] Leopard 2 GPM
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Znalazłem :) Część A2c znajduje się na arkuszu 5 w prawym górnym rogu, zaraz nad tą "ostrą" częścią A2bP (górne poszycie boczne).

--
Kings of Chaos

 
28-02-07 23:09  Re: [relacja] Leopard 2 GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

PanzerMaus - wielkie dzieki części jest tak dużo, że można się pogubić. Myślałem, że ją wyrzuciłem przez pomyłkę ale jest. Prace nad silnikiem posuwają się bardzo powoli, ale coś tam przybyło z drobiazgów.



Pozdrawiam
El_paw

 
28-02-07 23:33  Re: [relacja] Leopard 2 GPM
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Na Kartonbau była/jest relacja z budowy tego modelu
http://kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=5804 może się przyda :) Kibicuje!!!

--
Kings of Chaos

 
11-03-07 21:59  Re: [relacja] Leopard 2 GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Dzięki Maus przejrzałem tą relację i kilka innych. Trochę mnie to pocieszyło, że Niemcy też nie wiedzą gdzie wkleić część B26. Autor każe ją przykleić na tylniej stronie silnika, ale nigdzie nie jest zaznaczone gdzie. Po dłuższym namyśle i wstępnych przymiarkach stwierdziłem, że i tak nie będzie tych elementów widać ;-)
Mój silniczek wygląda tak

Daleko mu jednak do orginału ...


W komorze silnika - wciśnięty na razie "na sucho"


CDN ...

 
13-03-07 20:44  Re: [relacja] Leopard 2 GPM
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Proces oklejania rozpoczęty. Jedyny problem w moim przypadku to za wysoka ściana tylnia modelu. Musiałem ją ściąć o 3 mm.
Na dzień dzisiejszy model wygląda tak:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024