FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-02-07 16:49  Re: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Student 

 

Czesław45 zgadzam się z tobą, że aerograf za 120 zł nie jest to za dobry sprzęt, ale miej na uwadze, że zanim początkująca osoba nauczy się wykorzystywać w pełni możliwości sprzętu, to ten aerograf zdąży zniszczyć (popsuć, zasuszyć, pogubić części).
W większości przypadków i tak aerograf pójdzie na złom, więc lepiej kupić jako pierwszy taki za 150 zł i w pełni funkcjonalny chociaż niezbyt dobry niż wydać 300-900 zł na profesjonalny i go uszkodzić po krótkim bliżej nie określonym czasie.

Jak ktoś będzie umiał już w pełni malować tym cudem (i chciał się rozwijać) to na pewno zainwestuje w solidny sprzęt i będzie wiedział jak go zastosować.

Pozdrawiam

--
23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
26-02-07 18:31  Re: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Czołem

Właśnie się tak przyglądam temu kompresorowi wykonanemu przez RAIDENA, podoba mi się, zainstalowane jest w nim parę bajerów których ja nie miałem a są pożyteczne..
Do pełni szczęścia brakuje mi w tym układzie jakiegoś zbirniczka do magazynowania powietrza (puszka po sprayu, gaśnca samochodowa, itd) zaopatrzonego w zaworek bezpieczeństwa.
W moim agragacie miałem właśnie zamontowane coś takiego, zwyła puszka po dezodorancie z prymitywnym (ale skutecznym!) zaworkiem którym ulatywał nadmiar powietrza, dodatkowo zamontowane było hmm pokrętełko dzięki któremu mogłem na czuja regulować ciśnienie.
Prosty i skuteczny dodatek dzięki któremu miałem zawsze równe ciśnienie.

PD zaskoczyłeś mnie swoim postem (!), dokładnie o ten sklep modelarski mi chodziło.
Dla mnie posiadanie przez Ciebie namiaru do tego pana to cenna informacja, kto wie czy nie skorzystam z tego w najbliższym czasie.
Dzięki za info.

Pozdraiwiam

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (26-02-07 18:32)

 
26-02-07 21:27  Re: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
RAIDEN 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 9
 

Cześć.

Parę wskazówek dla konstruktorów , oraz dlaczego u mnie brak dodatkowego zbionika.
---------
Pompka kompresora z agregatu umieszczona jest w szczelnej "pancernej" puszcze.
Ta puszka stanowi zbiornik gdzie mieści się około 1.5 l powietrza i do którego przylutowana jest bezpośrednio rurka wylotu.
Z tej rurki sprężone powietrze trafia do aerografu poprzez zaworek bezpieczeństwa (to białe z tależykiem).
Potem przechodzi przez filtr paliwa aby zatrzymać resztki oleju, oraz płynny regulator ciśnienia.(zwykły dławik)
Uznałem więc że skoro zbiornik już jest w agregacie to mogę sobie darować dodatkowy zbiornik.
Nie jest to duży zbiornik ale po wyłączeniu silnika powietrze uchodzi jeszcze około 2s.

Próby z dodatkowym zbiornikiem wykazały mizerne zmniany parametrów więc uznałem że szkoda zwiększać gabaryty zestawu i pozostałem przy tym co widać.

--------------------
Zaworek bezpieczeństwa:

Zaworek ten jest konieczny aby nadmiar powierza po osiągnięciu wyższego ciśnienia wypuścić do atmosfery a co zatym idzie aby nie obciążąć silniczka kompresorka.
Jego brak dodatkowo powoduje strzelanie przewodów, kiedy nie naciskamy na spustu aerografu.

U mnie zaworek ten wypuszcza nadmiar powietrza w 4s po uruchomieniu kompresorka a zamyka się natychmiast kiedy naciskam spust.
W przewodach panuje zawsze pewne wyższe ciśnienie więc efekt pulsacji jest naprawdę minimalny i właściwie niezauważalny.
- Najłatwiej taki zaworek można wykonać z zaworka od koła rowerowego z wentylem.

-----------------
Po co filtr paliwa.

Samochodowy filtr paliwa to chyba najtańsze rozwiązanie dla pozbycia się drobinek oleju z powietrza.
Jak pisałem obudowa agregatu stanowi puszkę w której wstępnie gromadzi się powietrze. Puszka ta niestety na dnie zawiera olej do smarowania mechanizmu.
Drobinki oleju mieszają się ze spężonym powietrzem i wydostają przez wylot.
Nie są to jakieś koszmarne ilości oleju ale są.
U mnie większość tego co się wydostaje do przewodu ucieka przez zaworek bezpieczeństwa, gdyż on pracuje cały czas kiedy nie naciskam spustu.
Dlatego właśnie jego wylot skierowałem w dół.
Obecnie założyłem tam plastikowy korek od Coli ze zwiniętym ręczniczkiem papierowym co stanowi doskonały tłumik syczenia, a jednocześnie zbierają się w nim opary oleju i nie "paskudzą" podłogi.
U mnie filtr paliwa pracuje i zatrzymuje olej tylko wtedy gdy nacisnę spust aerografu.

Myślę że takkie rozwiązanie jest naprawdę ekonomiczne i praktyczne.

-----------------------

Regulator:
Z regulatorem jest gorsza sprawa.
U mnie pracuje zwykłu dławik czyli coś co zmienia przekróju przewodu.
jak np. zawór w kranie.
Ciekawe czy zawór od butli turystycznej można by tu awaryjnie zaadoptować?

*******
Może moje urządzonko wydaje się Wam prymitywne, ale ja mam tą satysfakcję
że skleciłem je sobie z tego co miałem pod ręką.
Jak się okazało moja radosna twórczość po paru modyfikacjach służy mi zupełnie zadawalająco. I to po najniższych kosztach.
Jedyne co chciałbym tam dodać to rączka do przenoszenia i włącznik sieciowy.
--------------
Pisząc to mam nadzieję że moje wskazówki przydadzą się komuś przy konstrukcji własnego kompresorka.

Pozdrawiam Raiden

 
27-02-07 18:59  Re: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Czołem pracy ! Ja także wystrugałem sobie taki kompresorek tzn. z agregatu lodówkowego .Oto on:




Widać że zrobiłem go bardzo szybko aby sprawdzić tylko czy wszystko działa prawidłowo i ........... tak już zostało . Prowizorka rzecz święta .W moim przypadku zastosowałem zbiornik wyrównawczy , manometr oraz zawór upustowy ( do regulacji ciśnienia ) .Dodałem jeszcze filtr powietrza na wejściu do agregatu . Dzięki zbiornikowi odpadł mi problem oleju w powietrzu a i było gdzie zamontować resztę bambetli . Zawór upustowy to nagwintowana rurka , kulka metalowa ,sprężyna i gwintownik M -6. Zapewnia on płynną regulację ciśnienia .
Malowałem nim B-52 i sprawdził się rewelacyjnie .


Pozdrawiam .



HEY HEY !

 
02-03-07 13:47  Re: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
OzzY 

 

Wczoraj zacząłem swoje, zasadniczo pierwsze świadome, eksperymenty z airbrushem i naszla mnie taka refleksja....
Jak powinny byc wzgledem siebie ustawione dysze aerografu.... jakie to ma znaczenie dla wielkosci kropli i szerokosci strumienia????
Mysle, ze rysunek glowicy aerografu ponizej wyjasni zagadnienie, a bardziej doświadczeni Koledzy podziela sie wiedza, ktore z ustawien nalezy przyjac za prawidlowe :)

TIA



 
06-03-07 02:08  Re: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Czołem

Tak się właśnie zastanawiam nad ostatnim postem, w moim sprzęcie nie ma takiej możliwości by coś korygować czy też ustawiać w tej kwestii o której piszesz, najbliższa wersja to rys C.

Na wielkość kropli ma u mnie wpływ tylko i wyłącznie ciśnienie a na szerokość strumienia - odchylenie igły.

hmm, ciekawe

Pozdrawiam

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
06-03-07 10:54  Re: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
domek   

A *TOP* to jakie firmowe kompresory ( tylko prosze cos do modeli)

pozdrawiam domek:)

 
25-08-07 02:01  Re: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
przemo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich fanatyków kartonu!!!

Mam prośbę do Raidena i Jańcia, otóż od jakiegoś czasu zabieram się do zmontowania ze starej polodówkowej pompki kompresora do zasilania aerogafu.
Chodzi mi o to abyście opisali dokładniej jakich elementów użyliście do budowy swoich POMPEK, mile widziane fotki :)
Aerografu jeszcze nie mam, zamierzam go kupić jak już będę miał sprawny kompresor, na początek wystarczy coś niedrogiego aby nauczyć się obsługiwać to cudo.

Z góry dziękuje za odpowiedz na mój post.
Pozdrawaim

--
----wyjęty z ram istnienia----

 
25-08-07 08:49  Re: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
Bartosz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 1

Moj kompresor ze "śmieci"

--
Pozdrawiam
_____

 
25-08-07 22:49  Re: [technika]Kompresory i Aerografy na poważnie
przemo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki Bartosz za link, dla mnie to istna kopalnia wiedzy na temat budowy sprężarki do "plujek"!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 6Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024