FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
23-02-07 17:54  [relacja/galeria]Polska awionetka JD-2 (WAK 06)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Witam w kolejnej relacji z budowy "samolocika" mam nadzieję że tym razem dotrwam do końca budowy bez przerwy :)))

Jak podaje wikipedia:

W 1926 Jerzy Drzewiecki z Sekcji Lotniczej Koła Mechaników Politechniki Warszawskiej zaprojektował dwumiejscowy samolot sportowy, który otrzymał oznaczenie JD-2 (od inicjałów konstruktora).
Prototyp samolotu zbudowano w Warsztatach Sekcji Lotniczej. Miał on oznaczenie SL-4. Dnia 5 października 1926 pilot por. Kazimierz Kalina dokonał jego oblotu. W trakcie lądowania doszło jednak do pęknięcia przewodu doprowadzającego paliwo do silnika i pożaru, w wyniku czego pilot odniósł dotkliwe poparzenia, spaleniu uległ również samolot. Mimo to, za pewnymi wskazówkami oblatywacza, zbudowano kolejny prototyp, którego oblotu 26 czerwca 1927 dokonał sam konstruktor, inż. Jerzy Drzewiecki. Uczestniczył również z nim w I Krajowym Konkursie Awionetek w Warszawie w dniach 8-9 października 1927.
W latach 1929-1930 zbudowano 4 nieznacznie zmodyfikowane samoloty tego typu oznaczone jako JD-2 bis. Samoloty te były użytkowane w Aeroklubie Warszawskim. Samolotem tego typu o nr SP-ADP o imieniu Adepcia latał m.in. znany pilot sportowy i kierowca rajdowy Witold Rychter.



Model jest niejako przerywnikiem od F-117 i jako taka wprawka przed "jakiem 1b halińskiego", oczywiście maksymalny standard, żadnych przeróbek i dodatków.

To tyle tytułem wstępu, oto zdjęcia już trochę zaawansowanego modelu ponieważ te maleństwo skleja się bardzo przyjemnie. Model jest bardzo dobrze spasowany, jak dla mnie to pierwsza klasa, projekt modelu bardzo przypomina ostatnio wydane modele "hala".







Pozdrawiam zetpt

Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

Post zmieniony (12-02-09 21:25)

 
23-02-07 18:05  Re: [relacja]Polska awionetka JD-2 (WAK 06)
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Porównanie do modeli od Hala to lekka przesada ;o)
Z tego co pamiętam są w tym samolociku dwa myki, gdzieś mi wcięło wycięcie na zagłówek we wrędze 6 w el. 17 i otwory pod szablony S20 w el. 29.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
23-02-07 18:15  Re: [relacja]Polska awionetka JD-2 (WAK 06)
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


> Model jest bardzo dobrze spasowany, jak dla mnie to pierwsza klasa, projekt modelu
> bardzo przypomina ostatnio wydane modele "hala".

Pan Haliński na szczęście jeszcze nie wydaje takich wypasionych modeli , ale może kiedyś...........

 
23-02-07 18:48  Re: [relacja]Polska awionetka JD-2 (WAK 06)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Panowie spokojnie, nie chodzi mi o szczegółowość odwzorowania w stosunku do oryginału ponieważ takiego nie widziałem i nie jest mi to potrzebne, lecz o dokładność spasowania części tych które są w wycinance oraz sposobu wykonania bryły samolotu typu "okrętowego ", jaki stosuje ostatnio p.Haliński i stąd to porównanie. Jak dotychczas nie napotkałem na żadne problemy. Być może dalej coś jest nie tak, choć przy "tylu" częściach i bardzo "skomplikowanym kształcie" pewnie jest ich bardzo dużo :))) to oczywiście żart.

Pozdrawiam zetpt

PS. Skoro poruszyło was tylko to porównanie, to jestem zadowolony że z wykonaniem jest wszystko OK.

 
24-02-07 09:15  Re: [relacja]Polska awionetka JD-2 (WAK 06)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Siedziałem nad tym maleństwem dzisiaj pół nocy, ponieważ w sobotę i niedzielę mam przymusowy "wypoczynek" modelarski.
Udało mi się "sklecić" całą "kabinę" no raczej dwie i okleić poszyciem górę i jeden bok, kurczę, dalej wszystko pasuje.

Qrchak - zgadza się te niedoróbki co podałeś to jest "tragedia" :) i "dyskwalifikuje" :) całe opracowanie.
Tak na marginesie to wolę wyciąć sam te dziurki niż zamalowywać je błędnie oznaczone. :))))

Oto fotki:


Pozdrawiam zetpt

 
24-02-07 09:55  Re: [relacja]Polska awionetka JD-2 (WAK 06)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wybacz "Pierzastemu" te uszczypliwości, to własnie on "popełnił" ten model ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
24-02-07 10:22  Re: [relacja]Polska awionetka JD-2 (WAK 06)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

OK.
Jak najbardziej jestem daleki od uraz itp. Lepienie "papierków" traktuję jako przyjemność, a nie próby "dokopania" autorom i wyszukiwania ich błędów, ja nawet taczki nie potrafię zaprojektować.

Qrchak - szkoda że nie podałeś że to twoja robota.
Bądż łaskaw przyjąć przeprosiny, potraktowałem cię jak swego rodzaju "czepiacza się ", dzięki temu nockę miałem zarwaną. :-))

Pozdrawiam zetpt

PS. Projekt jak najbardziej można porównać do "hala"

 
27-02-07 16:52  Re: [relacja]Polska awionetka JD-2 (WAK 06)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Kolejny dzień zmagań z samolocikiem, wszystko pasuje super, aż chce się to sklejać.
Jestem bardzo miło zaskoczony tą dokładnością, a tak to wygląda teraz:



zbliżenie na sam ogonek...


..skrzydełka...


... i całość po przymiarce.



Pozdrawiam zetpt

 
28-02-07 18:30  Re: [relacja]Polska awionetka JD-2 (WAK 06)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Dziś tylko zamocowałem skrzydełka i wstępnie silniczek.




--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
28-02-07 19:14  Re: [relacja]Polska awionetka JD-2 (WAK 06)
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Retuszujesz już po sklejeniu elementów? Bo tak to wygląda.
Bardzo fajnie Ci wyszły krawędzie natarcia stateczników.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024