FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-02-07 14:21  [Galeria] W pełni gotowa ORP Burza - MM z 1984 i nie tylko
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Ostatnimi czasy postanowiłem sobie, że skleję jakiś okręcik. Do wyboru miałem trzy modele: ORP Burzę, Garlanda i Kormorana. Cała trójka z Małego Modelarza. Najprostsza oczywiście była Burza, toteż i ona poszła jako pierwsza pod nożyce.
Teraz czas na chwilkę refleksji. Po pierwsze, paskudny karton, choć można się do niego przyzwyczaić i później nie sprawiał mi już tyle problemu. Po drugie, pokład był trochę za długi względem szkieletu i burt. Niestety w porę się nie spostrzegłem i na rufie musiałem łatać burty, co zresztą dobrze widać. Po trzecie, dno miało tak paskudne przesunięcia kolorów(ok. 2, 3mm ), że postanowiłem przerysować je na kolorowym brystolu. Wyszło, jak wyszło, ale mogło być gorzej. Poza tym, kleiło się ten model całkiem przyjemnie.
To chyba tyle. Teraz czekam na krytykę. Aha nie jedźcie po mnie za brak relingu i olinowania, bo model nie jest jeszcze w pełni ukończony; wszystko w swoim czasie. Cześć




--

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (07-05-07 10:51)

 
18-02-07 15:40  Re: Prawie gotowa ORP Burza - MM z 1984
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Jeżeli dasz radę to spłaszcz oczka łańcucha kotwicznego,reszta ładna podoba mi się.

 
22-02-07 17:31  Re: Prawie gotowa ORP Burza - MM z 1984
Igok   

Witam
Właśnie zabieram sie za ten model i mam problem z jakimikolwiek zdjęciami ,szczegółami i tp,chyba zrobie prosto z wycinanki z małymi ulepszeniami.
Jak by ktos dysponował jakimis zdjęciami bede wdzięczny.

pzdr Igok

 
22-02-07 18:46  Re: Prawie gotowa ORP Burza - MM z 1984
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bardzo ładna:) Miałem przyjemność kleić ten piękny okręt, też z MM, ale z 96 i wiecie co....z tego co widzę to te dwa opracowania niczym się nie różnią. Ta z 96 jest odświerzonym wydaniem z 84, mam rację?Duźgu, kto jest autorem tego opracowania?

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
22-02-07 18:58  Re: Prawie gotowa ORP Burza - MM z 1984
Yamato23 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Autorem jest B. Wasiak wszystkich 4 wydań, tylko ostatnia Burza jest przerysowana komputerowo

--
Na warsztacie:
AAV7

Pozdrawiam

 
22-02-07 23:16  Re: Prawie gotowa ORP Burza - MM z 1984
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

I podobno trochę spartaczona.
Dziękuję za uwagi, dotyczące modelu. Mikoaj68 nie jestem pewien, czy mi się taki zabieg uda, aczkolwiek na pewno spróbuję.

--
Syn ciężkostrawny.

 
23-02-07 09:08  Re: Prawie gotowa ORP Burza - MM z 1984
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Wspaniałe cienie, nieoświetlone zdjęcia po prostu bosko się to ogląda.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
19-04-07 22:07  Re: Prawie gotowa ORP Burza - MM z 1984
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Czołem. W przypływie wolnego czasu i przy okazji pożyczenia od znajomej aparatu, postanowiłem podszkolić się w kwestii robienia zdjęć. W związku z tym, że swego czasu dostałem, zasłużoną, reprymendę od Piterskiego za poprzednie zdjęcia tego modelu, stwierdziłem, że warto by było, gdybym wykonał kilka lepszych fotek tego okrętu. A więc milszego, niż poprzednio, oglądania. Cześć.


PS.Oczywiście relingi będą.

--

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (07-05-07 16:02)

 
19-04-07 23:00  Re: Prawie gotowa ORP Burza - MM z 1984
Hook6   

 

No na tych fotkach ujawnia się coś co poprzednio przeoczyłem - sum. Twój okręt przypomina suma! Grzesiu, zrób cos z tym łańcuszkiem i kotwicami. One nie mogą tak "dyndać" Rozwiąznia przebiegu łańcuchów na pokładzie już się nie zmieni, ale może dać trochę mniej rzucający się w oczy (pomalowany i drobniejszy) łańcuszek? I krótszy?

--

 
20-04-07 10:46  Re: Prawie gotowa ORP Burza - MM z 1984
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Duźgu ładnie sobie poradziłeś z tym starym kartonem.
Czysto, starannie i estetycznie.
A dzięki dobrym zdjęciom można to dojrzeć i docenić ;-)

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024