FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-02-07 20:35  [Galeria] Messerschmitt Bf-109 G-8 Modelik
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

WitamJChciałbym zaprezentować Wam model Messerschmitta Bf-109 G8 wydawnictwa MODELIK. Model kleił się bardzo przyjemnie, nie napotkałem podczas sklejania żadnych błędów opracowania. Opracowanie jest naprawdę dobre, druk świetny. Niestety instrukcja i rysunki montażowe są kiepskie. Mam na myśli to, że instrukcja odsyła bez przerwy do rysunków, których jest całkiem sporo. Brakuje rysunku zestawieniowego całej kabiny i trzeba się wspomagać zdjęciami. Niektóre części nie są uwzględnione ani w instrukcji ani na rysunkach co sprawia trudności w ich montażu.Miałem trochę kłopotów ze sklejeniem kołpaka śmigła i dodatkowego zbiornika paliwa (dlatego są pomalowane). Zepsułem oszklenie kabiny – kleiłem ją przy użyciu superglue – wcale nie super, bo zamgliło „szyby” i efekt nie jest zadowalający- dlatego zostawiłem otwartą kabinę. Pozatym jestem nawet zadowolony z modeluJ Jak się Wam podoba?




--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
17-02-07 20:52  Re: [Galeria] Messerschmitt Bf-109 G-8 Modelik
maryjan   

Kartonik chyba Ci się trochę pozałamywał i to nie tylko na krawędziach natarcia skrzydeł. Najprostsza metoda to przeciągnąć po krawędzi stołu. Z retuszem też chyba nie przeginałeś

 
17-02-07 21:12  Re: [Galeria] Messerschmitt Bf-109 G-8 Modelik
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Maryjan, chyba troszkę przesadziłeś z biczem krytyki. Toż to całkiem przyyzwoity modelik jest..

 
17-02-07 21:15  Re: [Galeria] Messerschmitt Bf-109 G-8 Modelik
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Załamał się tylko na krawędziach skrzydeł, przeciągałem na krawędzi, ale widocznie za mało.

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
17-02-07 22:06  Re: [Galeria] Messerschmitt Bf-109 G-8 Modelik
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Też sklejałem jakiś rok temu podobnego. Za chwilę zrobię mini galerię. Pozdrawiam i zapraszam.

 
17-02-07 23:14  Re: [Galeria] Messerschmitt Bf-109 G-8 Modelik
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Krawędzie natarcia płatów delkatnie pędzekiem zwilżam po wewnętrznej stronie , czekam chwilę jak zmięknie i formuję na patyczku (rączka pędzelka) i jest git. A modelik to fajnie ci wyszedł.

 
17-02-07 23:17  Re: [Galeria] Messerschmitt Bf-109 G-8 Modelik
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Brawo. znakomity pomysł. muszę wypróbować.

 
18-02-07 05:13  Re: [Galeria] Messerschmitt Bf-109 G-8 Modelik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

wg mnie najlepszym sposobem na "ładne" zaokrąglenie[oprofilowanie) krawędzi jest ... ślina. MA ona najlepsze właściwości (po wyschnięciu część się nie rozwija i zachowuje sztywność,

pozdr. Łukasz

A modelik ładny;-)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024