FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-02-07 19:05  [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,
ostatnie boje w fabryce pancerki troszkę mnie zmęczyły, znudziły, postanowiłem wkroczyć na praktycznie zupełnie nieznaną mi dziedzinę, mianowicie pływadła, ten model traktuję troszkę jak zaprawę w boju, poligon doświadczalny, zapewne pojawią się błędy wynikające z mojej niewiedzy i braku doświadczenia, dlatego proszę o wyrozumiałość i proszę mi zwrócić uwagę gdyby coś było nie tak :)

jak już wspomniałem pod nóż poszedł wydane w zeszłym roku model krążownika Oyodo, myślę że podczas jego budowy troszkę się oswoję z technikami okrętowymi ;)

Do tej pory udało mi się jakoś sklecić szkielet i okleić go poszyciem, oczywiście nie ustrzegłem się błędów, niektóre segmenty wymęczyłem, w kilku miejscach wyszła szpara większa niż bym sobie tego życzył ale jak na pierwszy raz i przy tak dużym kadłubie myślę ze nie jest źle. W jednym miejscu, co jest widoczne na fotkach z niewiadomoch mi przyczyn powstałą brzydka plama, na szczęście gdy model będzie stał na podstawce nie będzie to zbytnio widoczne.

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy, obecnie troszkę przerabiam pokład ;);





wspomniana plama:


Poszycie dna różni się odcieniem, narazie nie przykleiłem jeszcze łopat śrub napędowych...

Pozdrawiam

--
Panther

 
17-02-07 19:30  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

No to zasiadam w pierwszym rzędzie i życzę powodzenia ( bo tego jestem pewien :)
Jak narazie wszystko wygląda dobrze . Zapytam tylko skoro Zabrałeś się za nową dziedzinę , czy Przewidujesz lakierowanie całości ? Mógłbyś wtedy poeksperymentować z mikroszpachlowaniem

--

Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

Post zmieniony (17-02-07 19:42)

 
17-02-07 19:48  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Toni 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1
 

Wpisuję się jako jeden z pierwszych na listę oglądaczy.Znając Twoją smykałkę do modelarstwa jestem przekonany że na pewno sobie poradzisz.Czekam na dalsze postępy i mocno w to wierzę że pancerniak utrzyma się na powierzchni i Oyodo wejdzie do służby powiększając stan Cesarskiej Floty.

Ps.
Nie mogę odmówić sobie tej okazji na mały rewanż ;; zdrajca pancerki,,-(ha-ha)


Pozdrawiam Toni

Na macie:
P-38H Lightning
Na półce:
P-47D-25 Thunderbolt (AH)
Jak 3 (Orlik)



Post zmieniony (18-02-07 13:06)

 
17-02-07 19:54  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

The end, szpary starałem się zalewać wikolem, a kadłub został już polakierowany mattem, i to właśnie przy tej operacji powstała owa plama ;)

Toni - zdrajca ? to się przyznaj co sam zamierzasz lepić po Pantherze ha ha

--
Panther

 
17-02-07 20:53  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

Uszy do góry. Każdemu zdarzają sie takie rzeczy, nawet debeściakom. Trzymam kciuki i niecierpliwie czekam na dalsze odcinki japońskiej telenoweli "Łojodoo"

 
17-02-07 20:54  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Witam
Muszę przyznać że mnie zaskoczyłeś ; ] , ale zbyt długa przerwa od ostatniego meldunku o Panterze wskazywała że coś kroisz na boku ; ).
Życzę powodzenia i udanego debiutu.

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
17-02-07 21:05  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

A ja jestem ciekawy co Cię tak znudziło w Panterze? Była prawie gotowa.

 
17-02-07 21:08  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Chrisss 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Gąski Panie , gąski .... ; )

--
----------------------------------------------------------
Garland (MM)
Z5 (Answer)

 
17-02-07 21:09  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Wybrałeś chyba najgorszą metodę budowy kadłuba z możliwych. Dlaczego nie zacząłeś w kolejności pokład - burty - dno?

Jesteś pewien, że udało Ci się zachować osiowość kadłuba, że go nie powichrowałeś?
Nie daleś też żadnych oklejek na styku dno- burta. Mam nadzieję, że nie porobią Ci się szpary.

Życzę owodzenia w dalszym oklejaniu kadłuba, choć widzę, że spore kłopty przed Tobą ;)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-02-07 21:18  Re: [relacja]OYODO GPM17/06 - Czyli jak pancerniak klei pływadło
Enzo 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Już odpowiadam,

Pantherę odstawiłem na moment ponieważ faktycznie potrzebuje dużej ochoty żeby się zabrać za gąsienice, której narazie brak, poza tym mam teraz ferie, troszkę więcej czasu na klejenie, uznałem że to dobry czas na to żeby zrobić kadłub a później sobie już będę powolutku detale dłubał... ;)

QN'iu, moje działanie jest przemyślane, wszystko przemierzyłem i burty są naklejane na poszycie dnia a w takiej sytuacji nie widzę większych trudności, zresztą pokład by wyglądał fatalnie gdybym go najpierw przykleił a później poszycie (przynajmniej tak mi się wydaje) ;)

Pozdrawiam

--
Panther

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024