FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-02-07 20:14  [Relacja/Galeria końcowa] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06 cz. II
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Chyba nadeszła pora aby zacząć nowy wątek w tej relacji. Jej pierwsza część znajduje się tutaj.
Jako kolejne postanowiłem zrobić amortyzatory, albo odbojniki ramion wózków jezdnych. Były to relaksujące elementy, jedyną modyfikacją wprowadzoną z mojej strony to kilka śrub.


--

-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.


Post zmieniony (09-07-07 09:41)

 
13-02-07 09:37  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06 cz. II
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Śiwetny ruch z założeniem 2 części relacji.!
A odboje wyszły jak "żywe"!.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
15-02-07 18:01  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06 cz. II
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Lecim dalej z tym biznesem... Rolki podtrzymujące, sztuk 8. Wszystko klei się bezproblemowo, zalecałbym ze swojej strony wydłużenie szablonu wz. 26 o jakieś 0,5 mm (ale nie więcej). Standartowo dodane śrubełki, na elemencie czołowym/środkowym (pokrywie osi) zewnętrznego kółka jest wyrysowane 5 śrub, nie znalazłem w dokumentacji takiej wersji (only 1, środkowa), ale proszę nie podsyłać materiałów bo znając życie ktoś znajdzie i takie z 5 a nie chce mi się już przerabiać ;)


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-02-07 20:05  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06 cz. II
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzisiaj powstały podstawy mocowania kół napinających:


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
16-02-07 22:32  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06 cz. II
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Matko jak ogladam te wasze relacje to centralnie przechodzi mi wszelka ochota na klejenie :P ile modeli trzeba skleic zeby nabrac takiej wprawy??

Pozdro

 
26-02-07 16:58  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06 cz. II
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

choochoo: przechodzi Ci ochota - znaczy taka kiepścizna i jak to widzisz to odechciewa Ci się kleić? Nie wiem ile skleiłem modeli, ale około 100.

Udało mi się wypuczyć w końcu koła napinające. Nastukałem się przy tym trochę skalpelem, ale będę miał wprawę przed kołami nośnymi. Element jakoś szczególnie nie złożony, ale nie miałem motywacji do klejenia... Dodanłem tylko śruby a powierzchnię toczną pociągnąłem gunmetalem Humbrola. Sam kształt ma się nijak do orginału ze swoją płaskością, ale zdecydowanie wolę takie rozwiązanie niż zaproponowane w GPMie. Wprawdzie jest bardziej wierne, ale sobie z nim po prostu nie radzę.



--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
26-02-07 23:09  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06 cz. II
choochoo 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Demon: Hahaha wrecz odwrotnie mam obawy ze zdaze sie 10 razy zniechecic zanim dojde do takiej wprawy :P. Wlasnie zaczalem sklejac pierwszy model :) i poki co jestem na zmudnym etapie rzezbienia szkietelu ( Mig 29UB z GPM ) jak bedzie troszke wiecej poklejone to moze sie pokusze o jakas relacje ale poki co ogladam wasze bo w chwilach zwatpienia daja mi nadzieje ze byc moze i ja kiedys cos tak ladnie skleje :)

Pozdro :)

 
27-02-07 00:04  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06 cz. II
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Model, a wlasciwie jego czesci prezentuja sie calkiem fajnie. Estetycznie, no i te srubki, bo chyba to raczej nity nie sa, co? ;) Swoja droga dzis kupilem te cholerna igle, skroilem ja na kamieniu zeby byla rowna. Niestety, jej zaostrzenie kompletnie mi nie wyszlo i jestem wciaz w kropce.

Aha, nie wiecie gdzie mozna kupic nasadke/trzonek/uchwyt do skalpela, a wlasciwie samego ostrza? W modelarskim nie ma, moze w medycznym?

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
28-02-07 18:01  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06 cz. II
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie mam za dużo do pokazania i za szybko chybanie będę miał, bo wpadłem w robotę dzięcioła, który tylko puka i puka...
Najpierw środki:

i całe obręcze:

Na focie widać mojego przyjaciela dzięcioła. Stukanie zewnętrzne zajęło mi nim około 3 godzin. Robiło się to mw miarę fajnie, ale jako że człowiek ciągle chce coś zmieniać czy ulepszać w życiu, zastanawiam się nad zakupem pomocnika o imieniu Olfa AK-3.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
28-02-07 18:51  Re: [relacja] Jagdpanzer IV ausf. F; Modelik 11/06 cz. II
MariuszB   

Osobiście mi się lepiej stuka tym nożykiem niż Olfą, szczególnie jeśli chodzi o małe średnice otworków, bo te ostrza mają mniejszy kąt czubka niż te olfy z AK - 3. Inne części wycinam zaś już OLFĄ.
A co do modelu to bardzo ładnie ci wychodzi, mam nadzieję, że będzie mi dane kiedyś zobaczyć go na żywo na spotkaniu GEKO.
Co do tych kół jeszcze, to ja użyłbym cyrkla bo dziubiąc to wycięcie ich zajełoby mi koło roku. Podziwiam.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024