FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
12-02-07 01:18  Re: [galeria] B-52
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Z lotniczych gigantów wydano jeszcze takie maszyny jak:
C-130 Hercules (Fly mode)l
B-29 Enola Gay i Superfortress (GPM)
Wspomniany wcześniej Me-323 Gigant (GPM)
Tu-22 M3 Backfire C (Hobby Mode)
B-1B Lancer(Hobby Model)
Tu-160 Blackjack ( Hobby Model)
Zdjęcia większości tych modeli można zobaczyć na tym forum, wystarczy użyć wyszukiwarki.
Były jeszcze trochę mniejsze jak Avro Vulcan (Fly Model) B-17Flying Fortress (GPM i Fly Model) Halifax (Fly Model), B-24 Liberator (GPM) i jeszcze kilka innych.

--
MIG-29

 
12-02-07 17:30  Re: [galeria] B-52
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam
Niesamowity model. Ja swojego juz z chyba 5 rok sklejam i nie moge dokonczyc. A juz 2 przeprowadzki przezyl wiec i nie najlepiej wyglada...Jak Ci sie sklejalo polaczenie skrzydel z kadlubem?
Pozdrawiam
Robert
Ps Pochwal sie moze reszta Swoich modeli bo widac ich na zdjeciach sporo.

 
12-02-07 18:33  Re: [galeria] B-52
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witaj Bishoprd ! Skrzydła są niestety tylko nasadzane na bagnety .Gdybym je przykleił na stałe miałbym problemy z operowaniem nim w przestrzeni i pewnie nie obyło by się bez katastrof przy przemieszczaniu a i tak nie jest to łatwe w przymałych pomieszczeniach .Mój B-52 robiłem ponad 2 lata a co do innych modeli to myślę że z czasem też je zaprezentuję .Na jakąś relacje się nie poważę gdyż moje modele powstają bardzo długo i myślę że spora część ludzi oglądając koniec relacji nie pamiętali by co było na początku Nie chciałbym zarzucić forum moimi galeriami ale na pewno się pokarzą .

Pozdrawiam !



HEY HEY!

 
12-02-07 18:58  Re: [galeria] B-52
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam
A powiedz w takim razie jak usztywniles wszystko w kolo bo mam tez zmontowane na bagnetach /sklejka/ ale nie pasuja mi za ladnie skrzydla do kadluba.....szczerze to prawie wogole mi nie chca pasowac i jak dla mnie to chyba jedyny ratunek w przyklejeniu. Mi ze wzgledu na rozmiary brakuje dla niego miejsca...raz nawet z pod sufitu na "dziub" spadl. Jeszcze zyje ale co to za zycie...jestem na etapie wykonywania silnikow z kartonu, szkielety bardzo ladnie pasuja, zobaczymy jak poszycie...z braku doswiadczenia i "obrazkologii" skopalem kalpy zamykania podwozia i lukow bombowych /bylo to jakies 5 lat wstecz i pare innych modeli :-)/ ale to na szczescie da sie naprawic...model jest ciezki do wykonania ale tylko ze wzgledu na wymiary...

 
12-02-07 19:56  Re: [galeria] B-52
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Poszycie skrzydła które wystaje poza ostatnią wręgę ( przy kadłubie ) podkleiłem bristolem dla usztywnienia a następnie dopasowywałem do kadłuba. Warunkiem dobrego dopasowania było prawidłowe ustawienie kąta skrzydło-kadłub .Co do klap to zrezygnowałem z luków bombowy (dla mnie psuły wygląd kadłuba ) a klapy podwozia modelowałem na pełnym kadłubie i urealniłem trochę elementami wewnętrznymi co usztywniło łuki .Jeżeli jesteś na etapie silników to warto zwrócić uwagę na ustawienie pylonów .Nie są one ustawione równolegle w stosunku do osi kadłuba .

Pozdrawiam !



HEY HEY !

 
12-02-07 20:01  Re: [galeria] B-52
Yasiu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Piękny model. Z jakiego wydawnictwa sklejałeś?
Jeżeli się mylę to bardzo przepraszam ale wygląda mi to na 1:72 (co wyjaśniałoby skąd pochodzą kalkomanie). Kalkomanie (zwłaszcza te kły na dziobie) przypominają mi model Italeri a malowanie grzbietu model Revell'owski (sam takiego posiadam).

Gratuluję zdolności i wytrwałości. Szkoda że nie ma relacji ale rozumiem Cie doskonale z tym jak powiedziałeś że sklejasz bardzo powoli, gdyz mam podobne tempo :).

Mam jeszcze jedno pytanko. Ta decha pod podwoziem to także element modelu :)

 
12-02-07 20:47  Re: [galeria] B-52
Petlakow 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Jeśli chodzi o model to jest on taki sobie. Mogę ci pokazać foty mojego( Ale nie teraz).

--
Nie ma modeli nie sklejalnych, są tylko ludzie nie umiejący ich zrobić.
Nie ma też źle opracowanych modeli, tylko projektańci są nieudolni.

Warsztat:
Zamienił się z warsztatu modelarskiego na Mistrzowski Wilekiej Floty.












 
12-02-07 21:48  Re: [galeria] B-52
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witaj Yasiu ! Przykro mi przyznać ale jednak się mylisz .To jest jednak skala 1/33. Buźka rekina była w tym opracowaniu .Wydawnictwo to już szczerze nie pamięta czy to był Fly Model czy też GPM , jak by coś to koledzy mnie poprawią . Co do kalkomanii to jedyną oryginalną ( fabryczną ) to małe gwiazdy na bokach kadłuba Buźka jest malowana a numery ,godła i czarne obramowania to kalkomania wykonana przeze mnie . Opracowanie w skali 1/72 ( plastik ) też spotkałem i zwróciłem na to uwagę tak że Ci się nie dziwię .Malowanie całego B-52 jest odwzorowane z oryginalnego opracowania .Deski - to przyjmij że jest to fragment lotniska ,gabaryty pewne rzeczy wymuszały .

Kolego Petlakow zgadzam się z Tobą że opracowanie tego modelu jest takie sobie tym łatwiej było mi na nim po eksperymentować .Wyobrażasz Sobie B-52 opracowany z klasą Pana Halińskiego . Toż to by była dla mnie masakra psychiczna i wówczas miejsce w Tworkach zapewnione .Oglądałem ostatnio opracowanie Karasia i już mi się zaczęły trząść ręce i w końcu wziąłem się za stary T-72 z MMa który też będę malował . A do prezentacji skusiłem się czytając relacje z Herkulesa gdzie padła taka prośba .Co do Twoich fotek z wielką ochotą je chciałbym obejrzeć w końcu po to chyba jest to forum ?

Pozdrawiam !


HEY ,HEY MASZ KLEY ?
HEYA ,HEYA NIE MAM KLEYA !



Post zmieniony (21-02-07 20:27)

 
12-02-07 21:58  Re: [galeria] B-52
Iskra 

 

Jańcio, wybacz OT, ale - o jakim modelu Karasia piszesz? Czyżby Hal go wydał albo chciał wydać?

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

 
12-02-07 22:18  Re: [galeria] B-52
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Witaj Iskra ! Chodzi mi o ostatnie wydanie z Fly Model . Jestem z tych nerwowych i jak dla mnie to już nawet tam jest sporo stresującej drobnicy Wiem , nie świadczy to zbyt dobrze o mojej kondycji psychicznej ale już lata nie te , świadomość problemów jakie mogą się tylko pojawić przyprawia mnie o drżenie rąk a i to ile można spieprzyć robi swoje .

Pozdrawiam !


HEY HEY !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024