FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
10-02-07 23:16  [Galeria] B-52
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Chciałbym zaprezentować ten model który zrobiłem ze względu na jego wymiary .Nie jest on zbyt dokładny ale jego wielkość potrafi zauroczyć . Model został całkowicie pomalowany a oznaczenia wykonałem w postaci kalkomanii , kadłub oraz skrzydła wypełnione styropianem . Muszę przyznać że był to niezły poligon doświadczalny .I jeszcze jedno ,bomby na wysięgnikach , kołpaki wentylatorów silników oraz końcówki skrzydeł to elementy z gipsu









A tak to to parkuje u mnie w pokoju .

.

I to by było na tyle , jak mówił profesor mniemanologi stosowanej Jan Tadeusz Stanisławski


Pozdrawiam .


HEY HEY !



Post zmieniony (10-02-07 23:48)

 
10-02-07 23:20  Re: [galeria] B-52
barakuda   

No chłopie to poleciałeś!!!!!!!!!!!!!!!!!!

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
10-02-07 23:27  Re: [galeria] B-52
gwozdecki 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

WOW!! Te rozmiary powalają!! Normalnie bombowy jest ten samolot.
A co do tego gipsu to chyba muszę jakieś eksperymenty przeprowadzić.
pzdr

--
GG 960240
----------------------------------------------------------------
Nareszcie coś ruszyło.
Na warsztacie:
Peterbilt 377

 
11-02-07 01:44  Re: [galeria] B-52
Iskra 

 

Tak z ciekawości - z czego zrobiłeś dźwigary skrzydeł? Bo te gipsy chyba troszkę ważą, a moment gnący = siła razy ramię = "troszkę" razy "dużo" = "całkiem sporo"...

Oczywiście, "troszkę", "dużo" i "całkiem sporo" podstawiamy w jednostkach SI :-)
Ech, sorry... już od tej polit-techniki mam trochę od śmigła

No i oczywiście, gratuluję modelu, piknie wygląda! Przywiązałeś go czymś do tej dechy, czy w razie, gdyby ktoś zawadził głową, to wpada w korkociąg?

Pozdrawiam
Paweł vel Iskra

PS. "Leci B-52, a Wietnamczyk w portki s*a".... tak mi się przypomniało :-)

 
11-02-07 01:50  Re: [galeria] B-52
ukasso 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

U mnie także to "maleństwo" zdobiło kiedyś sufit w pokoju. Uwielbiam takie ogromne modele, a B-52 to po prostu modelarska klasyka. Wykonanie świetne. Od razu widać, że zbudowanie go kosztowało wiele pracy i wysiłku. W gigantach tego typu znaczne uproszczenie konstrukcji w ogóle nie przeszkadza, bo nie o to tutaj chodzi. Tak jak napisałeś takie modele potrafią zauroczyć swoimi rozmiarami. No i czym Ty go malowałeś?! Przecież na tak duże powierzchnie potrzeba paru litrów farby hehe ;)

--
MIG-29

 
11-02-07 07:55  Re: [galeria] B-52
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Dzwigary zrobiłem z kartonu nasączonego lakierem bezbarwnym i to wystarczyło a co do malowania to użyłem tu hambroli .Z tym było najwięcej problemów .aerograf ( Astek ) nie miał zbyt dużego strumienia malowania tak że namordowałem się srodze a i wynik mógłby być lepszy .Farb ,przyznaje , poszło sporo .

Pozdrawiam .




HEY HEY !

 
11-02-07 18:11  Re: [galeria] B-52
Drasha   

Może farb poszło dużo ale jaki efekt. Swoją drogą znacie inne takie giganty wydano w 2D??

--
Zapraszam na forum:
www.sklejmy.com

 
11-02-07 21:29  Re: [galeria] B-52
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jeśli chodzi o wydane giganty to znam Me-323 "Gigant" lecz to okres drugowojenny i temat na oddzielny wątek. Znalazło by się jeszcze coś wielkiego w odrzutowcach, jeśli mnie pamięć nie myli to Tupolew Tu-1.. . Moją branżą jest druga wojna więc ciężko mi tu operować nowymi typami maszyn.
Pozdrawiam!

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
11-02-07 21:30  Re: [galeria] B-52
barakuda   

ta Me 323 gdyby go wznowić .....

--
"Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię"

 
11-02-07 21:40  Re: [galeria] B-52
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Wolałbym, gdyby wydano BV 238 niż wznowiono Me-323. Myślę, że narazie nie trzeba go wznawiać, zawsze lepiej zaskoczyć nowo wydanym samolotem-gigantem :)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024