FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-02-07 20:42  [galeria] AH1 COBRA 1:33
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam
Dzisiaj pare zdjec wiatraczka z MM. Bardzo dobrze sie go sklejalo. Polecam. Ladnie sie prezentuje.






Pozdrawiam
Robert

 
06-02-07 20:53  Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
butterfly222   

Fajny wiatrolot podoba mi się może sam się kiedyś skuszę na niego.

 
06-02-07 21:01  Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam
Polecam ta wersje. U mnie ruchome sa wirniki i bylo ruchome dzialko w pionie i poziomie ale po kilku przeprowadzkach i naprawach musialem je unieruchomic.
Pozdrawiam
Robert

 
06-02-07 21:17  Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

A z którego roku ten MM i kto jest autorem? Ładny model, czasem te stare MM-y potrafią być ładne;]
Na drugim zdjęciu pod tą rurą strasznie rzuca się w oczy takie zielone cuś; to ma tak być? Poza tym bardzo fajny model;] pozdr

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
06-02-07 21:32  Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam
To zielone cos to nie wyretuszofana, oryginalna wrega. Taki byl caly kolor wycinanki tylko generalnie reszta jakos sciemniala a ta wrega nie...Sam nie wiem czemu to sie tak zrobilo ale teraz retuszowac tego i przyciemniac to nawet nie mam zamiaru...MM 9/94 - Pawel Mistewicz
Pozdrawiam
Robert

 
06-02-07 22:02  Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

To jest chyba to nowsze wydanie z MM. Stare miało odcień zielonego takie jak u Ciebie na wrędze za silnikiem... więc chyba autor zapomniał jej przemalować w trakcie przerysowywania modelu :)
A sam model bardzo ładnie Ci wyszedł. Przydało by się jeszcze jedno wznowienie tego śmigłowca, np w barwach piechoty morskiej :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
06-02-07 22:11  Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Bishoprd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witam
No nie...jest zeby bylo smieszniej dokladnie tak jak napisalem czyli reszta sciemniala /cale poszycie/ a ta jedna wrega nie /mnie to teraz tez bardzo zdziwilo/. Mam drugi egzemplaz nie sklejony i nawet specjalnie zerknolem jak napisales o tej wredze bo normalnie tego nie widac a przynajmniej nie az tak jak to teraz wyszlo na zdjeciu. I wycinanka ma faktycznie tak jasny kolor w oryginale. Model bardzo dawno sklejalem czyli jakies 10 lat temu i jest to napewno wlasnie to wydanie bo ja juz ma DUZO wiosenek.
Pozdrawiam
Robert

 
06-02-07 22:41  Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

A to dziwne, bo ja moją Cobre też sklejałem już ładnych parę lat temu, cały czas stoi na monitorze a kolory są ciągle takie same. A z tą wręga to może być tak dlatego że była na cienkim papierze, i pewnie inaczej reaguje na światło :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
07-02-07 22:42  Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Model "Cobry" z 1994 roku przez przypadek (czytaj z winy drukarni) istniał w dwóch wariantach kolorystycznych. Część nakładu została wydrukowana z błędnym kolorem - jaskrawym zielonym zamiast oliwkowozielonego. Błąd zauważono w trakcie druku i naprawiono. Jednak nie zdecydowano się na wyrzucenie błędnie wydrukowanych arkuszy co sprawiło, że w sprzedaży były dostępne dwie wersje barwne modelu. Sklejona "Cobra" Bishoprda to akurat poprawna wersja kolorystyczna. Jeśli chodzi o wręgę G (tę jaskrawo zieloną) to jej kolor jest błędny i był wydrukowany we wszystkich egzemplarzach nakładu.

 
07-02-07 22:50  Re: [galeria] AH1 COBRA 1:33
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Odnośnie wznowienia modelu "Cobry" w 2001 roku chciałbym zauważyć, że model nie był przerysowywany. Do druku wykorzystano wzorcowe kalki z 1994 r. Zmieniono jedynie kolor co wynikało z innej niż parę lat wcześniej technologii druku.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024