FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
05-02-07 13:54  [Galeria] Układ słoneczny
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam wszystkich serdecznie!

Jakiś czas temu dostałem na lekcji geografii temat referatu. Był on co mnie zdziwiło o charakterze modelarskim: "Wykonaj model układu słonecznego". Postanowiłem modelarsko podejść do zadania. Model jest opracowany został przez mojego kuzyna, a wykonany przezemnie. Na planety narzucone są mapy zdjęć z teleskopu. Każdy ząb był klejony na styk, a tylko na Jowiszu i Saturnie zęby oklejałem na kuli, za którą mi posłużyła gumowa piłka. Oto co z tego wyszło...



Uwagi są mile widziane. Pozdrawiam szebi ;)

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
05-02-07 15:32  Re: [Galeria] Układ słoneczny
ojciec cenzura 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2


 - 2

Też kiedyś robiłem takie coś, z planetami z plasteliny...

ps Jeżeli słońce miałoby być proporcjonalne do innych planet, musiałoby być dużo, dużo większe.

--

 
05-02-07 15:54  Re: [Galeria] Układ słoneczny
cygielski 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Fajnie byłoby, gdyby słońce (lub jego kawałek) też było w skali, ale ogólnie bardzo fajny pomysł.

--
Pozdrawiam,
Szymon

 
05-02-07 16:09  Re: [Galeria] Układ słoneczny
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No tak słońce w tej skali miało mieć 4 metry :) ale jak to potem zawieść do szkoły :) Myślałem też nad wycinkiem słońca ale to by wyglądało jak przekątna poprowadzona miedzy naprzeciwległymi wierzchołkami tego prostokąta, dlatego zdecydowałem się na całą tarczę słońca. Postanowiłem, że skala słońca będzie umowna. Zawsze jednak można zrobić wersję dla siebie :) Gdyby było wiecej czasu na wykonanie to układ byłby obrotowy z napędem, lecz ze względu na jego brak nawet planety były robione po łebkach...

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
05-02-07 16:42  Re: [Galeria] Układ słoneczny
butterfly222   

Bardzo fajny konwencjonalny model. Podoba mi się. Pozdrawiam.

 
08-03-07 16:26  Re: [Galeria] Układ słoneczny
Solbus 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Bardzo ładny model. Mógł byś gdzieś zamieścić albo wysłać mi modele planet ? Bardzo proszę.

--
Mój domowy warsztat:
Polonez Poltruck - prace zawieszone
Jelcz M11 - 5%

 
08-03-07 22:55  Re: [Galeria] Układ słoneczny
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj Solbus.
Plany planet są u kuzyna, więc musiałbym je jakoś ściągnąć od niego. Po drugie mapy są bardzo dużej rozdzielczości, co wiąże się z dużym rozmiarem plików z nałożoną już siatką.

Ale gdyby, dorobić samemu siatkę kuli i wyliczyć skalę to może być pomocna ta stronka, która była wykorzystana do mapowania modeli planet:

http://planetpixelemporium.com/planets.html

Ps. Gdyby ktoś się zdobył na podobne przedsięwzięcie to wsółczuję mu jego palców po około 1000 zębów wycinania po łuku ;-)

Pozdrawiam szebi!

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
09-03-07 08:56  Re: [Galeria] Układ słoneczny
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sympatyczne. A co do skali - jeśliby dbać o zachowanie wymiarów słońca w tej skali, to dlaczego nie pokusić się od razu o zachowanie właściwych proporcji w odległościach poszczególnych planet :D

--
Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
09-03-07 13:47  Re: [Galeria] Układ słoneczny
Solbus 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dzięki za tą stronke, spróbuję coś wykombinować.

--
Mój domowy warsztat:
Polonez Poltruck - prace zawieszone
Jelcz M11 - 5%

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024