FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
23-01-07 20:48  [relacja/galeria] USS Archerfish wyd. A.H
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w mojej drugiej relacji.
Po zmęczeniu lokomotywy BR52 zabrałem się za coś mniejszego i z innej mańki. Nie mam jednoznacznie sprecyzowanych zainteresowań modelarskich, dlatego po lokomotywie padł wybór na okręt podwodny. Może z czasem się to zmieni, ale póki, co zamierzam sklejać każdy rodzaj modeli kartonowych. Tyle tytułem wstępu przejdźmy do opisu tej jednostki:
Amerykański okręt podwodny USS Archerfish został wydany przez pana Andrzeja Halinskiego w wycinance Military Model nr. 1/97 w skali 1:200.
Dane techniczne:
Napęd: 4 silniki spalinowe Diesla o mocy 5400KM i 2 silniki elektryczne o mocy 2700 KM - 2 śruby
Wymiary: długość 95,00 m
Szerokość 8,30 m
Zanurzenie 4,7 m
Głębokość zejścia pod wodę do 120m
Uzbrojenie 2x127mm, 1x40mm, 1x20mm, 10 wyrzutni torped (24 torpedy)

Model wydany jest na papierze kredowym i niema tego za wiele jeden arkusz z wręgami i jeden z częściami więc model wydaje się stosunkowo prosty choć może to być mylące ze względu na zastosowaną skalę łudź zawiera naprawdę drobne elementy.
Ponizej przedstawiam fotografie wycinanki.

 
23-01-07 22:44  Re: [relacja] USS Archerfish wyd. A.H
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Kolejny podwodniczek co mnie bardzo cieszy.
Tak więc zbroi się Japonia i Stany :-)))

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
23-01-07 23:34  Re: [relacja] USS Archerfish wyd. A.H
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Bardzo fajny modelik, kleiłem go kiedyś...(niestety) na początku przygody z modelarstwem;] Oj się działoo;] Powodzenia:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
23-01-07 23:46  Re: [relacja] USS Archerfish wyd. A.H
PanzerMaus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Ciekawy temat i ciekawa "łudź podwodna" :P

--
Kings of Chaos

 
24-01-07 09:28  Re: [relacja] USS Archerfish wyd. A.H
kari   

Witaj zimer, wprawdzie to relacja Uss Spadefish kolegi BERP'a, ale ... :-) może się Tobie przyda w budowie.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=74415&t=74411#reply_74415
Pozdrawiam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
24-01-07 15:39  Re: [relacja] USS Archerfish wyd. A.H
ernbar   

Archerfish i spadefish od Hala to te same modele tylko archer dwukrotnie mniejszy (1:200 a nie 1:100) i na kredzie ;-)
Kleiłem go dawno i na moje umiejętności (szczególnie szkutnicze :-D ) wyszedł OK. Ma piękną sylwetkę.

 
25-01-07 13:14  Re: [relacja] USS Archerfish wyd. A.H
Stachowitz 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Widzę, że kroi się podwodny japońsko-amerykański wyścig zbrojeń:) Twoja relacja będzie impulsem dla mnie do zintensyfikowania wysiłków a przy okazji z przyjemnością pośledzę Twą relację...

 
25-01-07 18:18  Re: [relacja] USS Archerfish wyd. A.H
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i wziąłem się. Zacząłem tradycyjnie od podklejenia wręg. Autor zaproponował, aby większość z nich nakleić na karton 1mm. Z powodu braku takowego nakleiłem je na dwóch 0,5mm no i wyszło w sumie jakieś 1,5mm. Troszkę za grubo. Przy tej skali czyt. tak małych wręgach sprawiło mi to trochę trochę trudności przy wycinaniu.



Szkielet jak na takie rozmiary okrętu składa się z dość dużej ilości elementów, co jak myślę ma swoje plusy.

 
27-01-07 10:49  Re: [relacja] USS Archerfish wyd. A.H
zimer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Pobawiłem się troszkę z uzbrojeniem i oto efekt kilkugodzinnej pracy



Są dwie sztuki tych dział. Lufy są w środku puste. Jakość zdjęć nienajlepsza ale co zrobić taki sprzęt .
Aktualnie pracuje nad oklejaniem wręg

--

 
30-01-07 10:03  Re: [relacja] USS Archerfish wyd. A.H
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Co się stało? Czemu zgłosiłeś relację do zamknięcia?

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024