FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
05-11-06 00:32  [Relacja/Galeria] - PZL P-11c - MM 2003/09
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

....czyli powrot syna marnotrawnego :) Trzeba odpoczac od plywadel i wrocic do jedynej slusznej tematyki, czyli lotnictwa II Wojny Swiatowej.

Nie ma co za dlugo przynudzac we wstepniaku, gdyz model byl juz dokladnie "obgadany" na Forum, kilka relacji z jego budowy bylo, a chyba nawet jedna toczy sie rownolegle. Z mojej strony dodam, ze model bedzie sklejony w standardzie, retusz za pomoca dobranych farb Pactra i nie planuje w ramach tej budowy zadnych "wodotryskow", ot wyciac, przymierzyc x3 i skleic :) za pomoca BCG, SuperGlue i kleju Szewskiego. Aha, przed sklejaniem arkusze zabezpieczylem fiksatywa w spray'u.

Zgodnie z moja tradycja :) model bedzie powstawal w godzinach wieczornych/nocnych, wiec fotki z jego budowy moga byc srednie, ale na koniec obiecuje galerie lepszej jakosci :) No i na dobry poczatek dwie fotki, a w miare postepu prac bede dodawal kolejne.



--

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (31-03-09 07:36)

 
05-11-06 01:34  Re: [Relacja] - PZL P-11c - MM 2003/09
Iskra 

 

Rafael - zasiadam w pierwszym rzędzie (o ile miejsc nie braknie :-) ). I od razu pytanka: 1) czy piały pasek na górze oparcia fotela to miejsce pod zagłówek? 2) Jak w Twoim egzemplarzu wygląda kwestia jednolitości koloru płatowca, bo podobno w Jedenastce były z tym problemy? 3) czy fiksatywa (cokolwiek to jest) jest konieczna, czy chcesz po prostu uelastycznić części "na wszelki wypadek"?

Życzę powodzenia przy "Puławszczaku" i pozdrawiam

Paweł vel Iskra

 
05-11-06 02:06  Re: [Relacja] - PZL P-11c - MM 2003/09
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

To i oglądany będzie w godzinach nocnych :)

 
05-11-06 02:18  Re: [Relacja] - PZL P-11c - MM 2003/09
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Pawle, juz odpowiadam:
- pasek nie wiem sam po co jest :), taki zostal po wklejeniu wyscielania czesci plecowej i mnie tez troche razi. Na fotkach P-11 wyscielanie siega do zaglowka, wiec pokusze sie pewnie o dorobienie tego fragmentu. Na szczescie fotel nie jest jeszcze wklejony. Ale jak juz pisalem - ma to byc standard, bez szczegolnych "interwencji".
- co do kolorystyki, to arkusze ze skrzydlami nieco roznia sie od koloru platowca, ale jak dla mnie nie jest tak tragicznie, "Los" pod tym wzgledem wyglada duzo gorzej.
- fiksatywy uzywam do zabezpieczenia powierzchni drukowanej przed wycieraniem farby drukarskiej. A ze przy okazji karton lekko sie nasacza i staje sie plastyczniejszy, a do tego powstaje taki fajny lekki polmat, to juz inna bajka :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
05-11-06 02:23  Re: [Relacja] - PZL P-11c - MM 2003/09
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

No to rozwiałeś moje "wątpliwości". Bo przez moment myślałem, że ten fotel tak krzywo Ci się wkleił ;-D

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
05-11-06 08:26  Re: [Relacja] - PZL P-11c - MM 2003/09
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Rafael i dobrze że wkleiłeś tę imitację kratownicy po bokach kabiny z pogrubionego kartonu.Później ułatwi to zamocowanie tablicy przyrządów. A ja będę wiernie obesrwował.A gdyby jakieś pytania to pytać śmiało bo niedawno go sklejałem. Powodzenia życzę :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
05-11-06 10:32  Re: [Relacja] - PZL P-11c - MM 2003/09
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Przepraszam że sie wtrancam ale wydaje mi się że poszycie wewnętrzne kabiny powinno być ukształtowane tak jak na zewnątrz oprócz podłogi .Bynajmniej ja tak zrobiłem , kratownica normalnie .a w miejsce jakie powstało wkleiłem imitację karabinu maszynowego . Co do fotela to u mnie ten pasek jest trochę mniejszy a to z tego względu że oparcie pod plecy zostało podniesione o grubość siedziska .Przyglądam się z ciekawością i czekam na więcej .

Pozdrawiam


HEY HEY !!!

 
05-11-06 13:46  Re: [Relacja] - PZL P-11c - MM 2003/09
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Jańcio mógłbyś pokazać zdjęcie jak ty to wykonałeś bo ja również sklejam ten model i moim zdaniem projekt przewiduje wykonanie takie jak u Rafaela.
Dlatego tym bardziej jestem ciekaw efektu wizualnego jaki Ty osiągnąłeś.

Rafael jaki numery farb dobrałeś do retuszu?

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
05-11-06 14:21  Re: [Relacja] - PZL P-11c - MM 2003/09
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Piteski -> khaki to Pactra A30 (FS34087) - bo skonczyla mi sie A69 (Polish Khaki II), blekit to A70 (Polish Blue II)
Jancio -> projekt przewiduje sklejenie pudelka i z p. Mistewiczem klocic sie nie bede :) Tylko do gornej czesci przewidziane sa elementy do wklejenia wewnatrz, zgodne z krzywizna poszycia. Gdybym robil walorke, to wnetrze zrobilbym od podstaw na podstawie dokumentacji, ale ten model ma byc tylko sklejony, wiec zgodnosci z oryginalem sprawdzac nie bede :)

Z mojej strony - wszystkie czesci kadluba mam juz wyciete i wyretuszowane, dzisiaj powinieniem cos skleic w jeden kawalek...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
05-11-06 18:09  Re: [Relacja] - PZL P-11c - MM 2003/09
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Zapytałem Cię o te kolory bo ja jednak wytypowałem na podstawie wzorników OldMana A34 co do niebieskiego to jeszcze się nie zdecydowałem, nic mi nie podchodzi. Zastanawiam się czy nie dobrać odcienia przez mieszanie farbek akwarelowych.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024