FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-01-07 15:41  [Relacja] Ścigacz altyleryjski ''Wilczur'' - AH
Thorin 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam wszystkich!
Długo zastanawiałam się czy zamieszczać zdjęcia wykonanego przeze mnie modelu "Wilczura", ale po dłuższym namyśle uznałem, że jednak warto. Głównym argumentem "za" był fakt, że większość relacji na forum jest zamieszczana przez wybitnych "przedstawicieli" tego gatunku, a jakość prezentowanych przez nich modeli potrafi skutecznie wpędzić w głęboką depresję - patrz np. relacja Batonusa. Ale chwała im za to! Myślę jednak, że na tym forum jest również miejsce dla osobników o mniej wygórowanych ambicjach, dla których modelarstwo to przede wszyskim sposób na miłe spędzenie nielicznych wolnych chwil w sposób bardziej twórczy niż bezmyślne gapienie się na chłam oferowny zwykle przez TV.

Wracając do "Wilczura", to popełniłem go po około 12 latach przerwy w sklejaniu. Jest to taki model próbny. Jak wyszło widać na poniższych zdjęciach - chwalić się nie ma czym, ale liczę na konstruktywne komentarze, dzięki którym wzbogacę swoją więdze i małe doświadczenie. Mam również nadzieję, że swoim przykładem zachęcę innych do prezentowania swoich prac, do których będzie można napisać bardziej ambitny/przydatny komentarz niż "SUPER", "EXTRA", "NIESAMOWITE" itp. Choć prawdę mówiąc, jak patrzę na model np. Batonusa, to cóż można innego powiedzieć?!

Co do samego sklejania to nie mogę nic zarzucić wydawnictwu. Ewentualne błędy czy niedoróbki wynikały z mojej nieudolności. Zresztą sami zobaczcie!





--



Post zmieniony (17-01-07 09:36)

 
16-01-07 15:48  Re: [Relacja] Ścigacz altyleryjski "Wilczur"
?????? 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Model fajny bo klejenie jak jazda na rowerze nie zapomina sie nigdy tylko jedno "ale" mam te linki to nie rob z nici po pomalowaniu wygladaja Parszywie jak mozesz to odetnij i wstaw żyłke model odrazu nabierze wyglądu. Powodzenia w dalszym klejeniu z lepszym skutkiem. I zebys w swoich relacjach słyszał jak najwiecej przymiotników. Wspaniały, cudowny, niesamowity itp.

--


 
16-01-07 16:01  Re: [Relacja] Ścigacz altyleryjski "Wilczur"
piotras 20   

Model zarąbisty, włąśnie go mam na warsztacie i bardzo miło się klei. Wszystko pasuje kto by pomyślał że takie stare opracowanie będzie ta spasowane ? A twój wilczek jest poprostu miodzio !!!!! tylko te liny lepsze by były czarne.

--
butapren, potęga modelarzy

 
16-01-07 16:09  Re: [Relacja] Ścigacz altyleryjski
Thorin 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Linki zrobiłem z drutu i niestety ciężko je porządnie naciągnąć. Ale postaram się je wymienić na żyłki. Dzięki za radę!

 
06-08-07 10:21  Re: [Relacja] Ścigacz altyleryjski ''Wilczur''
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Cudnie miałem kiedyś ten model,ja zaczynałem klejenie kartonów i pamiętam że miło się go kleiło,jednak go nie ukończyłem....ale chyba zrobię podejście nr. 2

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
06-08-07 10:48  Re: [Relacja] Ścigacz altyleryjski ''Wilczur''
Glutation 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Cześć,

Bardzo ładny model. Zupełnie nie masz sobie co zarzucać :)
Nie wiem, gdzie Kolega ?????? wypatrzył te nitki - może nie kliknął w obrazek po otwarciu, żeby go wyświetlić w pełnej rozdzielczośći i go schodki z pikseli nabrały, że to kłaczki z linki... Druciki też są OK, ale (zresztą tak jak żyłka) żeby ładnie wyglądać muszą być naprężone należycie.
Mnie podobają się te niebieskie pokrowce na KMach. Jak je zrobiłeś?

Pozdrawiam
Glutation

--
Baka ni tsukeru kusuri wa nai

 
06-08-07 12:24  Re: [Relacja] Ścigacz altyleryjski ''Wilczur'' - AH
Thorin 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Nie pamietam kto jest autorem tego patentu, ale znalazłem go na tym forum. Osłony zostały wykonane z impregnowanej wikolem husteczki higienicznej...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024