FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
16-01-07 13:22  [Relacja/Galeria] - Walka z wiatrakami czyli... PZL W-3RM Anakonda - GPM 082
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Witam,

P-11 jeszcze dobrze nie ostygla :) a ja juz zaczynam kolejna relacje. Tym razem na warsztacie znalazla sie "Anakonda" z GPMu, czyli ratownicza wersja "Sokola" w wersji SAR - ratownictwa morskiego.



Model mozna powiedziec, sprzed epoki :) Reczne rozrysowanie czesci, slabo odwzorowane detale, czyli pole do popisu dla waloryzatorow. Model przedstawia "Anakonde" w pierwszym wariancie malowania, chociaz mnie bardziej do gustu przypadl obecnie obowiazujacy, wiec moze Wydawca pokusilby sie o przerysowanie i wznowienie? Zreszta ocencie sami, ktora ladniejsza - fotki pochodza z serwisu Fundacji na Rzecz Ratownictwa Lotniczego



Model, podobnie jak poprzedni, bedzie powstawal w standardzie i nie przewiduje zadnych dodatkowych prac nad nim. Ot, wyciac, przymierzyc, wyretuszowac i skleic,a na koniec zalakierowac. Zaopatrzony w narzedzia, tloczone kabinki z Gomixu i komplet farb do retuszu ochoczo wzialem sie do pracy :)



Budowe rozpoczalem od zaimpregnowania arkuszy fiksatywa, aby kolorki mi sie nie wycieraly z kartonu (w koncu ma juz 10 lat) i podklejenia wyroznionych czesci na tekture. Po polamaniu kilku nozykow Olfy (i rzucaniu przy okazji miesem) wycialem wszystkie elementy szkieletu (taka struktura na pol "okretowa", z wielka pusta przestrzenia w srodku. Nastepnie krawedzie zostaly nasaczone cyjanoakrylem, aby lepiej sie obrabialy i nie strzepily, bo tektura, ktorej uzywam, ma tendencje do generowania roznych "fruwajcow" podczas szlifowania...



Wzialem sie za pasowanie i... zaczely sie pierwsze schody - czeka mnie nieco szlifowania, zeby to wszytsko dobrze spasowac, ale o tym w nastepnym wpisie. Mam nadzieje pokazac wtedy skonczony szkielet.

--

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (31-03-09 07:36)

 
16-01-07 14:47  Re: [Relacja] - Walka z wiatrakami czyli... PZL W-3RM Anakonda - GPM 082
Eryk 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Faktycznie nowsza wersja malowania jest ładniejsza, duuużooo ładniejsza.

--
May the force of superglue be with you :-)

 
16-01-07 15:14  Re: [Relacja] - Walka z wiatrakami czyli... PZL W-3RM Anakonda - GPM 082
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Oooo Rafał bardzo dobry temat jestem na maxa ciekawy jak poradzisz sobie z tym opracowaniem. Będę uważnie śledził postępy w pracach :-).

Powodzenia przy budowie.

Pozdrawiam

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
16-01-07 21:37  Re: [Relacja] - Walka z wiatrakami czyli... PZL W-3RM Anakonda - GPM 082
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

O, hihopter się będzie budować :) Temat bardzo fajny i ciekawy, będę kibicować :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
16-01-07 22:01  Re: [Relacja] - Walka z wiatrakami czyli... PZL W-3RM Anakonda - GPM 082
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Od razu walka z wiatrakami, ja skleiłem kilka lat temu i nie narzekałem.

Pozdrawiam Wojtek.

 
16-01-07 23:43  Re: [Relacja] - Walka z wiatrakami czyli... PZL W-3RM Anakonda - GPM 082
Staszkov 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

TUTAJ są fotki tego modelu. Jeśli takich linków nie można wstawiać proszę usunąć.




--------------od moderatora
Oczywiście, że można. Nie podsądzaj nas o to, że nie lubimy innych for modelarskich. :-)
Pomyłkę w innym wątku już usunąłem.
Hook6

--
--------------------------------------------------
Pozdrawiam.

 
17-01-07 00:37  Re: [Relacja] - Walka z wiatrakami czyli... PZL W-3RM Anakonda - GPM 082
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

:-) Ceva -> mialo byc humorystycznie bo wiatrak <=> wirnik, a ze sa dwa (glowny i ogonowy) to taka aluzja do glowy mi przyszla po kilku relacjach na Forum typu: "Walka... z czyms tam"...

Staszkov -> dzieki za linka

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-01-07 20:40  Re: [Relacja] - Walka z wiatrakami czyli... PZL W-3RM Anakonda - GPM 082
Airrescue 

 

Witam wszystkich i milo ze nasza strona przydaje sie czasem modelarzom. Czy model juz ukonczyles bo jest tak to chetnie zobacze co z tego wyszlo. Naszym marzeniem jest miec u siebie sklejone modele w duzych skalach na ekspozycji w Muzeum Ratownictwa. Fajnie byloby tez zobaczyc jakas konwersje tego modelu np. w barwach TOPR-u. Materialami oczywiscie sluzymy ;)



Post zmieniony (21-01-07 20:52)

 
22-01-07 11:26  Re: [Relacja] - Walka z wiatrakami czyli... PZL W-3RM Anakonda - GPM 082
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Witaj Airrescue,

Ciesze sie, ze temat mojej relacji Cie zainteresowal. Niestety, model jeszcze nie jest skonczony, ale w najblizszym czasie relacja powinna nabrac tempa. Mam ukonczony szkielet, ktory doszlifowywuje i elementy wnetrza kokpitu, a fotki wstawie moze jeszcze wieczorem

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-01-07 11:30  Re: [Relacja] - Walka z wiatrakami czyli... PZL W-3RM Anakonda - GPM 082
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Chętnie zobaczył bym fotki z postępu prac :)

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024