FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-01-07 19:23  [relacja] F-117 NIGHTHAWK (Military Model 1-2/2000)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Witam ponownie w kolejnej relacji (chyba wpadam w jakiś nałóg), tym razem to model na troszkę dłużej i pewnie z przerwą na jakiś samolocik z II w św.
Model chyba wszystkim dobrze znany, dla niektórych pewnie pokraka dla innych cud techniki.



Wybór padł na tego "pokrakę" z kilku powodów:
Odkąd pamiętam zawsze chciałem go mieć w swojej kolekcji, kilkakrotnie był na pierwszym miejscu do pocięcia i zawsze jakoś się wybronił, tym razem nie miał szans, mimo wielu braków i niedociągnięć chociażby brak lotek (chyba tak to się nazywa) do jednej z bomb (wykonam obie z wydruku z drukarki), kolor wnęki podwozia i komory bombowej (będą malowane), szkielet będzie wzmacniany tak aby karton się nie zapadał, zwłaszcza na ostrych krawędziach, itd., itp. Wszystko postaram się dość dokładnie opisać.

Trzymajcie kciuki żeby model szczęśliwie i w całości dotrwał do końca budowy oraz relacji.

Oto efekt tygodniowej pracy przy modelu:

Pracę rozpocząłem jak zwykle od szkieletu. Na zdjęciach całość złożona na sucho.


W przerwach od naklejania wycinania szkieletu robię elementy wyposażenia:

Kratownice do mocowania rakiet...


... same rakietki (troszkę mi nie wyszły), może zrobię je jeszcze raz...



... koła główne (takie sobie)




Pozdrawiam zetpt

Post zmieniony (07-07-14 17:11)

 
12-01-07 19:36  Re: [relacja] F-117 NIGHTHAWK (Military Model 1-2/2000)
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czy aby nie zabardzo kwadratowy profil tych opon?

Kiedyś skleiłem ten model tylko, że innego wydawnictwa w wersji jubileuszowego malowania spodu samolotu w barwy amerykańskiej flagi. Nie powiem bo modelik sklejało mi się bardzo przyjemnie. Końcowy efekt robi wrażenie.

Weź pod uwagę to, że z tego co mi wiadomo, to kolor oszklenia kabiny (szkła) powinien być taki herbaciany, ciemnożółty. W każdym bądź razie nie powinien być przezroczysty.

Trzymam kciuki i będę tu systematycznie zaglądał.

Pozdrawiam

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
12-01-07 19:43  Re: [relacja] F-117 NIGHTHAWK (Military Model 1-2/2000)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Wojtass nie przesadzaj z tą herbatą ;-D
http://www.airliners.net/search/photo.search?front=yes&s=1&keywords=F-117A

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 
12-01-07 20:00  Re: [relacja] F-117 NIGHTHAWK (Military Model 1-2/2000)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Ta fotka chyba dobrze pokazuje rzeczony napój :)))))

 
12-01-07 20:06  Re: [relacja] F-117 NIGHTHAWK (Military Model 1-2/2000)
newerror 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Swego czasu, a było to dość dawno, kilka lat temu, też miałem przyjemność sklejać Lockheed F-117A. Wyszedł mi całkiem nieźle. Pamiętam, że dużo przyjemności podczas sklejania. Niestety, nie mogę się pochwalić efektem końcowym, gdyż uległ zniszczeniu podczas przeprowadzki.

Rakiety wyszły całkiem nieźle, chociaż może to wina zdjęć. Wojtass ma rację, te koła trochę za kwadratowe, przydało by się je wyszlifować. Dopracuj też troszkę kratownice.

Trzymam kciuki i pozdrawiam.

--
w stoczni: Bismarck

 
12-01-07 20:11  Re: [relacja] F-117 NIGHTHAWK (Military Model 1-2/2000)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

W jakiejś monografii czytałem, że szyby kabiny są "napylane" jakimiś związkami metalicznymi , aby jeszcze ograniczyć przenikalność fal radarowych do kabiny,czy zwiększyć ich rozproszenie ( albo jakoś tak...)...
I właśnie ta powłoka daje pod pewnymi kątami patrzenia taki "look" "herbaciany"...

Lata temu robiłem taki model i robiłem próby z mocno rozcieńczoną farbą ( Humbrol - miedż - numeru nie pamiętam...).Ale malowałem przezroczysta folię pędzlem , co niestety dało nierównomierne pokrycie - nie do przyjęcia...
Ale zastanawiam się , czy puszczenie mgiełki z aerografu mocno rozcieńczoną farbą nie dałoby podobnego , satysfakcjonującego efektu...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-01-07 20:52  Re: [relacja] F-117 NIGHTHAWK (Military Model 1-2/2000)
Marzen 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ZETPT napisał:

> ...same rakietki (troszkę mi nie wyszły)...

Wtrącę sprostowanie, że to nie rakiety a uzbrojenie standardowo przenoszone przez te samoloty czyli bomby GBU-10 Paveway II o wagomiarze 907 kg naprowadzane laserowo - do czego wykorzystuje się stację DRIL zamontowaną z przodu na spodzie kadłuba ;-) Oczywiście samolot może również przenosić inne typy uzbrojenia ale piszę akurat o tym, któe mamy w modelu ;-)
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej budowie !

 
12-01-07 21:05  Re: [relacja] F-117 NIGHTHAWK (Military Model 1-2/2000)
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Marzen, nie DRIL, tylko DLIR (Down Looking InfraRed) gwoli ścisłości...Fajny model, zetpt. Będę na biężąco śledzić postępy w budowie :)

--




Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

Post zmieniony (12-01-07 21:05)

 
12-01-07 21:40  Re: [relacja] F-117 NIGHTHAWK (Military Model 1-2/2000)
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Więc to jest to coś "nowego". Za nowymi samolotami nie przepadam, ale jestem wiernym oglądaczem twoich relacji;] powodzonka:p

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
12-01-07 22:23  Re: [relacja] F-117 NIGHTHAWK (Military Model 1-2/2000)
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Miałem na myśli słabą herbatę :D hehe

Może zamiast malować zwykłą folię poprostu trzeba takowej poszukać w sklepach? A nóż się znajdzie.

W moim modelu kółka miałem zupełnie inne.
W twoich wygląda to jak kółka do samochodu :P (bez obrazy, mowie to zartem)



Zrób też bieżniczek. Rozpędź kółeczko na wiertarce i delikatnie ostrzem nozyka dotknij w kilku miejscach oponkę :) Będzie działać. Potem pomaluj i gotowe.

--

Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM


Post zmieniony (12-01-07 22:27)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024