FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-01-07 21:58  [galeria] pomnik korozji i wylęgarnia wodorostów - U-boot IXC
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Witam, chcę wam zaprezentować prawie gotowego u-boota IX C z wydawnictwa Fly Model. Prawie, bo od 2 miesięcy czeka na montaż 105mm działa, śrub napędowych oraz kilku drobiazgów na pokładzie.
Jak wspomniałem w temacie, okręt jest po przejściach - bawiłem się w robienie śladów eksploatacji, wspominałem o tym na forum tutaj .
Oto efekty:





Powyżej linii wody efekt jest zadowalający, tak sądzę...poniżej...no nie jest to piękne, ale wodorosty też nie prezentują się dobrze w rzeczywistości;] chyba jeszcze za dużo czerwonych prześwitów jest poniżej linii wody.

Teraz kilka słów o technice. Korzystałem z Waszych porad i własnych pomysłów. Powyżej linii wody ślady rdzy były robione farbką, w niektórych miejscach posypywałem papryką w proszku (przy kotwicy).


Poniżej linii wody zastosowałem zieloną farbkę zmieszaną z talkiem, czyli poprostu szpachla;] tudzież posypana papryką, która nadaje się do tego świetnie.

W najbliższym czasie postaram się uzupełnić brakujące elementy i ewentualnie coś poprawić.
Na temat samego opracowania i modelu wypowiedziałem się w relacji z budowy VII C (link w moim podpisie)
Czekam na komentarze;] pozdrawiam

P.S. kilka zdjęć nie wyszło...sorry:)

--Jeszcze jedno-to pierwszy model, w którym robiłem ślady eksploatacji.

Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.



Post zmieniony (10-01-07 22:18)

 
10-01-07 22:03  Re: [galeria] pomnik korozji i wylęgarnia wodorostów - U-boot IXC
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Jak dla mnie to mocno przesadziłes z tymi efektami.Za brudny.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
10-01-07 22:04  Re: [galeria] pomnik korozji i wylęgarnia wodorostów - U-boot IXC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

wygląda jakby dostal serie bomb, wytarzał sie w mule, nie byl odnawiany po zadnym patrolu i wkoncu zostal wyrzucony na brzeg i zapomniany przez wszystkich :)
Ale......
Ma w sobie coś i robi wrazenie. Niezwykle klimatyczny ;] A dno zawsze mozna przeszlifować i pomalowac...
Czuje sie zainspirowany zeby zaczac swojego rekina.
Jak tylko... skoncze bismarcka, gneisenau, retwizana... ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
10-01-07 22:06  Re: [galeria] pomnik korozji i wylęgarnia wodorostów - U-boot IXC
Avenger 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Super wygląda ta korozja .

 
12-01-07 05:21  Re: [galeria] pomnik korozji i wylęgarnia wodorostów - U-boot IXC
PL_Alf 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jak dla mnie, świetna robota, chyba wezmę się z VII i też ją troszkę "zrujnuję", może nie aż do tego stopnia :)

 
12-01-07 06:59  Re: [galeria] pomnik korozji i wylęgarnia wodorostów - U-boot IXC
Kalif 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Bandera w zbyt dobrym stanie jak na ogólny wygląd okrętu.
Zrób ją bardziej sfatygowaną .



Post zmieniony (12-01-07 09:51)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024