FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
06-01-07 22:37  [Relacja/Galeria] Orzeł - pojazd z serialu Kosmos 1999
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Witam.

Tym razem chciałem zaproponować relację z budowy innego pojazdu - statku kosmicznego Orzeł.

Kosmos 1999 jest brytyjskim science-fiction serialem telewizyjnym o podróży i przygodach załogi bazy księżycowej Alfa po katastrofie z 13 sierpnia 1999 roku. Potężne odpady nuklearne z przeciwległej strony Księżyca eksplodowały w gigantycznym nuklearnym wybuchu zainicjowanym powiększającym się promieniowaniem magnetycznym, które spowodowała reakcja łańcuchowa. Siła eksplozji spowodowała, że Księżyc został wyrwany z wielką prędkością z orbity Ziemi w głęboką przestrzeń łącznie z 311 członkami bazy w efekcie tworząc statek kosmiczny, na którego pokładzie nasi bohaterowie podróżują poszukując nowego domu.


Orzeł jest kosmicznym transportowcem używanym do lotów pomiędzy Ziemią i Księżycem do przewożenia załóg i materiałów (łącznie z odpadami nuklearnymi). Jest on w stanie operować w przestrzeni kosmicznej, ponad powierzchnią Księżyca i w atmosferze planetarnej. W odcinku Kosmiczny Mózg określono, że Orzeł z przedziałem osobowym ma masę ok 328 ton. Przybliżona długość pojazdu to 23-31 metrów w zależności, jakie błędy zostają pominięte przy przeliczniu.

Bardzo lubię ten serial a Orła uważam za jeden z najładniejszych pojazdów kosmicznych a że znalazłem na necie jego model to postanowiłem go sobie sklejać w przerwach w walce nad gąsienicami do kolejnego czołgu. Buduję model tego transportowca na podstawie opracowania panów K. Withersa i M. Robitaille. Długość modelu to ok. 43cm. Składa się on z ok. 600 części z czego ponad 400 różnego rodzaju rurek. Nie lubię sklejania rurek więc będę miał niemałą zabawę. Elementy jak i instrukcja do modelu jest dostępna tutaj: http://www.websamba.com/paper_eagle/eagle.html.

Tym razem tego modelu nie będę malował (hmm.. kiedy to ostatnio robiłem coś w standardzie?). Części drukowałem na zwykłym papierze ksero i a część na trochę grubszym (120g) więc będzie troszkę podklejania ale za to nie trzeba będzie retuszować krawędzi (chyba).

Na pierwszy ogień poszły przedział transportowy i moduły korytarzy:



Rozpocząłem już walkę z rurkami. Model będzie miał cztery kratownice, dwie dookoła modułów korytarzy, kratownicę silników głównych i główną nośną. Teraz powoli kończę kratownice modułów korytarzy, które powinienem skończyć jutro:



cdn.

--

Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

Post zmieniony (12-02-09 09:32)

 
06-01-07 22:42  Re: [Relacja] Orzeł - pojazd z serialu Kosmos 1999
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No i doczekałem się :)
Będę obserwował postępy trzymając kciuki - "Kosmos 1999" to mój ulubiony serial z dzieciństwa.

Pozdrawiam

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
06-01-07 23:09  Re: [Relacja] Orzeł - pojazd z serialu Kosmos 1999
Amhafergon 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No proszę. Gwiazdka za nami, a tu taka niespodzianka :))

--
W budowie HMS VICTORY

 
06-01-07 23:57  Re: [Relacja] Orzeł - pojazd z serialu Kosmos 1999
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Przypomina statek od "pi i sigma (nie mam takich klawiszy) dwa matematyczne znaki, zbiór przyjacół z jednej paki " Pamiętacie ? ;-)

--

Teoretyk ostatnio...

 
07-01-07 09:30  Re: [Relacja] Orzeł - pojazd z serialu Kosmos 1999
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Sebastian B napisał:

> Przypomina statek od "pi i sigma (nie mam takich klawiszy) dwa
> matematyczne znaki, zbiór przyjacół z jednej paki " Pamiętacie
> ? ;-)
>
> --

A wiesz mi też skojarzyło sie z Pi i Sigmą :-))

A poza tym model ciekawy i trochę "inny".

Pozdrawiam Wojtek.

 
07-01-07 11:39  Re: [Relacja] Orzeł - pojazd z serialu Kosmos 1999
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A czy to wina Orła z Kosmosu 1999, że autorzy polskiego programu dla dzieci posłużyli się jego modelem dla własnych celów?
Czekam na dalsze zmagania z materią!!!

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
07-01-07 16:44  Re: [Relacja] Orzeł - pojazd z serialu Kosmos 1999
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Próbowałem lepić to cudo ale wymiękłem przy rurkach. Tylko 400? Mnie się zdawało, że milion ;-)
Leży sobie kilka w pudełku i co jakis czas mnie korci żeby dalej.
Na razie popatrzę :-))

 
07-01-07 17:08  Re: [Relacja] Orzeł - pojazd z serialu Kosmos 1999
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Prawie cały dzień sklejania i dwie kratownice modułów tuneli są gotowe. Ponad 150 rurek a wyglądają one tak:




Jak do tej pory wystarczy części wyciąć i skleić. Wszystkie pasują idealnie o co się martwiłem składając te kratownice. Rurki rurkami ale w modelu jest kilka brył (moduł transportowy, "nogi" no i oczywiście kabina pilotów) które składają się z kilkunastu/kilkudziesięciu powierzchni i będzie zabawa z ich złożeniem.

Teraz czas na główną kratownicę (kolejne 140 rurek).

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
07-01-07 17:32  Re: [Relacja] Orzeł - pojazd z serialu Kosmos 1999
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przepraszam, ze wlaze tak z butami ale moze sie przyda: http://www.starshipmodeler.com/tech/1999_ref.htm

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-01-07 11:54  Re: [Relacja] Orzeł - pojazd z serialu Kosmos 1999
ZzB   

Raju...
Toć ja byłem chyba w podstawówce, jak ślepiłem sobota-w-sobotę na serial żeby wyłapać jak najwięcej szczegółów konstrukcji.
Kabinę pilotów lepiłem z masy papierowej formowanej na jajku, kratownicę z zapałek-sztormowych...
I to był chyba mój pierwszy model zrobiony od podstaw.
Ale zrobiłeś mi niespodziankę :)

Pozdrowionka
ZzB

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024