FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
06-01-07 21:17  [Relacja] Samolot bombowy Breguet XIV B 2 z WAK-u.
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Zamieszczam pierwszy odcinek relacji z budowy kolejnego mego modelu samolotu z okresu Wojny Polsko- Bolszewickiej. Dlaczego podjąłem ten temat to opisałem przy okazji prezentacji Ansaldo Balilli . Sam model skleja się bezproplemowo. W łączeniu poszczególnych elementów kadłuba zastosowałem sklejki co znacznie ułatwiło mi pracę. Sporo pracy wymaga sklejenie konstrukcji kabiny . Jest ona w formie kratownicy, ale po dokładnym sklejeniu pasuje ona do elementu nr.4. Zastanawiam się czy nie skleić żaluzji silnika po bokach i spodzie kadłuba tak jak to wyglądało w prawdziwym samolocie. Do tego posłuży mi drugi egzemplarz modelu.To co skleiłem dotychczas zamieszczam poniżej.



--
Pt-47

 
06-01-07 21:40  Re: [Relacja] Samolot bombowy Breguet XIV B 2 z WAK-u.
Q22Q   

Witam. Pięknie Ci to wychodzi, oby tak dalej a model będzie rewelacyjnie wyglądał.
Pozdrawiam Grzegorz

--

 
06-01-07 22:40  Re: [Relacja] Samolot bombowy Breguet XIV B 2 z WAK-u.
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Ha, kolega pewnie chce całą serią wystartować w Zimowym Konkursie Wydawnictwa WAK ;)

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
06-01-07 23:49  Re: [Relacja] Samolot bombowy Breguet XIV B 2 z WAK-u.
Iskra 

 

Homik - po prostu Paweł próbuje zwiększyć swoje szanse na wygraną :-) Poza tym, jak jeden model zajmie pierwsze miejsce, to inny może zająć drugie i większa paczka pójdzie :-)

A żeby nie było całkiem OT - pytanie: czy w modelu dolny płat jest dwudźwigarowy, czy tylny dźwigar dodałeś od siebie? Niestety, nie widziałem modelu (nie bardzo mam czas na chodzenie po sklepach... nawet nie bardzo mam czas na klejenie :-( ...na razie)

Pozdrawiam i powodzenia
Paweł vel Iskra

 
07-01-07 10:52  Re: [Relacja] Samolot bombowy Breguet XIV B 2 z WAK-u.
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

A ja mam inne pytanie - w modelu są dwa komplety: jeden "wiśniowy" (skopany przez drukarnię) i drugi właściwy (z jaśniejszym brązem) - czyżbyś zaczął kleić model z tego niewłaściwego? No chyba, że to przekłamanie aparatu...
Pytam, gdyż we wszystkich "francuzach" stosowałem jednakowe kolory i w przypadku zastosowania "niewłaściwego" będzie to psuło efekt kolekcji jaką widzę masz zamiar zrobić :)

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
07-01-07 12:41  Re: [Relacja] Samolot bombowy Breguet XIV B 2 z WAK-u.
ernbar   

Iskra - oba (cztery?) płaty mają dwa dźwigary :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024