FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-01-07 19:30  [Galeria] Curtiss BF2C-1 Hawk - wyd. Answer
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam wszystkich na tym forum. To mój pierwszy wpis, w którym chciałbym pochwalić się ostatnio zmontowanym modelem kartonowym.
Mile widziane wszelkie uwagi.



--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
03-01-07 19:36  Re: [Galeria] Curtiss BF2C-1 Hawk - wyd. Answer
Hook6   

 

Możesz coś bliżej o osłonie silnika? - nie wygląda na kartonową (taka ładna). Fajny debiut na forum.

--

 
03-01-07 19:39  Re: [Galeria] Curtiss BF2C-1 Hawk - wyd. Answer
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Wszystko ładnie ;-)A mam pytanie czym "obrobiłeś" osłonę silnika?? Szpachlę, superglue czy może czegoś innego użyłeś do zaokrąglenia kształtu ??

--
Hook ubiegłeś mnie torszkę:)

W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

Post zmieniony (03-01-07 19:40)

 
03-01-07 19:39  Re: [Galeria] Curtiss BF2C-1 Hawk - wyd. Answer
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Co do osłony silnika to jest jak najbardziej kartonowa, ale trochę mi nie wyszła (przez te wycięcia na km-y z przodu) i wyszpachlowałem ją...

 
03-01-07 20:50  Re: [Galeria] Curtiss BF2C-1 Hawk - wyd. Answer
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jeden z piękniejszych samolotów. Naprawde świetnie to wygląda. Mam ten modelik i aż mnie korci żeby go pociąć. Marzy mi się jeszcze Grumman F3F-1 w takim wykonaniu. Kiedyś wydał go Modelik ale to nie było to co teraz zrobił Answer z Curtisem. Może Answer wyda Grummana i zrobi nam niespodzianke.

--

Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

Post zmieniony (03-01-07 20:58)

 
03-01-07 21:45  Re: [Galeria] Curtiss BF2C-1 Hawk - wyd. Answer
OzzY 

 

no.... oby wydal bez takich bykow jak ma ten model :/
[hint: swiatlocien zeber na skrzydlach vs. swiatlocien zeber na statecznikach]

 
03-01-07 21:57  Re: [Galeria] Curtiss BF2C-1 Hawk - wyd. Answer
MariuszB   

Ja chciałbym się natomiast dowiedzieć jak wygląda opracowanie tego modelu: czy jest perfekcyjne, czy posiada jakieś mniejsze lub większe błędy?

 
03-01-07 22:21  Re: [Galeria] Curtiss BF2C-1 Hawk - wyd. Answer
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Dzięki za komentarze :).
Witek - ja też wypatruję tego Grummana. To byłaby piękna kolekcja, zwłaszcza po dołączeniu Wildcata.
MariuszB - "perfekcyjne" to zdecydowanie za dużo powiedziane. Druk jest śliczny, kolory ładne, spasowanie poszycia kadłuba i skrzydeł generalnie jest OK. Błędów jest jednak również sporo, więc trzeba uważać - wielokrotnie przymierzać każdy element przed przyklejeniem. Występuje przesunięcie nadruku imitacji poszycia i liter kodowych na prawej burcie, niesymetrycznie oznaczono miejsca montażu zastrzałów na kadłubie. Dość mocno musiałem przycinać połączenie stateczników poziomych z kadłubem. Brak jest jednoznacznego ustalenia miejsca mocowania dolnych płatów do kadłuba czy też jakiegoś ustalenia prawidłowego wzniosu. Co do osłon karabinów maszynowych na przedniej części kadłuba to zrobiłem je od nowa z zapasu koloru, bo te wydrukowane nijak się miały to nadrukowanych miejsc na kadłubie (za długie o dobrych parę milimetrów). Dosyć niejasne są schematy montażu podwozia głównego.
Ogólnie model oceniam pozytywnie i polecam, szczególnie jeżeli komuś podoba się ten samolot - wychodzi całkiem efektownie. Wymaga jednak dość samodzielnego podejścia do jego montażu i ostrożności.
Chciałbym podkreślić, że wszystkie moje obserwacje odnoszą się jedynie do montowalności modelu - nie porównywałem go z żadnymi planami i nie mam zielonego pojęcia o jego zgodności z rzeczywistym kształtem maszyny.
Pozdrowienia!

 
03-01-07 22:32  Re: [Galeria] Curtiss BF2C-1 Hawk - wyd. Answer
OzzY 

 

bardzo cenne uwagi... nie krepuj sie pisz wiecej ;) rowniez o tym jak sobie radziles z rozwiazaniem problemow

 
03-01-07 23:36  Re: [Galeria] Curtiss BF2C-1 Hawk - wyd. Answer
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

To pierwszy model tego samolotu jaki widzę sklejony i... dobrze. Na moje oko to chyba były problemy z mocowaniem całego "tyłu" kadłuba, widać to po łączeniach segmnetów. Widze też ze szpachlowałeś i malowałeś zbiornik paliwa. Napisz prosze jakich farb (firma, numer) uzywałes. Gratuluje ukończenia modelu. A i jeszcze jedno, ten model posiada dosc gruby papier, były problemy z formowaniem?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024