FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
04-01-07 22:38  Re: [Nowość] Dok pływający Ostrów II, krążownik Renown - JSC
Wacek   

Korsarz: mała poprawka: stopień 5 ma Shinano - 4983 części ( http://sklep.jsc.pl/?d=produkt&id=154)

--

 
05-01-07 16:08  Re: [Nowość] Dok pływający Ostrów II, krążownik Renown - JSC
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Jak się można było spodziewać, Ostrów II jest w nowym "Naszym Morzu"...
Ponadto, w środku wywiad z p. Sławomirem Czołczyńskim, a na płycie zdjęcia jego modeli.

--

Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

Post zmieniony (05-01-07 16:44)

 
05-01-07 19:13  Re: [Nowość] Dok pływający Ostrów II, krążownik Renown - JSC
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Mam już Renowna, jest w kamuflażu. Składa się z 12 arkuszy A4. Na wydrukowanych elementach widać, że np.: spod koloru szarego wychodzą białe, albo żółte plamki (tzw faktura piasku), wydruk nie jest jednolity, a barwy równomiernie nasycone, być może mam taki egzemplarz.
Zastanawiam się dlaczego pokłady są w kolorze żółtym, a deskowanie bez podziału. Bąble przeciwtorpedowe są w formie pasków naklejanych na poszycie burt. Dwa samoloty pokładowe typu Supermarine Walrus zostały wydrukowane na okładce tylnej, czyli na papierze kredowym. Katapulta na śródokręciu to element narysowany bezpośrednio na pokładzie, czyli istnieje tylko jako imitacja 2D.
Dla mnie to model jako baza do przeróbki, to znaczy jak go będę budować dorobię na pewno część podwodną, oraz całe wyposażenie w dużej mierze zaznaczone jako elementy namalowane na pokładach.
Pomimo powyższych uwag bardzo pozytywnie oceniam model.
To tak na gorąco. Ale cieszę się z tego wydania bo będzie można wzbogacić kolekcję o kolejny wspaniały okręt Royal Navy.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
05-01-07 19:20  Re: [Nowość] Dok pływający Ostrów II, krążownik Renown - JSC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Sven- i naprawde nie ma alternatywnych elementow do naklejenia na narysowane?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
05-01-07 19:47  Re: [Nowość] Dok pływający Ostrów II, krążownik Renown - JSC
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Niestety nie - polery, kabestany, windy kotwiczne, kluzy są tylko narysowane. Jest na szczęście rezerwa koloru, z której te elementy można sobie wykonać po ich samodzielnym zaprojektowaniu. Szalupy i motorówki też mają wnętrza nadrukowane na równi z burtami. I jeszcze dźwigi: są to konstrukcje pudełkowe zarówno w ich ramionach jak i w podstawie. Ale pontony np:. są już wykonywane oddzielnie.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-01-07 14:54  Re: [Nowość] Dok pływający Ostrów II, krążownik Renown - JSC
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

GD przy czwórce mial pełen wypas- nawet kabestany co rzadko sie zdaza w 1:400. No cóż, bedzie trzeba waloryzować. Ale itak kupie...
Wlasnie kupilem NM z dokiem, bardzo ładny i ciekawy model. No i oczywiście bardzo duży. zastrzezeń jak na razie nie mam, uproszczenia jeśli sa, to takie jak zawsze w JSC.
Tylko ciagle zastanawia mnie jak to jest ze NM czyli model, pismo, i dodatki kosztuja 9,5 zł a model w okladkach JSC ze dwa razy drozej...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
08-01-07 06:57  Re: [Nowość] Dok pływający Ostrów II, krążownik Renown - JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Szkoda. Liczyłem na pewne minimum.
Gross to chyba jedno z lepszych opracowań JSC. Liczyłem na podobne jakościowo.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
05-02-07 09:50  Re: [Nowość] Dok pływający Ostrów II, krążownik Renown - JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Kupiłem tego Renowna i jestem zadowolony.
Bardzo ładny wydruk i ciekawy, wielokolorowy kamuflarz. Części modelu bardzo zdetalizowane, nadrukowane bardzo drobne szczegóły - ładnie to wygląda.
Nie napisano we wstępie z jakiego dokładnie okresu jest model, ale chyba 1943 i działania na oceanie Indyjskim. W monografii Repulse/Renown jest zdjęcie na str 54 w takim właśnie malowaniu.
Są rysunki perspektywiczne w instrukcji, jest schemat olinowania dla przejrzystości narysowany w czerwonym kolorze.
Bąble przeciwtorpedowe ciekawie zaprojektowane (wcale nie w postaci pasków - do Svena), są nawet malutkie wąskie paski naklejane oddzielnie na bąble - efekt powinien być bardzo ciekawy, bardzo uplastyczni model. Są też wytyki na burtach.
Z ciekawostek jest wydrukowany łańcuch jako oddzielny element.
Bardzo dużo rezerwy w każdym kolorze, z deskowaniem pokładu także. Lufy drukowane na cienkim papierze zwijane tak, że jest zmiana średnicy lufy. Tak samo jest przy H39 - bardzo dobrze się to zwija. 2 lufy w zapasie.
Pola do naklejania mają nadrukowany do wewnątrz kolor otoczenia - żeby nie było prześwitów białego.
Fajnie zaprojektowane wieże do uniwersalnych dział 114.
Moje uwagi: szkoda, że pokład jest żółty, uproszczona katapulta. Szkoda, że samoloty drukowane są na zewnętrznej okładce (papier kredowy). Górna krawędź wież 380 ma kanty - ale to nie problem zaokrąglić przy wycinaniu.

Moim zdaniem model będzie bardzo efektowny i ciekawy. Dużo daje kolorystyka.




--

Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

Post zmieniony (05-02-07 09:51)

 
05-02-07 10:50  Re: [Nowość] Dok pływający Ostrów II, krążownik Renown - JSC
KoValus 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej:) Oglądałem ten model i z tego co pamiętam, to do zmiany są podstawy Oerlikonów, bo zamiast stożków są płaskie trójkąty, kolorystyka naprawdę śliczna:)

 
05-02-07 13:32  Re: [Nowość] Dok pływający Ostrów II, krążownik Renown - JSC
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Od siebie dodam tylko, że planuję budowę tego modelu z częścią podwodną, więc wykonanie bąbli akceptuję bo i tak je rozbuduję. Nie ma dla mnie znaczenia sposób ich wykonania w modelu ale zgodzę się ze jest to ciekawa konstrukcja. Jak już pisałem ogólny odbiór jest pozytywny a ze wspomnianego zapasu koloru można wykonać min katapultę i inne detale. Myślę, że model wzbogacony o olinowanie plus część podwodna będzie bardzo efektowny.

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024