FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-01-07 17:18  [Pytanie] Wydawnictwa - jaki stopień trudności modeli prezentują?
yomasz   

witam,
mam malutki problem jeżeli chodzi o zakup modeli. mieszkam w mieścinie gdzie oprócz mm i halinskiego nie mozna dostac innych wydawnictw. teraz chciałbym skleić cos z innego wydawnictwa. w związku z tym mam małą prośbę . czy moglibyście mi coś napisać o jakości i stopniu trudności budowy w wydawnictwach takich jak jsc, modelik, gpm, flymodel. interesują mnie szczególnie okręty.

z góry dziekuje
yomasz

 
02-01-07 17:57  Re: Wydawnictwa
Hook6   

 

Jeśli oczekujesz pomocy i masz szacunek do ludzi, którzy Ci jej udzielą to okaż im to i używaj dużych liter.

Piszesz: teraz chciałbym skleić coś z innego wydawnictwa. To znaczy z jakiego już kleiłeś, że interesują Cię inne?
Twoje pytanie jest niezwykle ogólnikowe. Można by powiedzieć, że stopień trudności zwykle jest na okładce danego modelu (żadne z wydawnictw nie wydaje modeli tylko o jednym stopniu trudności), wszystko zależy od skali jaka Cię interesuje (trudno do jednego worka wrzucić 1:400 i 1:100), a jeśli chodzi o jakość to ta stale się poprawia. Wybacz, ale nie potrafię napisać coś bardziej rozsądnego. Rzucona przez Ciebie tematyka jest na tyle ogólnikowa, że chcąc rzetelnie Ci odpowiedzieć trzeba by się nieźle napracować i poruszyć wiele aspektów. A nie wiem czy warto, jeśli Ty sam wolisz czekać na takiego gotowca zamiast zwyczajnie poprzeglądać sobie relacje okrętowe na forum i wynotować plusy (i minusy) dla konkretnych modeli. Ja nawet nie wiem czy przygotowanie Ci takiej informacji jakiej żądasz o żaglowcach miało by sens, bo może Ciebie interesują tylko okręty podwodne? Wykaż sam nieco inicjatywy - to akurat trudno zrobić za Ciebie. Masz całe zasoby forum do dyspozycji.

--

 
02-01-07 19:20  Re: Wydawnictwa
yomasz   

ok chyba masz racje. po prostu poprzeglądam sobie relacje z budowy. a co do tych dużych liter to chyba przesadzasz . może tak jeszcze pisać Proszę Szanownych Państwa o pomoc. więcej luzu ...:)

 
02-01-07 19:28  Re: Wydawnictwa
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Nikt ci tu nie każe ,,czapkować" forumowiczom,ale chyba uczyli Cię w szkole ,że zdanie zaczyna się z dużej litery i tytuły również. A na górze masz spis relacji okrętowych.Po przynajmniej pobieżnej lekturze sam wyrobisz sobie opinie o wydawnictwach i stopniu trudności wydawanych modeli.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
02-01-07 19:57  Re: Wydawnictwa
yomasz   

Swoje zdanie trzeba mieć.Nie to żebym chciał się tu kłócić, ale duże litery to już w internecie nie obowiązek. Skoro jednak to takie ważne- proszę bardzo. Oto całe zdanie według zasad poprawnej polszczyzny. :)

 
02-01-07 19:58  Re: Wydawnictwa
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

yomasz
>...może tak jeszcze pisać Proszę Szanownych Państwa o pomoc. więcej luzu ...:)

Drogi Kolego, podczas paru lat, na naszym forum wykształciły się pewne określone zasady współżycia i zachowania. Podczas paru lat, a Ty w swoim drugim wpisie na forum próbujesz to zmienić? Bądź łaskaw je zaakceptować, tym bardziej że uwagę zwrócił Ci Moderator. W regulaminie znajdziesz dodatkowe informacje oraz zapis, mówiący o dobrowolnej akceptacji lub rezygnacji z uczestnictwa. Nikt tu nikogo na siłę nie zmusza do bycia ;-) Od siebie dodam prośbę o czytelne tytułowanie nowych wątków (vide regulamin).

--

 
02-01-07 19:59  Re: Wydawnictwa
dzejkej (poohate 



Na Forum:
Galerie - 1
 

A czy kolega czytał regulamin forum? Jeśli tak to radzę zrbić to jeszcze raz, zwracam uwage na punkt 4.

EDIT
Szef mnie uprzedził :D
--

Głównymi przyczynami wypadków w Polsce nie są szybkość, brawura, alkohol, dziurawe drogi, kiepskie samochody. Głównymi przyczynami są: bezmyślność, skrajna głupota, kretynizm, debilstwo, idiotyzm i durnota kierujących samochodami osobowymi.



Post zmieniony (02-01-07 20:03)

 
02-01-07 19:59  Re: Wydawnictwa
Hook6   

 

Już nie będę kasował wpisu - choć wyglada to jak zmasowany atak :-)



yomasz - polecam wątek O błędach ortograficznych w postach czyli... códa i inne zwieżaki Przekonasz się, jak wielu ludzi to obchodzi i jak reagują na nadmiernych "luzaków"
Przypominam też, że punkt 4 Regulaminu forum brzmi:
4. Przestrzegaj elementarnych zasad kultury oraz ogólno przyjętych zasad netykiety. Na naszym forum piszemy w sposób czytelny dla innych, stosując się do zasad gramatyki i ortografii języka polskiego. Wyjątkiem jest obecność polskich znaków diakrytycznych (ogonków) - te nie są wymagane, lecz mile widziane, więc prosimy o używanie ich w miarę swoich możliwości.

Posty pisane nagminnie w sposób "wyluzowany' będą przez moderatorów zwyczajnie usuwane. Czego Ci nie życzę.

--

 
02-01-07 20:28  Re: Wydawnictwa
yomasz   

Jeżeli tak mówi regulamin to z pewnością się zastosuję. Konradus ja nie chcę z pewnością zmieniać zasad rządzących tym forum. Nie wiedziałem, że pisownia jest aż tak istotna. Tak oto definitywnie zakopuję topór wojenny. A teraz probo samego tematu owego postu- papier w modelach JSC wydaje się być jakiś "dziwny". Nie wiem czy to tylko jakieś złudzenie czy rzeczywiście jest jakiejś gorszej jakości ???

 
02-01-07 22:14  Re: Wydawnictwa
MariuszB   

W starszych modelach z JSC papier był okropny, był bardzo gruby i chyba kredowany (nie wiem bo ja się nie znam, ale jakiś taki lekki połysk miał i dziwną fakturę). Co do nowych to niestety się nie mogę wypowiedzieć, bo nie posiadam żadnego.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024