FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
29-12-06 19:37  [Galeria/Zapowiedź] Ostatni w tym roku - Breguet XIXB2
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Właśnie skończyłem kleić surówkę - zdjęcia poniżej jeszcze ciepłe ;-) To już ostatni w tym roku model zaprojektowany od zera, powstał w oparciu o "Plany Modelarskie" nr 118 i malowanie zamieszczone w nr 15 "Lotnictwa z szachownicą".
Przedstawiony samolot z 11 EL latem 1930 roku na manewrach w Powursku "powożony" był przez załogę z 13 EL: ppor. obs. Olgierda Cumft'a i kpr. pil. Tadeusza Nowierskiego.
Malkontentom już mówię, że malowanie może nie odpowiadać w 100% rzeczywistości, bo ograniczały mnie dostępne materiały. Boki były prawdopodobnie szaro-błękitne - ja zastosowałem "błękitny polski".
Fotki mają już "znamię" mojego ulubionego Wydawcy ;-) ale to czy model będzie na rynku - zależy tylko od Was drodzy Koledzy. Los samolotu więc w Waszych rękach, bo parafrazując mistrza Gałczyńskiego Kupujcie WAKi, kupujcie do jasnej cholery!






--
edit:
Zapomniałbym o najważniejszym: serdecznie dziękuję Panu Wojciechowi Sankowskiemu za udostępnienie kolorów CMYK - dzięki temu model będzie miał prawie takie kolory jak w "Lotnictwie z szachownicą".



Post zmieniony (29-12-06 20:20)

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

Post zmieniony (14-02-09 09:07)

 
29-12-06 19:39  Re: ostatni w tym roku - Breguet XIXB2 [zapowiedź?]
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Mogę być pierwszym klientem :)

--
http://messer.cba.pl

 
29-12-06 19:40  Re: ostatni w tym roku - Breguet XIXB2
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

No na to czekałem:) MM schodzi do sterty o nazwie archiwum.
Może jak już jest projekt to u wydać Bre z rajdu Warszawa Tokio w wersji startowej i powrotnej :)

--
Fanatyk Kartonu

 
29-12-06 19:57  Re: ostatni w tym roku - Breguet XIXB2 [zapowiedź?]
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Dawać go biorę !

 
29-12-06 20:03  Re: ostatni w tym roku - Breguet XIXB2 [zapowiedź?]
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

No i w końcu porządne opracowanie :) Tak jak Krzyś napisał MM idzie do archiwum :)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
29-12-06 20:06  Re: ostatni w tym roku - Breguet XIXB2 [zapowiedź?]
Hook6   

 

Można mnie odnotować, ale nie liczyć - bo tradycyjnie nabywam Twoje projekty po etapie wypuszczenia ich przez drukarnię. Malowanie rewelacyjne - świetny pomysł.
Natomiast oglądając zdjęcia odnoszę wrażenie, że się trochę spieszyłeś, bo model ma sporo pozapadanych powierzchni i jakby "krowie żebra". Ale to drobiazg. Najistotniejsze, żeby modele "Made in Fitter" powstawały dalej!

--

 
29-12-06 20:32  Re: ostatni w tym roku - Breguet XIXB2 [zapowiedź?]
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Model ciekawy . Kiedyś sklejałem ten model z M. M. Teraz nowe opracowanie. Oczywiście kupię . Tylko malowanie mi się jakoś nie ,, widzi"' , ale zobaczymy jak to będzie przy wydaniu. Najważniejsze, kolejny model z polską szachownicą i to z WAK-u.

--
Pt-47

 
29-12-06 20:41  Re: ostatni w tym roku - Breguet XIXB2 [zapowiedź?]
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


eeeeee, malowanie jest przepiękne , bardzo lubię takie pstrokate samoloty. kupię napewno

 
29-12-06 20:41  Re: ostatni w tym roku - Breguet XIXB2 [zapowiedź?]
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Model rewelacja. Malowanie jednak bardziej pasuje do działu: ciekawostki. ;-)
Niezależne jaki będzie, nawet czerwony, to i tak kupię.

--


 
29-12-06 20:45  Re: ostatni w tym roku - Breguet XIXB2 [zapowiedź?]
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


TETRIS :D

Model oczywiście będzie w WAK - pracujemy nad poprawkami w modelu - to dopiero pierwsza surówka, czyli coś tam nie ten tego może nie pasować, oraz ceną.
Niestety mimo inflacji na poziomie 1,6% ceny modeli pójdą w górę (już od wtorku ceny przesyłek z modelami "dzięki" Poczcie).

Malownie Orlińskiego też nas kusiło, jednak na razie będzie TETRIS. Mając takie malowanie do wyboru a "zielone" ....

Termin ukazania się - nieznany. Jest kilka modeli w kolejce, które też trzeba by w końcu wydać.

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024