FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-12-06 14:12  [Galeria] Stary Bluesman z Delty Missisipi (projekt własny)
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Witam.
Poza modelarstwem kartonowym, bardzo lubię m.in. muzykę folk (a sam gram nienajgorzej na gitarze akustycznej). Ostanio w mojej głowie wykluł się pomysł połączenia właśnie tych dwóch dość odległych od siebie pasji. Najbardziej oczywiste możliwości, jak to zrobić, to napisać piosenkę o modelarstwie kartonowym;), albo skleić z jedynego słusznego materiału jakiś motywik mocno trącający folkiem. Domyślacie się zapewne, że skoro niniejszy wątek założyłem na forum głównym, wybrałem opcję drugą.

Bluesman powstał w 100% technikami "rajkubowskimi". Przeanalizowałem relacje z budowy obu motocyklistów, pomęczyłem trochę Rajkuba na gg (Rajkub, dzięki!)... Użyte surowce to "przepisowo", jak przystało na modelarstwo kartonowe: karton, brystol, papier, bibułki papierosowe i chusteczki higieniczne. Jedynie jako strun do gitary użyłem niepapierowego surowca- włosów mojej 8-letniej bratanicy (zastrzegła, że nie odstąpi ich za dużo, bo nie chce być łysa:).

Oto więc mój "model" amerykańskiego grajka ludowego z lat 30. XXw.:







"Model" ten to prezent gwiazdkowy dla moich przyjaciół -małżeństwa- których, kartoniarstwo nie kręci, ale lubią oni bluesa, więc mam nadzieję, że kartonowy bluesman im się jednak spodoba:)

...no i mam nadzieję, że Wam się podoba.

Pozdrawiam świątecznie wszystkich.
Jacek

--



Post zmieniony (20-08-07 15:20)

 
25-12-06 14:23  Re: [prezentacja] Stary Bluesman z Delty Missisipi("projekt" własny)
wichura3 

 

Czarny niewolnik "kojący "dusze po "bialym " dniu

 
25-12-06 18:47  Re: [prezentacja] Stary Bluesman z Delty Missisipi("projekt" własny)
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Dla mnie "bomba" :-)
Gratulacje.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
25-12-06 20:07  Re: [prezentacja] Stary Bluesman z Delty Missisipi ("projekt" własny)
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

No Jacek trochę się zawiodłem na Tobie. Gdzie jest harmonijka na uchwycie i werbelek z talerzem pod butem? Żartowałem oczywiście. Dzięki za przyponienie czegoś czego dawno nie słuchałem. Zaraz wyciągam patefon i puszczam starych klasyków: Bukka White, Snooks Eaglin, Big Joe Wiliams i jeszcze kilku ze starych trzeszczących płyt :-)
Ludzik Jest fajowy.

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
25-12-06 20:23  Re: [prezentacja] Stary Bluesman z Delty Missisipi ("projekt" własny)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Aż mi się przypomniał Blues nad Bobrem, warsztaty, jam sessions, itp... Stare dzieje, chlip,chlip... ;-)

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
26-12-06 01:26  Re: [prezentacja] Stary Bluesman z Delty Missisipi ("projekt" własny)
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Dzięki, chłopaki:)
Woy-tek, z tych których wymieniłeś najbardziej lubię Bukka White'a. Ale budując mojego ludka "ku pokrzepieniu serca" towarzyszył mi Mississippi John Hurt, a dokładnie jego płyta "Folk Songs & Blues". Polecam!
Stealth, też byłem warsztatowiczem w Bolesławcu. Było to w 1999 roku i byłem w klasie gitary akustycznej u Romana Puchowskiego. Eeeech, to były czasy....

--

 
26-12-06 09:44  Re: [prezentacja] Stary Bluesman z Delty Missisipi ("projekt" własny)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1

Jacek - to bardzo możliwe, że się spotkaliśmy... ;- Tyle że ja byłem w klasie elektrycznej.

--
Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

 
26-12-06 13:58  Re: [prezentacja] Stary Bluesman z Delty Missisipi ("projekt" własny)
butterfly222   

jacek placek bardzo dobry pomysl z tym grajkiem podoba mi sie a dzinsy jak zywe

 
26-12-06 14:49  Re: [prezentacja] Stary Bluesman z Delty Missisipi (
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

świetnie :)
A nie myslales moze o jakiejs bardziej rozbudowanej dioramce? Rzeka, pola bawełny, parowiec bocznokołowy... ;]
***
p.s. moja siostra mowi ze sie jej bardzo podoba i pytala czy niemozesz ulepic drugiego na sprzedaż ;]
--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (26-12-06 15:55)

 
26-12-06 21:24  Re: [prezentacja] Stary Bluesman z Delty Missisipi (
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Korsarz, na początku to miał być tylko ludzik z gitarą+krzesło. Kawałek podłogi werandy dorobiłem z powodu jakiegoś tajemniczego napływu chęci, a Tobie jeszcze mało:)

A następnego ludzika raczej robię dla siebie:) Jak wspomniałem, ten był prezentem dla moich przyjaciół... już go nie posiadam i szczerze mówiąc, żałuję, że nie poleciałem do Empiku, by kupić im jakąś bluesową składankę na CD, a ludzika nie zostawiłem sobie;)
...ale mimo wszystko spytaj, na jaką kwotę Twoja siostra wyceniłaby 12 dni pracy ...pękam z ciekawości i uruchamiam wyobraźnię:)

...aczkolwiek służę wskazówkami odnośnie budowy.... i może tym sposobem będziesz miał siostrę wciągniętą w modelarstwo:)
--



Post zmieniony (26-12-06 23:04)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024