FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
26-12-06 16:41  Re: Problem z Revellem [?]
ojciec cenzura 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2


 - 2

Kacie

To się tylko tak wydaje, zdjęcie było robione by pokazać błyszczący lakier, z dość dziwnej perspektywy.





W sumie jest chyba podobieństwo...

--

 
26-12-06 16:59  Re: Problem z Revellem [?]
Student 

 

Ja się przychylam do głosu Yeti :D

Maluj tak jak leci, a na samym końcu cały czołg pomaluj matowym lakierem revela (2)

nie dodawaj nigdy żadnego talku. Kiedyś to było dobre gdy nie było dostępu do farbek a modele wyglądały jak wyglądały , ale w dzisiejszych czasach jest bezbarwny matowy lakier.

Farby co mają najlepsze kolory to modelmastery, humbrole są troche gorsze, a revel to jak popadnie (revel ma dobre lakiery i kleje) Nigdy nie stosuj agam olejnych! mi po 2 latach zmieniły kolor, a biały stał się beżowy.

Miałem farby akrylowe, to oddałem je bratu. W ogóle nawet na to nie patrz, zarówno tamiye, agamy czy pactry są beznadziejne.
A w dodatku ciężko usuwają się z pędzla, szybko go niszczą i nie nadają się do aerografu.

--
23 sposoby na dobrego posta => KLIK
Czerwony Byk doda Ci "skrzydeł"

 
26-12-06 18:59  Re: Problem z Revellem [?]
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Z reguły w farbach typu Humbrol i Revell, po długim czasie nieużywania, większość pigmentu osiada na dnie. Przy niedokładnym wymieszaniu, malujemy głównie rozpuszczalnikiem z farby a nie pigmentem. To właście ten rozpuszczalnik jest odpowiedzialny za połysk farby. Należy więc dobrze ją wymieszać. Ja stosuję do tego celu duże kullki z łożysk kulowych (średnica ok. 5-10mm). Wystarczy wrzucić do puszki jedną albo dwie kulki i potrząsnąć. Pigment zostanie dokładnie porozbijany o rozprowadzony .

 
26-12-06 19:23  Re: Problem z Revellem [?]
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 


Nie dodawaj nigdy niczego do farb - chyba że chcesz poeksperymentować :).
Czy lakier na wieży się klei ? Jak długo wysychał ? Czym go rozcieńczłeś ? Czy dobrze go pomieszałeś ? Czym i jak długo ? Czy zgęstniał, albo był na nim kożuch ?
Jeśli powierzchania jest naprawdę sucha i minął już z tydzień od malowania to go polakieruj, tak jak ci radzą powyżej koledzy.
Farby w ogóle trzeba odpowiednio przechowywać, porządnie pomieszać i dobrze rozcieńczyć( szczególnie te " humbrolowe") przed malowaniem.
Kulki z łożysk są niezłe, ale tylko do farb typu humbrol (revell, model master, modelak ).
Nie nadają się do akryli bo rdzewieją !
Dlatego, jeśli już coś wrzucać, to najlepiej szklany koralik, albo dwa.
Pactry to moje ulubione farby i aerografem maluję nimi z prawdziwą przyjemnością. Żeby się dobrze zmywały polecam użycie zwykłego denaturatu ( nawet tego fioletowego) do rozcieńczenia albo specjalnego opóźniacza - retardera (nie używałem).
Do płukania pędzli i aerografu też.
W ostateczności do zmywania i czyszczenia narzędzi polecam zmywacz do farb akrylowych z Wamodu - u mnie się sprawdza.

A jeśli chodzi o ostateczne pokrywanie modeli to w kartonie dopiero eksperymentuję, ale do plastików jest najlepszy ( przynajmniej dla mnie ) Matt Cote i Gloss Cote z Humbrola - słoiczki po 28 ml.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
26-12-06 22:15  Re: Problem z Revellem [?]
ojciec cenzura 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2


 - 2

Ja pierdziut... ale mi wykład zrobiliście,

poitter;
lakier na wieży nie kleił się już po ok. 7h po malowaniu. Nie rozcieńczałem go niczym, konsystencja była dobra. Z mieszaniem było gorzej. Kilka razy machnąłem patykiem i myślałem, że starczy, jednak nie starczyło, efekt widać na początku. Kożucha żadnego nie było, choć pani w sklepie zabawkowym (w moim 30 000 miasteczku nie ma ŻADNEGO sklepu modelarskiego, najbliżej mam do Poznania- 50 km) mówiła, że to już reszta, i że nareszcie ktoś to kupuje...

Jutro pomaluję aero, lepiej mieszając farbę, bo zrobiłem już próbę z mieszadłem Grzegorza, i farba rzeczywiście jest matowa. Czyli kolejna nauczka na przyszłość - dobrze mieszaj farbę !!!


Jak są jeszcze jakieś pytania, to pytać !

--

 
27-12-06 00:51  Re: Problem z Revellem [?]
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Raczej jedna, ale za to naprawdę ważna rada.
Nigdy nie maluj nie rozcieńczonymi farbami ! - no chyba że chcesz sobie coś tam kapnąć na kolorowo wykałaczką :D.
A już bezwzględnie nie rób tego malując aerografem ! ! Tu farba musi być rzeczywiście porządnie rozrzedzona. Proporcje na dzień dobry to 50% na 50% - a dalej to już tylko eksperymenty i doświadczenie na własnym sprzęcie.:)
Wiesz oczywiście, że do malowania, a zwłaszcza do malowania aerografem używa się rozcieńczalnika ( thinner) ?
A co do malowania tej wieży bezbarwnym, to ja bym poczekał parę dni - nierozcieńczony lakier strasznie długo schnie ( schnie, a nie zasycha ! ).

A sam czołgutek całkiem fajny ( chyba ;) )- popracuj nad zdjęciami bo strasznie niewyraźne.

Pozdrawiam - piotter

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
27-12-06 14:12  Re: Problem z Revellem [?]
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

Moje mieszadło wygląda tak jak na zdjęciach:



Myślę że metoda z mieszadłem jest najlepsza złaszcza że Pactra musi być dobrze wymieszana a wykałaczka się chowa przy mieszaniu.Ja kupowałem Revelle w zabawkowym ale też tam są resztki... są na stronie Cobi do kupienia te farbki....

--



Post zmieniony (27-12-06 14:13)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024