FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-12-06 09:28  Problem z Revellem [?]
ojciec cenzura 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2


 - 2

Witam,

Jak możecie się dowiedzieć z mego podpisu pracuję nad T34. Ostatnio były wariacje nt malowania - na początku miał być biały(zima), później zielony. Tak też było. Pomalowałem najpierw białym błyszczącym revellem 04, zmatowionym trochę przez dodanie talku. Wyszedł półmat. Wczoraj nałożyłem pędzelkiem revell 68 MATT



Wyrażnie widać, że jest matowy, ale





Wieża błyszczy się jak nie wiem co !!!

Mam do Was pytanie - co może być tego powodem, i jak teraz zmatowić powierzchnię wieży ???

ps

zrobiłem również 3 QNiowe ogniwa;


--



Post zmieniony (24-12-06 09:34)

 
24-12-06 11:01  Re: Problem z Revellem [?]
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Może źle rozmieszałeś, mi też się tak czasem robi. Mieszam to patyczkiem i wszystko jest OK.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
24-12-06 11:06  Re: Problem z Revellem [?]
Wojtass 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Być może to co jest matowe zostało na spodzie ponieważ nie rozmieszałeś bardzo dokładnie. Wiele farb jest robiona na zasadzie zawiesiny- gdy długo się nie używa to osad opada na dno pojemnika. Trzeba tylko dobrze "rozmemłać" farbę i powinno być wporządku.

Co do problemów z farbkami:
Też kiedyś miałem problem ale z farbką Humbrola koloru białego matowego. Farba była jakaś nadzwyczajnie gęsta i w żaden sposób nie można było jej tak rozprowadzić nawet po 2-3 warstwach aby nie pozostawały smugi. Równie dobrze mógłbym użyć wtedy korektora zamiast tej farby.

--
Pozdrawiam
----
HMS VICTORY 1:200 MM

 
24-12-06 11:56  Re: Problem z Revellem [?]
Yeti 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 6

Witam!
Maluj tak, jak plastiki - dalej taką farbką, jaka jest, a potem całość jeszcze raz bezbarwnym matem. A Humbrole/Revelle tak mają, niestety...
PrzemekK

--



Post zmieniony (24-12-06 11:57)

 
24-12-06 12:30  Re: Problem z Revellem [?]
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

...a matem teraz najlepiej akrylowym (np. Pactra), jak już ta farba wyschnie na tzw. amen :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
24-12-06 13:54  Re: Problem z Revellem [?]
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

Ja zawsze mieszam ....... wiertareczką. powyginałem tak drut by się zmieściła i do pactry i do revella.A to że mieszadło ma bicie to tylko plus.Zrób sobie takie coś..

--

 
25-12-06 09:13  Re: Problem z Revellem [?]
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Polecam kulkę od łozyska ,wrzucamy toto do farbki potrząsamy chwile i gotowe.

 
26-12-06 09:24  Re: Problem z Revellem [?]
ojciec cenzura 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 2


 - 2

Chyba skorzystam z pomysłu Grzegorza, mam małą wiertarkę piko, będzie w sam raz. Kulkę od łożyska już wrzucałem, ale ręka boli od mieszania...

ps

a jak oceniacie mój model ???



Post zmieniony (26-12-06 09:33)

 
26-12-06 10:07  Re: Problem z Revellem [?]
Grzegorz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


 - 1

Miło że spróbujesz mojego sposobu. Jak dla mojej oceny to nieźle tylko nie wiem jak to zrobiłeś z wieżą. Chodzi mi o to jak te zaokrąglenie na boku co jest we wieży.......??
ps. Ogniwa niezłe .Złożyłem ten czołg tylko nie umieszczę na tym forum bo wszystkich pozabijał ze śmiechu....;P



Post zmieniony (26-12-06 12:16)

 
26-12-06 10:39  Re: Problem z Revellem [?]
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Z tymi obłościami na wieży to chyba trochę przesadziłeś, teraz to wygląda jak IS-2. Pooglądaj zdjęcia oryginałów.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024